Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

hehe to chyba o mnie chodziło ;) nie codziennie zdażają mi się takie wypadki :D :D :D

 

przeciez nie narzekasz

 

to tylka taka sucha reporterska informacja :D

 

bylem w tym tygodniu na Slowacji i robilem zakupy. mozna oczywiscie u nich placic zarowno w koronach jak i euro, czesto rowniez w zlotowkach. polece jedynie placic karta gdyz euro dla rownego rachunku we wtorek przeliczali po 5,00zł a z karty mi sciagneli po 4,77 czyli praktycznie kurs sredni z tamtego dnia. nawet nie warto walutu u nas kupowac i placic za granica

 

bede na slowacji rozniez i w najblizszy wtorek wiec zaplace jeszcze mniej bo zlotowka, jak zauwazyla Marzenka sie umacnia :D

 

w przyszlym tygodniu co najmniej do czwartu dam Wam znow spokoj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutno będzie :D

 

gadasz :D

Bez słodzenia proszę :wink:

 

nie wiem jak u innych ale o mnie mozna wiele zlego powiedziec - to taka samokrytyka :wink:

 

nie mozna natomiast przypisac do mnie takich cech jak np:

 

- obłuda a to by wiazalo ze slodzeniem

 

- hipokryzja

 

Dobry jestem w demagogii ale z zasady tego unikam :D . Zarowno teoretycznie jak i praktycznie i czasami sam sie na tym lapie - znow samokrytyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos o kominkach mi wpadlo w oko i to calkiem dobrej chwalonej firmy. Prosze tylko z tego nie wyciagac jakis osobistych wnioskow, nie taka moja intencja:

 

"A teraz moja historia i doświadczenie z kominkiem konkretnie Dovre 2100 RE z tego co pamiętam o mocy maksymalnej 13 kw.

Kominek posiadam od 9 lat jest to moje jedyne źródło ogrzewania mieszkam na poddaszu powierzchnia mojego mieszkania to ok 90 m2 wszystkie pomieszczenia mam na tym samym poziomie dodam tylko, że mieszkanie nie jest zbyt szczelne ze względu na stare okna. Niestety po tak długim okresie użytkowania jestem maksymalnie zniechęcona do kominków a przynajmniej do tego jednego, co prawda pod względem ogrzania to nawet sie sprawdził ale "centralnego" pod względem komfortu nie przebije (powietrze jest bardzo suche przy małych dzieciach to problem i strasznie się kurzy). Po drugie i najważniejsze okazał się mało wytrzymały 4 lata temu pękł deflektor ( żeliwna płyta nad paleniskiem) i wcale nie został przegrzany rok później zaczeła sie wypalać tylna płyta. Elementy stałe są w porządku ale te ruchome (wymienne) jak na mój gust za szybko padły. Wczoraj właśnie deflektor rozsypał się kompletnie koszt wymiany obu płyt to min 1000 zł. części no i robocizna bo sama tego nie zrobie. Teraz saztanawiam sie czy naprawiać ten czy nie lepiej kupić nowy tym razem polski?? Może ktos z was ma podobne doświadczenia bo ja na powaznie rozważam powrót do pieca c.o. "

 

A kto niby ma brać to do siebie :wink:

Poddasze jest raczej wysoko :wink: Mialem kiedyś kominek na trzecim piętrze :lol: :-? Z pewnością mieszkanie marnie ocieplone, do tego mokre drewno i można biadolić :wink:

Do ogrzewania nadaje się tylko kilka modeli dostępnych na rynku, i to pod warunkiem ich dodatkowej rozbudodowy.

Przypadkiem mam ogrzewanie kominkiem, (grzejniki elektryczne w kartonach :wink: od trzech lat na strychu) pierwsza zima = 4mp drewna, a mogłem zrobić lepszy, wydajniejszy kominek :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych kostką z ceg toru

maja mieć od maja nowe wzory i być może będą jakieś promocje

Maya! Dzieki za info..ja sie przymierzam..ale chyba jesienią ( $$$ ).

Byłas u nich??? Mają jakies katalogi...propozycje?? czy musisz wiedzieć co chcesz???

POzdrowionka

Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ax byłam u nich generalnie na ta chwile maja wstrzymaną produkcję i sprzedaja tylko to co mają (a maja niewiele) KObitka radziła poczekać. Od połowy kwietnia ruszaja z produkcją i maja - jak pisałam- miec większy wybór. Oprócz kostki ma być beton imitujący kamień, ale szczegółów już nie znała. Ja mocno rozmyślam o czymś takim na tarasy ponieważ u mnie żeby zrobić płytki trzeba by podnieść tarasy o 18 cm a to juz spore koszty przy prawie 70 m tarasów. Więc może takie betony kamienno podobne byłyby rozwiązaniem hmmm? Ma ktoś z was z czyms takim doświadczenia?

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ax byłam u nich generalnie na ta chwile maja wstrzymaną produkcję i sprzedaja tylko to co mają (a maja niewiele) KObitka radziła poczekać. Od połowy kwietnia ruszaja z produkcją i maja - jak pisałam- miec większy wybór. Oprócz kostki ma być beton imitujący kamień, ale szczegółów już nie znała. Ja mocno rozmyślam o czymś takim na tarasy ponieważ u mnie żeby zrobić płytki trzeba by podnieść tarasy o 18 cm a to juz spore koszty przy prawie 70 m tarasów. Więc może takie betony kamienno podobne byłyby rozwiązaniem hmmm? Ma ktoś z was z czyms takim doświadczenia?

pozdrowionka

Hm...poczekamy do maja i zobaczymy co beda mieli...w sumie Agnieszka mogłaby nam swoje fotki kostki podesłac:)

Na razie musze zrobic frontowe ogrodzenie ( 20 m) jakiś klinkier + drewniane przęsła...tylko nie mam wykonawcy na razie..moze za słabo szukam:)

Miłej niedzieli dla wszystkich....

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś kominek na trzecim piętrze :lol: :-? Z pewnością mieszkanie marnie ocieplone, do tego mokre drewno i można biadolić :wink:

Do ogrzewania nadaje się tylko kilka modeli dostępnych na rynku, i to pod warunkiem ich dodatkowej rozbudodowy.

Przypadkiem mam ogrzewanie kominkiem, (grzejniki elektryczne w kartonach :wink: od trzech lat na strychu) pierwsza zima = 4mp drewna, a mogłem zrobić lepszy, wydajniejszy kominek :-? :wink:

Kominkiem spokojnie da sie ogrzewac dom. Potrzeba 2-3 dni na rozruch, pozniej spokojnie dokladajac drewno rano przed praca i wieczorami cieplo sie utrzyma. Gorzej jesli nie mieszka sie stale tylko dojezdza od czasu do czasu - jak dom sie nagrzeje to czas odjezdzac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...