Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

2+2=4 :wink prawda ? :wink: przy obliczeniach certyfikatu są podobne zasady, można kilka procent (dla siebie) przyjąć na fuszerki

 

tak

 

tylko, ze na zadane pytanie:

 

jakie masz styro na scianach mozesz mailem odpowiedzic ze masz 15 czy 20 zamiast 10 i wynik jest zafalszowany. Potencjalny nabywca domu widzi "dobry" wynik ktory zostal przygotowany na podstawie nieprawdziwych informacji

 

zreszta jak gosc bedacy w Twoim nowym domu wie ile masz waty miedzy dachem a regipsem czy styro w posadzce? Nie wie. on Ci wierzy i wpisuje dane jakie mu podasz w program i tyle. Zreszta jak dom buduje firma pod klucz to nawet inwestor moze tego nie wiedziec ...

 

Skoro ceryfikaty robi sie korespondencyjnie zgodnie z ofertami np. z allegro to w "naszych realiach" jest to bzdura

 

Bardziej tlumaczyc o co mi chodzi nie bede

 

Jesli nie czaisz co pisze to przykro mi ale inaczej nie potrafie

 

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

 

2+2=4 :wink prawda ? :wink: przy obliczeniach certyfikatu są podobne zasady, można kilka procent (dla siebie) przyjąć na fuszerki

 

tak

 

tylko, ze na zadane pytanie:

 

jakie masz styro na scianach mozesz mailem odpowiedzic ze masz 15 czy 20 zamiast 10 i wynik jest zafalszowany. Potencjalny nabywca domu widzi "dobry" wynik ktory zostal przygotowany na podstawie nieprawdziwych informacji

 

zreszta jak gosc bedacy w Twoim nowym domu wie ile masz waty miedzy dachem a regipsem czy styro w posadzce? Nie wie. on Ci wierzy i wpisuje dane jakie mu podasz w program i tyle. Zreszta jak dom buduje firma pod klucz to nawet inwestor moze tego nie wiedziec ...

 

Skoro ceryfikaty robi sie korespondencyjnie zgodnie z ofertami np. z allegro to w "naszych realiach" jest to bzdura

 

Bardziej tlumaczyc o co mi chodzi nie bede

 

Jesli nie czaisz co pisze to przykro mi ale inaczej nie potrafie

 

pa

 

Dane bierze się z projektu, dziennika budowy. Jest coś takiego jak odpowiedzialność karna i finansowa :wink: Zakładasz że wszyscy chcą naciągać, fałszować certyfikaty ??? Chcesz g.. papierek z allegro za pare zł robiony na podstawie TWOJEGO FAŁSZYWEGO OŚWIADCZENIA :lol: :lol: Przejmujesz odpowiedzialność za fałszywe świadectwo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos o kominkach mi wpadlo w oko i to calkiem dobrej chwalonej firmy. Prosze tylko z tego nie wyciagac jakis osobistych wnioskow, nie taka moja intencja:

 

"A teraz moja historia i doświadczenie z kominkiem konkretnie Dovre 2100 RE z tego co pamiętam o mocy maksymalnej 13 kw.

Kominek posiadam od 9 lat jest to moje jedyne źródło ogrzewania mieszkam na poddaszu powierzchnia mojego mieszkania to ok 90 m2 wszystkie pomieszczenia mam na tym samym poziomie dodam tylko, że mieszkanie nie jest zbyt szczelne ze względu na stare okna. Niestety po tak długim okresie użytkowania jestem maksymalnie zniechęcona do kominków a przynajmniej do tego jednego, co prawda pod względem ogrzania to nawet sie sprawdził ale "centralnego" pod względem komfortu nie przebije (powietrze jest bardzo suche przy małych dzieciach to problem i strasznie się kurzy). Po drugie i najważniejsze okazał się mało wytrzymały 4 lata temu pękł deflektor ( żeliwna płyta nad paleniskiem) i wcale nie został przegrzany rok później zaczeła sie wypalać tylna płyta. Elementy stałe są w porządku ale te ruchome (wymienne) jak na mój gust za szybko padły. Wczoraj właśnie deflektor rozsypał się kompletnie koszt wymiany obu płyt to min 1000 zł. części no i robocizna bo sama tego nie zrobie. Teraz saztanawiam sie czy naprawiać ten czy nie lepiej kupić nowy tym razem polski?? Może ktos z was ma podobne doświadczenia bo ja na powaznie rozważam powrót do pieca c.o. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie kominka jako jedynego źródła ogrzewania.

Mam kominek , lubię w nim palić (ok. 2 razy w tygodniu) . Robię to tylko jednak z pobudek wizualno-estetycznych. Nie chciałem nawet aby kominek w jakiś sposób (płaszcz wodny czy rozprowadzenie powietrza DGP) wspomagał moje ogrzewanie. Co więcej - kupujac drewno w premedytacją wybieram mniej kaloryczne (np. brzoza).

 

A ogrzewanie samym kominkiem , i to jeszcze 90m2 to jakaś masakra chyba. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przy piatku 13-go

 

dzis nie wytykam nosa z biura a za kierownice nawet nie wsiadam

 

taki przesądny jestem :wink:

No tak...u mnie w aptece padł fax... w centrali server..spózniłem sie przez korki do pracy...znaczy bylem punkt 8..ciekawe co jeszcze sie zdarzy... Miłego..słonecznego piątku...który dla niektórych jest ostatnimpracującym dniem tygodnia;)

 

na polepszenie Waszych humorów

 

Matko nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło... jak dziś :o :evil:

robiąc sniadanie dla dziecka spadło mi na spodnie - przebieranie

zapomnialam dać dziecku TEGO NOWEGO śniadanka do przedszkola - powrót do domu spod przedszkola

wywinęłam orła przed drzwiami z pośpiechu...

aż się boję co może być dalej

:D :D :D

radość poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie kominka jako jedynego źródła ogrzewania.

