Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Nawet nie myślałem o oczyszczalni

 

Muszę też załatwić szybko kopareczkę do wstępnego rozłożenia tego po działce , ponieważ od 15-go zakładają mi ogrodzenie przednie i niczym dużym na nie wjadę na działkę .

Daniel..jakie robisz ogrodzenie....jestem zainteresowany....:)

 

Boki i tył mam juz zrobioną siatkę powlekaną na podmurówce - ok130mb

Z przodu będzie kute - brama dwuskrzydlowa , 2 furtki ( wejściowa + śmietnik ) . przęsła , słupki - 25mb - wszystko robi mi kowal z Jedwabna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu będzie kute - brama dwuskrzydlowa , 2 furtki ( wejściowa + śmietnik ) . przęsła , słupki - 25mb - wszystko robi mi kowal z Jedwabna .

Też chcę bramę dwuskrzydłową, ale jeszcze się zastanawiam, bo jakby mi się kiedyś zachciało elektrycznego napędu, to co? Myślałeś o tym?

 

Oczywiście że będzie napęd elektryczny - nie widzę w tym problemu .

Ja będę wybierał coś z napędów NICE -

http://www.nice.pl/_new/?id=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Oczywiście że będzie napęd elektryczny - nie widzę w tym problemu .

Ja będę wybierał coś z napędów NICE -

http://www.nice.pl/_new/?id=25

 

2 skrzydlowe najczesniej wychodza drozej przy zakladaniu napedu

 

dodatkowo do przesuwnej ktos przy odrobinie zdolnosci elektryczno-mechanicznych jest w stanie zrobic sobie naped za 300 zeta, przy 2-skrzydlowej jest to niemozliwie przy tak niskich nakladach i podstawowych umiejetnosciach tzw. "zlotej raczki"

 

przesywna ponadto nie marnuje miejsca na posesji zaraz za brama a u mnie to dosc wazne bo dom stoi blisko frontu. dla majacych duze dzialki nie ma to wiekszego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie da rady zrobić przesuwnej, a jednoskrzydłowej nie chcę, właśnie ze względu na zabieranie miejsca na podjeździe...

 

u nas z przesywna tez bedzie trzeba pokombinowac bo waska dzialka i bedzie musiala byc mala przeciwwaga. otwierana do wewnatrz ze wzgledu na bliskosc garazu, wewnetrzne przekonania oraz koszta odpada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja robię dwuskrzydłową dlatego że TAK MI SIĘ PODOBA!!!

Nie będę Piotrulex - montował przesuwnej bo jest taniej

Jak bym chciał taniej to bym nie robił napędu .

 

hmmmm ...

 

to chyba dobrze co?

 

:D

 

wybor jest potezny i kazdy cos dla siebie znajdzie. jeden woli blondynke, inny szatynke, jeden jezdzi kombiakiem inny sedanem, ktos tam ...

 

mi sie podoba przesuwna a tym bardziej sie ciesze ze jest tansza

 

jak bym chcial taniej to bym tez nie myslal o napedzie choc akurat w moim przypadku nie beda tow wielkie pieniadze. mam wujka w okolicach borow tucholskich co robi na zamowienie bramy, fragmenty plotow, jakies meble pod zamowienie z plyty - takie proste no a kawalek silnika do przesuu bramy to i u swojego ojca w garazu znalazlem :wink:

 

jak zronisz naped to napisz ile Cie to kosztowalo o ile oczywiscie nie bedzie to informacja niejawna

 

jeden woli matke, drugi corke, jeden brame przesuwna a inny uchylna - i co z tego?

 

i nic z tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bramy przesuwne są brzydkie , całość psuje przeciwwaga

Miejsca mam dosyć - linia zabudowy 10m więc strata 2 m na otwarcie bramy wielkiej szkody mi nie robi

 

to moze jakies karakany widziales

 

wlasnie wygladajac przez okno zobaczylem brame w firmie gdzie pracuje. wjazd ma spokojnie z 5-6 metrow bo tiry wjezdzaja a przeciwwaga ma z pewnoscia mniej niz 1 metr jest fajna prostokatna. wystarczy dolozyc jeden wozek wiecej i po temacie :wink:

 

mozna w miejscu przeciwwagi przy zamknietej bramie tuje posadzic i u nas wlasnie jest taka koncepcja choc w sumie wcale nie zwiazana z brama, przeciwwaga czy jej ukrywaniem :D

 

jak zobaczylem pierwszy raz kilka szwedek to tez myslalem ze wszystkie sa brzydkie. po kilku dniach pobytu okazalos ie ze to nieprawda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex

Napisałem że będę robił bramę dwuskrzydłową na co Ty od razu wypisujesz wywody na temat kosztów jakie to są .

Ja nie pytałem się o radę tylko odpisałem na czyjeś pytanie jakie bedę miał ogrodzenie , oraz Agnieszce jaki napęd.

Zrozum w końcu , że ludzie mają też inne gusta niż Ty i uszanuj to a nie od razu krytykujesz.

Ja robię bramę taką jaka mi się podoba. I już.

Dla Ciebie ładniejsze i tańsze są inne ? ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dla Ciebie ładniejsze i tańsze są inne ? ok .

 

Ty piszesz, ja pisze

 

Ty jaka i dlaczego, ja jaka i dlaczego

 

Ty sie stresujesz, ja niespecjalnie

 

Wyluzuj sie :D

 

Lyknij Yerba Mate zamiast kawki i ciesz sie z zycia :D

 

Przeciez nikt Cie nie krytykuje i najezdza na Ciebie. nie bierz wszystkiego do siebie. jakies kompleksy masz czy co ze tak sie bronisz? spoko. damy rade :D

 

ja juz nie ciagne bo znow beda gadac ze kiepsko sie czyta :wink:

 

mnie sie podoba funkcjonalna prostota, ergonomia ktora zwykle okazuje sie tanszym rozwiazaniem.

 

nie trawie lukow w oknach i drzwiach, wiezyczek na dachach, jakis kulek i kogutow na czubkach, glow lwow na gole ostatniego gasiora itd choc oczywiscie znam ludzi ktorym sie to podoba i wcale tego nie krytykuje. wedlug mnie jest to nieladne, niefunkcjonalne, niepraktyczne i w 90% bardziej kosztowne. Moze dlatego tam malo nas ten dom kosztowal ...., tak malo ze malo kto wierzy i robi bury na forum ze klamca, niemozliwe itd

 

Milego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...