Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a ja przed chwilą byłam odwieźć córkę do domu po wizycie u lekarza i po pobraniu krwi (brrrrr...) Przed domem szok :o zdarli już całą kostkę z chodników, ściągają starą podsypkę. Normalnie plac budowy. Z tego wszystkiego zadzwoniłam do taty, żeby spytać czy została jeszcze farba elewacyjna, bo trochę brudzą :roll:

Została :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie kupowalam slupki nie pamietam, ale w sprawie daszkow polecam sklep metalowy na sklodowskiej - maja daszki z tworzywa w pelnej rozmiarowce duzo taniej niz metalzbyt metalowe. No i wystarczyl mlotek i 3 godzinki zabawy i 100 daszkow zamontowalam.

 

Daniel, jak juz wybierzesz naped do bramy to tez jestem zainteresowana jaki. mam juz dosyc wysiadania z samochodu. A garaz mam na pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrodniczek :) z prośbą o radę, bo kompletnie sie nie znam.

 

Mamy na działce troche terenu do zagospodarowania. Teraz jest tu stara trawa. Chcemy nawieźć ziemię, ale teraz pytanie. Czy ten teren najpierw zaorac, zebrać chwasty i dopiero nawieźć czy może od razu nawieźć. Taka ze mnie znawczyni ogrodów, że hoho :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, a to jest trawa czy chwasty? Bo jak chwasty to sugeruje wybrac i dopiero potem nawozic ziemie i siac normalny trawnik. Inaczej to badziewie bedzie Ci wychodzic.

 

Widze, ze nie tylko mnie wzielo na prace ogrodowe. Juz sobie rozplanowalam co i kiedy. Zobaczymy tylko jak wyjdzie realizacja, bo plany mam ambitne np 1000m trawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, a to jest trawa czy chwasty? Bo jak chwasty to sugeruje wybrac i dopiero potem nawozic ziemie i siac normalny trawnik. Inaczej to badziewie bedzie Ci wychodzic.

 

Widze, ze nie tylko mnie wzielo na prace ogrodowe. Juz sobie rozplanowalam co i kiedy. Zobaczymy tylko jak wyjdzie realizacja, bo plany mam ambitne np 1000m trawnika.

 

Madzia, spojrzałam przez okno i widzę peeeełno brązowej trawy. Ale powiedz mi czy ja mam to przejechać np. glebogryzarką (?) czy zwieźć od razu ziemie na to bez ruszania tego?!

 

A tak apropos, mnie to wzięło z obowiązku ;) najlepiej bym tego nie ruszała, bo mi się kompletnie nie kce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, jesli to jest perz, to jak wjedziesz glebogryzarka rozmnozysz go do nieskonczonosci. Ja bym przekopala widlami, wybrala badziewie i dopiero ziemia. Sama tak robie tam, gdzie wiem, ze trzeba. Mialam mase skrzypu i to wykopywalam lopatka przez pol roku, ale teraz juz nic nie wylazi i mam piekny trawnik. Mozesz oczywiscie nawiezc ziemie na to co masz, ale musisz liczyc sie z tym, ze chwasty beda wylazily. Przez koszenie troche je wytepisz, wiec jesli nie musisz miec trawnika idealnego to dawaj ziemie i siej trawe. U nas to nie przeszlo, Slawek sie zawzial i ziemie rownalizmy decha na kolanach. do dzis jak przypomne sobie mine sasiada na nasz widok to smiac mi sie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie plotu to nie dosc ze chce male niewidoczne slupki to jeszcze nie chce aby byli wodoczne. frontowy plot to ma byc raczej srednio urodziwy parkan z na przemian poprzykrecanych desek do poprzecznych stalowych profili. dosc wysoki i nieprzezroczysty. slupki co jakis czas a deski i tak przykrcowne w ten sposob ze bedzie to tworzyc jedna calosc bez widocznych przerw na slupki. fyrtke tez jakos chce ukryc aby po za kulka klamki nic nie bylo widac. zamka moze nawet nie bedzie bo sterowanie elektromagnesem na pilota i tak ma swoje wlasne zasilanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja teraz też mam podobną wizję płotu do Piotra, ale u mnie to szybko się zmienia :wink:

 

nam tak od poczatku jakos kielkuje ten pomysl. przy doborze odpowiedniego drewna i zaimpregnowaniu moze potrzymac kilkadziesiat lat w dobrym zdrowiu. tanie i latwe w wykonaniu no i co najwazniejsze podoba sie nam. ponadto nikogo nie bedziemy stresowac podczas opalania na swojej wlasnej dzialce :wink: . ulice mamy malo ruchliwa lecz nieco odglos aut bedzie mniej slyszalny, nie bedzie wscibskich oczu itd. ja ciekawski nie jestem i nie lubie jak mi ktos na podworko zaglada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe słupki ogrodzeniowe kupowałem za cegielnią trasa na olsztyn 26 zł pomalowane na zielono ścianka 2,5 mm z daszkiem i trzema śubami do mocowania drutu.

 

jesli to hurt stali to jadac na olsztyn na luku kolo cegielni jedziemy w lewo. prawie do konca i w lewo, pozniej w prawo i caly czas prosto az po prawej stronie bedzie sklad stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o siatkę ogrodzeniową, to jest jeszcze jeden producent w Szembekowie zdaje się. W Brzozówce na światłach w lewo od strony Torunia kierunek na Łążyn, potem cały czas główną drogą i na łuku trzeba popatrzeć się w lewo, tam jest duża tablica: produkcja siatki ogrodzeniowej, z tego co wiem dość tanio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytamy się o słupki ogrodzeniowe to trzeba zwrócić uwagę na grubość profilu - bo wciskają słupki nawet za 20 zeta ale ścianka 1 mm a to trochę lipa a nie słupek.

 

wlasnie dlatego wczesniej sie o ta grubosc innego kolegi pytalem

 

w profilach 8cm zwykle jest 2 lub 3mm

 

roznica w cenie jakas tam nawet zaujwazalna jest wiec warto sie zastanowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...