Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Ola - gdzie w koncu strop zamowiliscie bo jak o tym ostatnio rozmawialismy to slyszalem od znajomych ze strasznie dlugo czasy oczekiwania byly wszedzie no i ceny tez nie najlepsze?

 

 

Piotr, zamówiliśmy w firmie Stropex. Czas oczekiwania 5 tygodni. A cena 7 500 brutto.

 

Ola i Krzysiek który stropex zamawialiście: ten Fabianów/Pleszew czy k.W-wy Stropex Zdzisław Janus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola - gdzie w koncu strop zamowiliscie bo jak o tym ostatnio rozmawialismy to slyszalem od znajomych ze strasznie dlugo czasy oczekiwania byly wszedzie no i ceny tez nie najlepsze?

 

 

Piotr, zamówiliśmy w firmie Stropex. Czas oczekiwania 5 tygodni. A cena 7 500 brutto.

 

Ola i Krzysiek który stropex zamawialiście: ten Fabianów/Pleszew czy k.W-wy Stropex Zdzisław Janus?

 

Fabianów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola - gdzie w koncu strop zamowiliscie bo jak o tym ostatnio rozmawialismy to slyszalem od znajomych ze strasznie dlugo czasy oczekiwania byly wszedzie no i ceny tez nie najlepsze?

 

 

Piotr, zamówiliśmy w firmie Stropex. Czas oczekiwania 5 tygodni. A cena 7 500 brutto.

 

my Panu z Nieszawki wisimy jeszcze 2 kola a 2 stropy wyszly nas nieca 6 kola :D

 

w poniedzialek rano bedzie u nas mazurska wiezba gdyz dzwonili ze jest juz zaladowana i koles w poniedzialek okolo 2-3 w nocy ma wyjechac

 

bede to musial sam zaimpregnowac

 

mam FOBOS w okazyjnej cenie

 

czy macie jakies doswiadczenia w samodzielnej impregnacji pedzlem i takim 15 litrowym opryskiwaczem (np. do drzewek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w poniedzialek rano bedzie u nas mazurska wiezba gdyz dzwonili ze jest juz zaladowana i koles w poniedzialek okolo 2-3 w nocy ma wyjechac

 

bede to musial sam zaimpregnowac

 

mam FOBOS w okazyjnej cenie

 

czy macie jakies doswiadczenia w samodzielnej impregnacji pedzlem i takim 15 litrowym opryskiwaczem (np. do drzewek)

 

Mój mąż impregnował więźbę (w altanie na działce ogrodniczej) Fobosem w ten sposób, że układał belki jedna obok drugiej, roztwór wodny Fobosu przygotowywał zgodnie z instrukcją i opryskiwał właśnie takim opryskiwaczem ogrodniczym, tak długo z jednej strony, aż roztwór przestawał wsiąkać. Potem obracał belki o 90 stopni i czynność powtarzał. Impregnację robił dwukrotnie.

Powiedz, jeśli to nie tajemnica, jaka jest ta "okazyjna" cena?

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż impregnował więźbę (w altanie na działce ogrodniczej) Fobosem w ten sposób, że układał belki jedna obok drugiej, roztwór wodny Fobosu przygotowywał zgodnie z instrukcją i opryskiwał właśnie takim opryskiwaczem ogrodniczym, tak długo z jednej strony, aż roztwór przestawał wsiąkać. Potem obracał belki o 90 stopni i czynność powtarzał. Impregnację robił dwukrotnie.

Powiedz, jeśli to nie tajemnica, jaka jest ta "okazyjna" cena?

Pozdr :)

 

wlasnie tak to chce zrobic. aby naj najmniej sie napracowac i jak najmniej zmarnowac

 

w leroy merlin 25kg kosztuje 184 zeta

 

jeszcze nic pewnego ale za sto kilkanascie zeta za sztuke byc moze jutro bede mial takie 2 worki

 

mam 7 metrow wiezby i nieco ponad 4 desek oraz 1 lat

 

na allegro jest fobos4 gdzie 5kg=40 zeta + przesylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaje się folia pod miejscem, gdzie będzie malowana (pryskana) więźba. Należy ją tak położyć, aby był spadek i zagłębienie, z którego można odzyskiwać spływającą sól.

Jest też technika zanurzeniowa. Kopiemy rowek, wykładamy folią, wlewamy imregnat i zanurzamy elementy. Odkładamy na bok pamiętając znowu o folii i o tym, aby ściekający impregnat trafiał do wcześniej wymienionego rowka. Ten sposób nadaje się szczególnie do drobniejszych elementów jak łaty i kontrłaty.

