Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Ja nie jestem fanem pielegnacji ogrodka moj schemat to:

1. posiac trawe

 

lub w ostatecznosci

1. przekopac ziemie

2. posiac trawe

 

Nawozenie czarnoziemu, rownanie w nieskonczonosc - to taka dzialka na pokaz, ja wole teren bardziej naturalny

Pozniej koszenie obowiazkowo co tydzien aby nie byla dluzsza niz u sasiada

ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

 

W temacie deszczowki, to my zrobilismy tak jak pisze Nastka - do spustow rynien mam podpiete weze drenujace i rozprowadzone pod ziemia. Do kazdego odplywu mam okolo 25 m rury (razy 6 spustow). Niby duzo, ale jak sobie policzylismy, ze do odprowadzenia calej wody z dachu przy duzej ulewie potrzebne bylo ponad 1,5 km rur (mam 360m2 dachu) zakopanych w ziemi to wymieklismy. Na razie nasze rozwiazanie sie sprawdza.

 

O temat dla mnie ciekawy, ja wlasnie zastanawialem sie czy same rury drenazowe wystarcza i czy nie dopiac te ruruy do takiej skrzynki rozsaczajacej:

 

http://azura.pl/produkty.php?nr=1

 

A jak wyliczyliscie dlugosc tych rur w stosunku do powierzchni dachu ? I jak gleboko zakopnae macie te rury. Chetnie poczytam szczegolow bo czeka to mnie wykonanie osobiscie wiec kazda cenna uwaga przyda sie do tego jak to zrobic. Sami robiliscie czy ktos wam robil? Jaki jest koszt metra tej ruruy drenazowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Da rade. w tydzien rozwiozlam prawie 200m. A mam niewiele wzrostu. Za to zaciecie ogromne.

 

Jestesmy bratnimi duszami - ja tez mam duze zaciecie do przewozenia wszystkiego na taczce - zwlaszcza ze mamy za malo brame na ciezarowki - w zeszlym sezonie przewizlem 27 ton zwiru

 

 

W ciągu tygodnia jak wracam z pracy ok17 to zostają 2-3 godziny pracy do zmierzchu , a człowiek by chciał się jeszcze z dzieckiem pobawić :-)

 

W sobotę przyjechała kolejna wywrotka 25ton - 17m3. Rozwoziłem cały dzień - dało się ok 1/2 . Ciężka robota ale satysfakcjonująca. ;-)

 

Zawsze marzyłem o trawniku płaskim jak stół . Tylko zastanawia mnie czy da się to osiągnąć "domowymi " sposobami na takiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się, tylko rób pod deskę, etapami, a deska ustawiana po poziomicę :wink:

Tylko kto ma na to czas :o kiedy pogoda taka piękna, żyć się chce, a pracować nie za bardzo. Rowerek woła pojeździj na mnie, kawka na tarasie czeka itd :D

 

E nie jest tak źle.

Przy kopaniu też są wskazane przerwy .

Kawka, piwko , grill :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ciągu tygodnia jak wracam z pracy ok17 to zostają 2-3 godziny pracy do zmierzchu , a człowiek by chciał się jeszcze z dzieckiem pobawić :-)

 

W sobotę przyjechała kolejna wywrotka 25ton - 17m3. Rozwoziłem cały dzień - dało się ok 1/2 . Ciężka robota ale satysfakcjonująca. ;-)

 

Zawsze marzyłem o trawniku płaskim jak stół . Tylko zastanawia mnie czy da się to osiągnąć "domowymi " sposobami na takiej powierzchni.

 

Zapomnialan napisac, ze dla mnie tydzien to 5 dni po 2-3 godziny. A dzieci bawia sie przednie ladujac ziemie na taczke mamusi, swoja lub czasem wozac ziemie w odwrotnym kierunku.

 

A piekny trawnik da sie uzyskac - nasz jest plasciutki i bardzo nam sie podoba. Tylko niestety takie wykonanie wymaga duuuzo czasu. Ale moim zdaniem warto to zrobic raz a dobrze. Powodzenia. Bede trzymala kciuki za wytrwalosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...