 

A ogrzewanie samym kominkiem , i to jeszcze 90m2 to jakaś masakra chyba. ;-)

Amen

nie wyobrażam sobie - zdarzyła nam się kiedyś sytuacja że piec nie działał a dom trzeba było ogrzać bo -20, no więc został kominek ... to była udręka.

Poza tym gdy się pracuje to niemalże nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

aż się boję co może być dalej ...

 

ja zapeszac nie bede ale dostalem pewnien ciakwy telefon z jeszcze nieoficjalnymi informacjami

 

szykuje mi sie pewnie interes w Lublinie w poniedzialek

 

jak wyjdzie to moze za sama prowizje za ta jedna sprzedaz kupimy jakis markowy kominek, ktos nam zrobi obudowe, przywiezie z metr drzewa i dolacze do klubu ... :wink:

 

choc na 95% zostawie to na wakacyjny wyjazd :D

 

jesli wyjdzie to 13-go piatek bedzie jednym ze szczesliwszych dni kalendarza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie kominka jako jedynego źródła ogrzewania.

 

A ogrzewanie samym kominkiem , i to jeszcze 90m2 to jakaś masakra chyba. ;-)

Amen

nie wyobrażam sobie - zdarzyła nam się kiedyś sytuacja że piec nie działał a dom trzeba było ogrzać bo -20, no więc został kominek ... to była udręka.

Poza tym gdy się pracuje to niemalże nie realne.

Maya! u mnie pewnego dnia ni ebyło 5 h prądu...mam malutką córeczke którą trzeba było nakarmić....grzałem wode do mleczka w kominku.... zagotowała się:)) ( oczywiście mam wszystko na prąd) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

aż się boję co może być dalej ...

 

ja zapeszac nie bede ale dostalem pewnien ciakwy telefon z jeszcze nieoficjalnymi informacjami

 

szykuje mi sie pewnie interes w Lublinie w poniedzialek

 

jak wyjdzie to moze za sama prowizje za ta jedna sprzedaz kupimy jakis markowy kominek, ktos nam zrobi obudowe, przywiezie z metr drzewa i dolacze do klubu ... :wink:

 

choc na 95% zostawie to na wakacyjny wyjazd :D

 

jesli wyjdzie to 13-go piatek bedzie jednym ze szczesliwszych dni kalendarza :D

Potr_ to niezła musi być ta prowizja!! heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie kominka jako jedynego źródła ogrzewania.

 

A ogrzewanie samym kominkiem , i to jeszcze 90m2 to jakaś masakra chyba. ;-)

Amen

nie wyobrażam sobie - zdarzyła nam się kiedyś sytuacja że piec nie działał a dom trzeba było ogrzać bo -20, no więc został kominek ... to była udręka.

Poza tym gdy się pracuje to niemalże nie realne.

Maya! u mnie pewnego dnia ni ebyło 5 h prądu...mam malutką córeczke którą trzeba było nakarmić....grzałem wode do mleczka w kominku.... zagotowała się:)) ( oczywiście mam wszystko na prąd) :(

Ax u mnie tez wszystko na prąd, na szczęście trwało to tylko jedna noc; dzieciaki na szczęście wtedy spały i jeść nie chciały :D ile ma Twoja córcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my z powodu tych problemów z prądem chcemy kupic agregat. Zbyt często zdarza się, że tego prądu nie ma.

 

U nas generalnie problemu z prądem nie ma. Raz do tej pory się zdarzyło ze nie było, a mieszkam prawie rok, ale o agregacie też myslimy.

 

Aga pokaż nam ta Twoją śliczna kostkę no!!!!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie kominka jako jedynego źródła ogrzewania.

 

A ogrzewanie samym kominkiem , i to jeszcze 90m2 to jakaś masakra chyba. ;-)

Amen

nie wyobrażam sobie - zdarzyła nam się kiedyś sytuacja że piec nie działał a dom trzeba było ogrzać bo -20, no więc został kominek ... to była udręka.

Poza tym gdy się pracuje to niemalże nie realne.

Maya! u mnie pewnego dnia ni ebyło 5 h prądu...mam malutką córeczke którą trzeba było nakarmić....grzałem wode do mleczka w kominku.... zagotowała się:)) ( oczywiście mam wszystko na prąd) :(

Ax u mnie tez wszystko na prąd, na szczęście trwało to tylko jedna noc; dzieciaki na szczęście wtedy spały i jeść nie chciały :D ile ma Twoja córcia?

prawie...8 mcy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my z powodu tych problemów z prądem chcemy kupic agregat. Zbyt często zdarza się, że tego prądu nie ma.

 

na allegro sa takie uklady ze sporym akumulatorem i przetwornica co laduja sie jak jest prad a jak go nie ma to daja kilkaset wat 230V przez "jakis czas" np. na sam kociol (pompy wody, dmuchawa, podajnik)

 

kosztuje to kilka stow i widzialem ze cieszy sie sporym wzieciem

 

moze warto sie takim czyms zainteresowac

 

u nas czasami nie ma ale zwykle sa to przerwy do 1 godziny, piecyk spokojnie tyle bez pradu wytrzyma, wegielek trzyma zar i pozniej sam sie rozpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...