Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli kwota 150 zł Cię satysfakcjonuje to ja Ci mogę podać tego co nam robił odbiór wod - kan i CO. Pan nazywa się Lutkiewicz tel. 697 540 849.

 

Tak, taka kwota mnie satysfakcjonuje - dziekuje :D

 

Przeglad i kwity na kominy bede mial za 80 zeta ale okazalo sie ze 3 domy dalej gosc ma takowe uprawnienia wiec to pewnie bez kosztow dojazdu

 

Certyfikat pewnie w najblizszy weekend za 300 zeta. Gosc wymagal z 5 osob a w sumie dostanie 11-tu :o - trudno uwierzyc ale niektorzy chca za to kroic nawet tysiac zeta - np. w Inowroclawiu :evil:

 

Moze w koncu zabiore sie za to popier... papierzyska do odbioru :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Przepraszam ale prosze przypomniec ktora z sympatycznych kolezanek informowala, ze pracuje w firmie gdzie wystawiaja dokumenty odbioru wod-kan potrzebne do odbioru budynku w jakiejs atrakcyjnej cenie. Z racji ladnej pogody moze w koncu wezme sie za to :wink: tak samo jak za sprzatanie dzialeczki :D

 

 

Jeśli kwota 150 zł Cię satysfakcjonuje to ja Ci mogę podać tego co nam robił odbiór wod - kan i CO. Pan nazywa się Lutkiewicz tel. 697 540 849.

 

Lutkiewicz jest spoko...polecam...niektórzy słyszałem ze nawet 500 zł biorą za taki papierek...

Mam pytanko...może ktoś z koleżanek/kolegów ma w swoim posiadaniu taki odkurzaczx ogródowy i byłby w stanie pożyczyc na jakiś weekend??

Nie moge zabrać styropioanu po ocieplaniu..a kupować tylko dla 1 popoludnia wydaje mi sie bez sensu...

MIłego dnia dla wszystkich...

 

ps. JaMaja..jeżdzisz takim czerwonym fordem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, jak już tak radzisz w sprawie ogrodów to ja też poproszę: mam na działce kopiec z rozsączeniem od oczyszczalni. Podobno powinien być czymś przykryty, żeby nic na nim nie rosło. Czym to przykryć, żeby przyzwoicie wyglądało? Czym obsadzić kopiec dookoła, żeby go zakryć, a jednocześnie rośliny nie mogą mieć zbyt dużych korzeni i muszą lubić dużą wilgoć. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Jesli zakryc, to najlepiej czarna wloknina - dostaniesz w centrach ogrodniczych. Jestes pewna, ze nic nie moze rosnac? Nie mowie o pelnym obsadzeniu, ale o pojedynczych roslinkach - zdaje sie moi dalsi sasiedzi tak zrobili. Podjade do nich i zapytam. I przy okazji poszukam czegos na obsadzenie obrzezy, tylko napisz jak wysoki jest kopiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, jak już tak radzisz w sprawie ogrodów to ja też poproszę: mam na działce kopiec z rozsączeniem od oczyszczalni. Podobno powinien być czymś przykryty, żeby nic na nim nie rosło. Czym to przykryć, żeby przyzwoicie wyglądało? Czym obsadzić kopiec dookoła, żeby go zakryć, a jednocześnie rośliny nie mogą mieć zbyt dużych korzeni i muszą lubić dużą wilgoć. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Jesli zakryc, to najlepiej czarna wloknina - dostaniesz w centrach ogrodniczych. Jestes pewna, ze nic nie moze rosnac? Nie mowie o pelnym obsadzeniu, ale o pojedynczych roslinkach - zdaje sie moi dalsi sasiedzi tak zrobili. Podjade do nich i zapytam. I przy okazji poszukam czegos na obsadzenie obrzezy, tylko napisz jak wysoki jest kopiec.

Wysokość kopca to ok 1m :D . Tak myślałam o tej włókninie, ale nie za bardzo mi się podoba taka włóknina wysypana cała korą, a goła też nie może zostać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mozesz oblozyc kamieniami i zrobic cos na ksztalt ogrodu skalnego. Dlatego pytalam czy na 100% nic tam nie moze rosnac, bo rosliny sklane korzenia sie na mniej niz 5 cm. Miedzy kamieniami mozna by tez wsadzic cos na podobienstwo sitowia, tatarakow, czyli trawopodobne. Gdzie masz umiejscowiony ten kopiec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naleze go grona szczesliwcow, ktorzy nie kupuja, bo dostaja. :lol: Ja od Rodzicow i znajomych Rodzicow, ktorzy maja ogrody. A jak mi sie rozrosna to bede tez oddawala w dobre rece. O tej porze roku bedzie jeszcze krucho ze skalniakami, ale w zeszlym roku w okolicach maja duzy wybor byl w OBI.

 

A jak przy roslinach jestesmy to zdam relacje z wczorajszego przegladu centrow ogrodniczych.

 

Zaczelam na Chleminskien (naprzeciw kosciola). Wybor duzy, ceny umiarkowane, obslugi brak. To dobre miejsce zakupowe dla kogos, kto wie czego chce i szuka konkretnych roslin. ale na porady nie nalezy liczyc i w tym temacie moja ocena od zeszlego roku pogorszyla sie.

 

Nastepne bylo moje ulubione centrum STIHL w Grebocinie. I jak zawsze wyjechalam z pelnym bagaznikiem. Lubie zakupy u nich, bo maja duzy wybor, dobre ceny i obsluga nie ucieka od klienta. Tylko moglaby sie troche podszkolic w nowych odmianach, bo czasami mialam wrazenie, ze wiem wiecej od nich.

 

Kolejny punkt to malutkie centrum w Kaszczorku, naprzeciw stadniny koni. Glownie rosliny lisciaste, choc w tym roku jest tez troche iglakow. Dodatkowo drewno kominkowe, ziemia ogrodowa i kostka granitowa. Ceny REWELACJA - tak niskich nie widzialam nigdzie. I na chwile obecna najwiekszy wybor bylin i skalniakow.

 

Jeszcze raz Kaszczorek, ale dalej, punkt przy domku jednorodzinnym - rowniez kwiaciarnia ze wspanialym wygorem doniczek i szkla. Rosliny ladne, ceny rozne, ale i tu zostawilam conieco, bo upolowalam kilka roslin w dobrych cenach.

 

Dzis dolozylam jeszcze Centrum na Rydygiera. I tu wielkie rozczarowanie. Drzewek owocowych maja sporo, ale te kupilam u nich juz 2 tygodnie temu. Co do ozdobnych, wybor marny, ceny najwyzsze.

 

Zostalo mi jeszcze ostaszewo, ale to zupelnie nie po drodze, a poza tym sa drodzy. Ale pewnie pojade, bo nie moge nigdzie dostac pewnej odmiany berberysu, na ktora zachorowalam po wizycie u znajomych. W najgorszym razie zamowie przez internet.

 

Zna ktos jeszcze jakies fajne punkty ogrodnicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ax99 mozezs polecic cos na poparzenie skory? Zalatwilam sie tydzien temu rusztem piekarnika i strasznie mi sie paprze ta rana. Boli jak diabli, co i rusz zaognia sie dokokola. Genaralnie kicha.

Madzialenka..kup sobie kilka saszetek maści "tribiotic"..maśc b. dobra na poparzenia ,trudno gojące sie rany...zawiera 3 antybiotyki... na pewno szybciej zagoi Ci to oparzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...