Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich

jestem nowym forumowiczem

właśnie czekam na pozwolenie na budowę

moje pytanie: czy ktoś budował na płycie fundamentowej

pozdro

WOLFIK36

 

witamy

 

ja mam piwnice wiec z plyta nie pomoge

 

gdzie sie na Malej budujecie?

 

My na Wielkiej wiec kawalek dalej :)

 

Witamy, witamy :)

My jeszcze kawałek dalej za Piotrem w W.Nieszawce

Dopiero zaczynamy, płyty mieć nie będziemy. Na jej temat możesz znaleźć w wyszukiwarce "Legalett - doświadczenia mieszkańców"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy :)

My jeszcze kawałek dalej za Piotrem w W.Nieszawce

Dopiero zaczynamy, płyty mieć nie będziemy. Na jej temat możesz znaleźć w wyszukiwarce "Legalett - doświadczenia mieszkańców"

Pozdrawiam

 

to jak macie naklejke muratora to przyklejcie gdzies na drogowskazie przy ulicy to moze wpadniemy pogadac

 

ja u siebie na dzialce jestem w kazda sobote

 

prawie w kazda (w ostatnia bylem nad morzem, teraz moze bedzie wolne a w kolejna mam jakies szkolenie tez nad morzem)

 

ps. moze niebawem pojawi sie wiezba na dzialce :) bo wczoraj juz placilem za koncowe wyliczenia

 

wiezba - 650

laty - 650

deski - 450

transport - 800

zaladunek i rozladunek - do 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich BAAARDZOO serdecznie:)

jestem tutaj nowy choc mialem juz pilny temacik odnosnie gruchy i fadromy ale to byla nagla sytuacja.

szczegolne dzieki dla PIOTRULEXA za pomoc ze stropem

 

a teraz cos o sobie :

 

mam dzialeczke na kakaolu w cierpicach i w chwili obecnej stoja juz piekne mury i w sobote moze w poniedzialek bede zalewac strop

 

mam prosbe jezeli ktos ma namiar na gruz lub ziemie oraz TANI transport to prosze o kontakt bo mam troche terenu do wyrownania i droge do utwardzenia

 

z gory wszystkim dziekuje i pozdrawiam

 

qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY BęDZIEMY BUDOWAć SIę KOłO RANCZA NA OLSZYNOWEJ

MAMY TROCHę TORFU W GRUNCIE I NIE CHCEMY BAWIć SIE W SłUPY LUB STUDNIE

 

CHęTNIE WYMIENIE DOśWIADCZENIA BO BęDE BUDOWAł W TECHNOLOGI

THERMOMUR - CZYLI ZE STYROPIANU

SZUKAM JESZCZE WYKONAWCY WIęźBY DACHOWEJ

 

 

POZDRAWIAM

WOLFIK36 :D

 

Jesli pociagi, wilgoc i sasiedztwo szymanskich nie przeszkadza to lokalizacja OK

 

Jesli chodzi o wykonanie wiezby to moge polecic majstra z wielkiej nieszawki, ktory mi bedzie robil pewnie od przyszlego tygodnia. widzialem kilka jego robot i jest OK.

 

Jego odtatnia fajna robota to:

 

jedziesz dalej niz do siebie, mijasz urzad gminy, pozniej zakret w lewo na ktorym stoi stara mleczarnia z czerwonej cegly, po lewej masz osiedle domkow lednorodzinnych (tam my sie budujemy na koncu). po prawej strononie prawie nic nie ma i kilaset metrow dalej stoi przy ulicy taka duza chalupa na niewielkiej dzialce - ten dach robil p. Wiesław. W tym domu chyba jeszcze nikt nie mieszka a obok cos sie zaczyna budowac

 

jak co to moge Was umowic albo daj mi swoje namiary to zadzwonie jak bedzie u mnie na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich BAAARDZOO serdecznie:)

jestem tutaj nowy choc mialem juz pilny temacik odnosnie gruchy i fadromy ale to byla nagla sytuacja.

szczegolne dzieki dla PIOTRULEXA za pomoc ze stropem

 

a teraz cos o sobie :

