Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Daniel, z koparką uważaj. My mieliśmy za pierwszym razem rozkładane koparką i jak się później okazało było bardzo nierówno tj. w jednym miejscu 30 cm ziemii, a w drugim np. niecałe 10. Teraz rozkładamy ręcznie. Wiem, że to tragiczna robota, ale chyba najpewniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykonałam telefony do wszystkich przedszkoli niepublicznych w Toruniu. NIGDZIE nie ma takich cen jak w naszym przedszkolu :evil: Teraz płacę 370 zł z angielskim, potem będzie 450 zł. W Słoneczku przewidują podwyżkę 20 zł.

:D :D :D :D :D

ja place dwa razy tyle.

TYGODNIOWO......

 

chwalisz sie czy zalisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, z koparką uważaj. My mieliśmy za pierwszym razem rozkładane koparką i jak się później okazało było bardzo nierówno tj. w jednym miejscu 30 cm ziemii, a w drugim np. niecałe 10. Teraz rozkładamy ręcznie. Wiem, że to tragiczna robota, ale chyba najpewniejsza.

 

Ja chcę aby koparką wstępnie porozprowadzał mi po działce. Mam już zrobione ogrodzenie po bokach i z tylu więc jest punkt odniesienia :-)

Liczę się z tym że i tak całość będzie wykańczana ręcznie , ale nie chce mi się latać po działce i taczką wozić 10 wywrotek ziemi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siouxiee...tak...ale podaj zarobki :wink:

Nasz_Dom my płacimy 350 zł, ale namiary za jakąś chwilę tj. ok. dwóch tygodni :D

Juz spiesze z wyjasnieniami

Faktycznie chodzi tu o realia brytyjskie, nie polskie.

Przedszkole prywatne, a wlasciwie opiekunka zajmujaca sie dziecmi u siebie w domu (okolo 5 dzieci), ktorych w tym 35-tysiecznym miescie jest kilkanascie(mialem wiec nawet jakis wybor, kilka wakatow sie znalazlo), oprocz przedszkoli panstwowych (tych jest kilka), ale dla trzylatkow organizuja one tylko 2,5 godzinne zajecia, wiec dodatkowa opieka jest niezbedna w przypadku obojga pracujacych rodzicow.

Opiekunka "czynna" w godz 7-18 i platna 25£ dziennie ( i tak jedna z tanszych ofert), dni wolne (oprocz weekendow) platne 50%..

Koszt niemaly, nie byloby sensu pracowac, gdyby nie mozliwosc uzyskania doplaty od panstwa w wysokosci do 80% poniesionych kosztow na opieke nad dzieckiem (wysokosc zalezna od dochodow).

Piotrulex - nie chwale sie, podaje to jako ciekawostke 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Piotrulex - nie chwale sie, podaje to jako ciekawostke 8)

 

realia? czego realia? jakie realia?

 

daj dla porownania jeszcze koszt przedszkola w azerbejdzanie i wyspach fidzi :wink:

 

za sie nie chwalisz to juz ustalilismy

 

jesli sie zalisz, ze musisz mieszkac za granica i placic gruba kase za przedszkole po to aby pooooooooooowolutku tutaj budowal sie Twoj domek to spoko - rozumiem to i prosze nie ciagnij tematu bo wiem WIECEJ niz Ci sie wydaje ...

 

serdecznie pozdrawiam z pieknego Torunia gdzie domy jego mieszkancow rosna jak na drozdzach oraz zycze drogiego funta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Piotrulex - nie chwale sie, podaje to jako ciekawostke 8)

 

realia? czego realia? jakie realia?

 

daj dla porownania jeszcze koszt przedszkola w azerbejdzanie i wyspach fidzi :wink:

 

za sie nie chwalisz to juz ustalilismy

 

jesli sie zalisz, ze musisz mieszkac za granica i placic gruba kase za przedszkole po to aby pooooooooooowolutku tutaj budowal sie Twoj domek to spoko - rozumiem to i prosze nie ciagnij tematu bo wiem WIECEJ niz Ci sie wydaje ...

 

serdecznie pozdrawiam z pieknego Torunia gdzie domy jego mieszkancow rosna jak na drozdzach oraz zycze drogiego funta :D

 

Brytyjskie realia - jest taki kraj Wielka Brytania, nie mylic z Wielka Nieszawka, wszystko opisalem uznajac, ze kogos moze zaciekawic cos wiecej, niz tylko zycie we wlasnej miescinie. Ot tak, dla porownania.

Moze inni uwazaja inaczej niz Ty.

Co do Azerbejdzanu i Fidzi sie nie wypowiadam - nie bylem, ale na pewno Ty masz sporo ciekawych uwag, przeciez WIESZ wiecej, niz mi sie wydaje - chetnie poczytam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wszystko opisalem uznajac, ze kogos moze zaciekawic cos wiecej, niz tylko zycie we wlasnej miescinie...

 

hohoho

 

kolega widze liznal kawal swiata :wink:

 

to ja moze podziekuje bo my tu tacy biedni w tych wielkich nieszawkach, zlotoriach, lubiczach, czasami w wielkim toruniu do urzedu a Ty tu panie ...

 

fiufiufiu

 

dziekuje

 

ps. koega nie zrozumial co znaczy, ze wiem wiecej niz Ci sie wydaje ale zostawmy to, moze innym razem wyjasnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wszystko opisalem uznajac, ze kogos moze zaciekawic cos wiecej, niz tylko zycie we wlasnej miescinie...

 

hohoho

 

kolega widze liznal kawal swiata :wink:

 

to ja moze podziekuje bo my tu tacy biedni w tych wielkich nieszawkach, zlotoriach, lubiczach, czasami w wielkim toruniu do urzedu a Ty tu panie ...

 

fiufiufiu

 

dziekuje

 

ps. koega nie zrozumial co znaczy, ze wiem wiecej niz Ci sie wydaje ale zostawmy to, moze innym razem wyjasnie :D

Chyba jednak nie tacy biedni w tych Wielkich Nieszawkach, skoro sie buduja :lol:

Ja wyjechalem, bo w kraju mnie nie bylo na to stac. Zreszta nadal nie jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...