Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

...wszystko opisalem uznajac, ze kogos moze zaciekawic cos wiecej, niz tylko zycie we wlasnej miescinie...

 

hohoho

 

kolega widze liznal kawal swiata :wink:

 

to ja moze podziekuje bo my tu tacy biedni w tych wielkich nieszawkach, zlotoriach, lubiczach, czasami w wielkim toruniu do urzedu a Ty tu panie ...

 

fiufiufiu

 

dziekuje

 

ps. koega nie zrozumial co znaczy, ze wiem wiecej niz Ci sie wydaje ale zostawmy to, moze innym razem wyjasnie :D

 

 

No pewnie kolega i liznął więcej niż tylko regiony Słowacji i Chorwacji. A że wziął udział w dyskusji na temat przedszkoli to się mu chwali. Mnie interesują informacje ile za podobne usługi płaci się za granicą. I nie muszę ironicznie każdej opinii podsumowywać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy wszystkich budujących :)

Jakby ktoś miał na sprzedaż niepotrzebny blaszaczek na budowę w przyzwoitej cenie to chętnie odkupimy.

Szukamy także przyczepki do przewozu materiału - używanej oczywiście :wink: (ok. 2m dł.) i betoniarki(120-150litrów)

Będziemy wdzięczni za wszelkie info.

(Toruń Bydgoszcz i okolice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy wszystkich budujących :)

Jakby ktoś miał na sprzedaż niepotrzebny blaszaczek na budowę w przyzwoitej cenie to chętnie odkupimy.

Szukamy także przyczepki do przewozu materiału - używanej oczywiście :wink: (ok. 2m dł.) i betoniarki(120-150litrów)

Będziemy wdzięczni za wszelkie info.

(Toruń Bydgoszcz i okolice)

 

specjalnie nie pomoge ale zamiast blaszaka kup troche dragow, desek, gwozdzi, 2 rolki papy i sami sobie zrobcie pod wymiar. teniej wyjdzie a pozniej jeszcze nieco do palenia bedzie. do tego jeszcze 2 zawiasy, skobel i klodke :D

 

zamiast przyczepki u nas doskonale sie sprawdzil samochod koooooombi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle okazuje sie, ze nie ma problemu z przedszkolami :roll:

Pewnie tak samo nie czeka sie miesiacami na wizyte u lekarza specjalisty, podreczniki do szkol sa tanie, zlobki i przedszkola tez, nie mowiac juz o cenach pieluch, ciuszkow itp.

 

Przeciez jest becikowe, no i rodzinne (o ile pamietam, starcza na paczke pieluch, przynajmniej tak bylo za moich czasow ), wiec o co Wam, obywatelom w ogole chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w Niemczech - mala mieścina - za przedszkole placiliśmy 169 Euro - tylko z obiadkami. Jedzonko dzieci przynoszą z sobą. W cenie nie ma żadnych zajęć dodatkowych. Warunki w przedszkolu takie sobie (w "Kangurku" lepsze) ale za to opieka super. Dyscyplina też lepsza w Polsce ;)

 

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE ! Witajcie, mam pilne pytanko. Do tzw. ZUD składany jest m.innymi projekt zagospodarowania terenu i tu mam pytanie: co się na nim mieści i czy biuro projektowe potrzebuje duzo czasu ( wg. Was) aby taki plan zrobić? Pali mi się grunt pod nogami, a biuro twierdzi, że nie mają właśnie w/w projektu i że komisja z ZUD zbiera się tylko raz w tygodniu. Na opinie z ZUD- u podobno mogę czekac nawet 2, 3 tygodnie. Koszmar! Co z tego jest prawdą, czy biuro zwodzi?

 

ps. sorki, że nie na temat...przedszkola... Na szczęście lub nie :p mam to za sobą :lol: :cry: :evil: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów:)

trafiłam tu dzięki piotrulex i bardzo mu za to dziękuje...

właśnie zastanawiam sie z rodzinką nad kupnem okien, mamy kilka wycen ale wogóle nie orientujemy się czy to sa dobre firmy, chodzi mi konkretnie o Ferrum, Nalazek i Altom? może ktos ma oknach tych firm albo słyszał coś o ich produktach, byłabym wdzięczna za każdą informacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myślałem o oczyszczalni

 

Muszę też załatwić szybko kopareczkę do wstępnego rozłożenia tego po działce , ponieważ od 15-go zakładają mi ogrodzenie przednie i niczym dużym na nie wjadę na działkę .