 

mam dzialeczke na kakolu w cierpicach i w chwili obecnej stoja juz piekne mury i w sobote moze w poniedzialek bede zalewac strop

 

mam prosbe jezeli ktos ma namiar na gruz lub ziemie oraz TANI transport to prosze o kontakt bo mam troche terenu do wyrownania i droge do utwardzenia

 

z gory wszystkim dziekuje i pozdrawiam

 

qba

 

nie ma za co - jak moge to chetnie pomoge tym bardziej ze nic mnie to nie kosztuje ;)

 

z utwardzeniem nie pomoge a co najwyzej z dobrym elektrykiem, kolesiem od alarmow czy majstrem od wiezby dachowej no i moze cos jeszcze mi sie przypomni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że budowniczych w Nieszawce przybywa. U mnie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będą kłaść stropy. Buduję na Mailinowej - de facto jeszcze przed tablicą Mała Nieszawka - za drewnianym kanadyjczykiem.

 

Potem jeszcze chwila i w sierpniu - dach. :lol:

 

Odnośnie fundamentu na płycie - to w Nieszawce to raczej dobry pomysł, często grunty są tam niestabilne. U mnie była (i chyba jeszcze jest) bardzo wysoko woda gruntowa (przez gościa, który niedaleko zakopał rów melioracyjny). W projekcie miałem fundament na ławie, ale po rozpoczęciu z budowlańcami żałowaliśmy, że nie przerobiłem tego na płytę, kosztowo troszkę drożej ale za to problemy z wodą i niestabilnym gruntem z głowy.

 

Pozdrawiam :p

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich BAAARDZOO serdecznie:)

jestem tutaj nowy choc mialem juz pilny temacik odnosnie gruchy i fadromy ale to byla nagla sytuacja.

szczegolne dzieki dla PIOTRULEXA za pomoc ze stropem

 

a teraz cos o sobie :

 

mam dzialeczke na kakaolu w cierpicach i w chwili obecnej stoja juz piekne mury i w sobote moze w poniedzialek bede zalewac strop

 

mam prosbe jezeli ktos ma namiar na gruz lub ziemie oraz TANI transport to prosze o kontakt bo mam troche terenu do wyrownania i droge do utwardzenia

 

z gory wszystkim dziekuje i pozdrawiam

 

qba

Witaj w zespole.

W mojej firmie, w której pracuję jest gruz. Jutro popytam, jakie są możliwości, byś mógł skorzystać.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzi dzieki za zainteresowanie się moją więźba

jak będą mury szły w górę (a będą szybko-thermomur) to wtedy na pewno sie przypomnę.

jeśli chodzi o ziemię to za 3-4 tyg będę wywozić od siebie dużo ziemi torfowej

jeśli jest na to wzięcie to zapraszam pod koniec lipca

 

pozdro

wolfik36

 

 

607 842 854

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzi dzieki za zainteresowanie się moją więźba

jak będą mury szły w górę (a będą szybko-thermomur) to wtedy na pewno sie przypomnę.

607 842 854

 

u mnie wiezba bedzie w poiniedzialek rano/ jesli pogoda pozwoli to poniedzialek i wtorek malowanie a od srody pewnie beda majstry od dachu. zawsze mozna podjechac i pogadac - nalepka muratora na tablicy inbformacyjnej jest wiec kazdy forumowicz po uzyskaniu zgody pracujacych osob moze zasiegnac informacji - pod nieobecnosc pracownikow nietety zakaz wstepu - mam bardzo milego sasiada, ktory zawsze nas informuje jak cos niedobrego sie dzieje - jak na razie byli to np. niezapowiedzeni znajomi czy spozniony fachowiec do wyceny czegos tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na IBF-u dachówki 15% w gips-budzie na kociewskiej, i jeszcze dzis odbieram wycenę na euronit w łysomicach to ci napiszę. Z tymże IBF- u dachówka podstawowa kosztuje teraz 2,60 zł a euronitu 2,30 zł.

 

ile to za metr wychodzi? netto czy brutto?

 

Ola - gdzie w koncu strop zamowiliscie bo jak o tym ostatnio rozmawialismy to slyszalem od znajomych ze strasznie dlugo czasy oczekiwania byly wszedzie no i ceny tez nie najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...