Zaimpregnowaną więźbę należy ułożyćw sztapel. Ściśle obok siebie bez żadnych odstępów i szczelin. Wtedy "dojdzie" jeszcze od sąsiednich elementów (pod warunkiem, że nie będziesz czekał na ekipę kilka miesięcy, wtedy trzeba po kilkunastu dniach ułożyć ją z przekładkami). Pamiętaj o wypoziomowaniu pierwszej warstwy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede mial ani okazyjnego fobosu ani tamtej ekipy od dachu.

 

w miedzy czasie zmienilem ekpe na inna - kasa ta sama a w reszte sie zaglebiac nie bede. polecili mi jakis impregnat koncentrat 5l za okolo 90 zeta ktorego po zozcienczeniu bedzie 50l. robia n atym od wielu lat. w przeciwienstwie do fobosu nie wyplukuje go woda. z wad to nie zabezpiecza rzed ogniem i nie nadaje sie do natrysku a jedynie malowania

 

dzis przywiezli upragniona wiezbe z mazur - od jutra impregnacja a od poczatku przyszlego tygodnia mam nadzieje na dach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ugodowej ekipy z uprawnieniami do podlaczenia sie do sieci kanalizacyjnej i wodociagowej. Wiekszosc prac (np. kopanie) moi ludzie mooga wykonac sami a precyzyjne prace + najwazniejsza pieczatka juz po stronie czlowieka, ktorego wlsanie szukam. Warunki i projekt oczywiscie juz mam.

 

Sprawa, ze tak powiem nie cierpiaca zwloki :D

 

Musze przywiezc zwir a bedzie on wlasnie lezal na linii przebiegu tych przylaczy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim projekcie sa 2 kominy, jeden jest uzywany prze kotlownie a drugiego podlaczony jest kominek. Rozumie ze ten do kotlowni moge postawic jakis systemowy a czy ten komin z kominkiem to budowac z cegly tak jak jest w projekcie czy cos kombinowac jakis prosty systemowy ?

 

ja mam tez 2 kominy w takim ukladzie jak ty i stawialem je z cegly - tylko ze kupowalem ja na wiosne po niecalego zeta - teraz 2,80-2,60 widzialem. jak w systemowym bedzie jakis wklad to powinno byc OK jednak moj master zalecal z cegly. tak jak chcial tak jest i na pewno nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim projekcie sa 2 kominy, jeden jest uzywany prze kotlownie a drugiego podlaczony jest kominek. Rozumie ze ten do kotlowni moge postawic jakis systemowy a czy ten komin z kominkiem to budowac z cegly tak jak jest w projekcie czy cos kombinowac jakis prosty systemowy ?

 

Ja w projekcie miałam obydwa systemowe i takie zrobiłam. Tego w kotłowni nie używam, ten do kominka po jednym sezonie sprawuje się dobrze, a w razie czego ... 30 lat gwarancji. O kominach było dużo na forum, poczytaj. Ja tak zrobiłam i wybrałam jak wyżej, chociaż jest to raczej wariant droższy. Za to mam nadzieję mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny dachówek, które podałem to są ceny netto. IBF miał podwyżkę od lipca bo poprzednio kosztowała 2,44 zł netto

Teraz wygląda to tak od najdroższego do najtańszego

BRAAS

IBF

EURONIT

 

Dzis bylem w jednym z skladow dachowych z pytaniem jak wyglada sprawa dachowki BRAAS bo te chce kupic. Dostalem informacje ze o BRAAS ( i ROBEN co prawda to ceramika) moge zapomniec wlasciwie do konca roku. A na dach potrzebuje z 250 mkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem w jednym z skladow dachowych z pytaniem jak wyglada sprawa dachowki BRAAS bo te chce kupic. Dostalem informacje ze o BRAAS ( i ROBEN co prawda to ceramika) moge zapomniec wlasciwie do konca roku. A na dach potrzebuje z 250 mkw

 

miedzy innymi wlasnie dlatego my robimy tak:

 

dach deskujemy i papujemy, laty zaimpegnowane czekaja w garazu

 

dachowke kupimy w zime lub wczesna wiosna absolutnie bez pospiechu bo pod papa tez kilka lat mozna spokojnie mieszkac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Obecnie mała przerwa - czekam na strop.

 

Poszukuję firmy do podłączenia wody i kanalizy - optymalnie gdzieś z okolicy Nieszawki. Jeśli ktoś ma jakieś namiary będe wdzięczny na prv.

 

Pozdrawiam :p :p :p

 

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję firmy do podłączenia wody i kanalizy - optymalnie gdzieś z okolicy Nieszawki. Jeśli ktoś ma jakieś namiary będe wdzięczny na prv.

 

jo tysz, jo tysz

 

na Malej Nieszawce jest niejaki Zakierski lecz niestety nie jest tani, marudzi i nie bardzo ma czas bo pomaga swojemu synowi na budowie

 

W poniedzialek i wtorek bede mial 2 wyceny z innych firm - dam znac zestawienie cen i telefony. Jedna z tych firm byc moze bedzie mi robila calosc hydrauliki w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...