Daniel..jakie robisz ogrodzenie....jestem zainteresowany....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedszkolami jest problem choc nasza jakos sie dostala i to bez wiekszego starania - fakt, faktem stresa mielismy.

Na wizyte u specjalisty faktycznie sie nie czeka a jak komus sie straszliwie spieszy to wystarczy niewielkie dodatkowe ubezpieczenie za male kilka dych i wszyscy z najblizszej rodziny maja dostep do takiej opieki.

Podreczniki nie sa drogie, 220 zeta za zlobek a w nim wyzywienie i 10 godzinna opieka to faktycznie niewiele.

pieluchy faktycznie tanie i ciuchy pewnie tez tanie bo nawet nie wiem ile kosztuja - choc faktycznie sporo mamy od rodziny.

Jest becikowe, starczy na seki pieluch wiec faktycznie o co chodzi???

nasza akurat musiala uzywac tzw. "tanich" pieluch bo od "pampersow" dostawala uczulenia. dodam ze reprezentujemy zapewne klase srednia wiec nasze odczucia to srednie odczucia. najgorsze jest to ze Polacy uwazani sa za pesymistow i najlepsze co nam wychodzi do marudznie, narzekanie, marudzenie, narzekanie, biadolenia ...

 

glowa do gory

 

optymizm to polowa sukcesu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów:)

trafiłam tu dzięki piotrulex i bardzo mu za to dziękuje...

właśnie zastanawiam sie z rodzinką nad kupnem okien, mamy kilka wycen ale wogóle nie orientujemy się czy to sa dobre firmy, chodzi mi konkretnie o Ferrum, Nalazek i Altom? może ktos ma oknach tych firm albo słyszał coś o ich produktach, byłabym wdzięczna za każdą informacje....

 

cala przyjemnosc po mojej stronie i zapewne resztu grupy Torunskiej.

 

w kwestii nalazka jak bedziesz miala juz wycene to postarac sie moge aby byla nizsza. ale o tym to pozniej :wink:

 

rodzice maja altom z przed grubo 10 lat i jest superka. teraz nie wiem. ferrum to tez cos znanego z reklam itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia miała z Atomu i bardzo sobie je chwaliła a wycene bede miała wkrótce:) O Nalazku tez słyszałam same dobre rzeczy i wogóle podoba mi sie obsługa klienta ;)

Mam także jedna wycenę z pewnej firmy z Chełmży, cenowo sa najlepsi bo to różnica aż 4 do 6 tysięcy w porównaniu do reszty ofert, dostałam ich adres innej filii na ul.mickiewicza, jednak nigdzie nie mogłam jej znaleźć....... Wogóle zdaje mi sie że jest z nimi cos nie tak...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim autkiem kolega jezdzi jak to nie tajemnica? tak mi ksywka chodzi po glowie ...

 

Tak tak - ksywka się fAKtycznie zgadza :D

 

tak tylko sie witam aby nie zawiezc co niektorych

 

No ! :D

 

swiat jest maly :D

 

kilka razy widzialem takie wozidlo z lepka pod rejestracja wiec zapamietalo mi sie :wink:

 

zagladaj tu jak najczesciej tylko nie bierz wszystkiego na powaznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba wybiorę się do gminy, po adres i zaświadczenie, że nie muszę robić projektu zjazdu z drogi :D . Wczoraj pan przywiózł mi Certyfikat energetyczny :wink: a więc wszystko na dobrej drodze do rychłego odbioru budynku.

 

ja sie jakos nie moge zmobilizowac

 

bede w przyszlym tygodniu w Kraku to moze tez certyfikat sobie zrobie :D

 

nie chce mi sie jakos babrac w tych papierach :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...