Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O temat dla mnie ciekawy, ja wlasnie zastanawialem sie czy same rury drenazowe wystarcza i czy nie dopiac te ruruy do takiej skrzynki rozsaczajacej:

 

http://azura.pl/produkty.php?nr=1

 

A jak wyliczyliscie dlugosc tych rur w stosunku do powierzchni dachu ? I jak gleboko zakopnae macie te rury. Chetnie poczytam szczegolow bo czeka to mnie wykonanie osobiscie wiec kazda cenna uwaga przyda sie do tego jak to zrobic. Sami robiliscie czy ktos wam robil? Jaki jest koszt metra tej ruruy drenazowej ?

 

Jak do tej pory takie rozwiazanie calkowicie sie sprawdzilo. Do wyliczania dlugosci rur bieze sie wspolczynnik opadow (niestety nie pamietam skad go mielismy), mnozy przez powierzchnie dachu, dzieli przez zdolnosc rury do rozsaczania (zalezna od srednicy) i dzieli przez ilosc spustow. Ale jak pisalam, nam wyszlo ponad 1,5 km, wiec sobie odpuscilismy i mamy jakies 300m. Rury zakopalismy na glebokosci okolo 50-60 cm, na rury zostala polozona wloknina zabezpieczajaca przez zamulaniem rur i przerastaniem korzeni. Calosc robilismy sami - troche zabawy. Cena metra zalezna jest od srednicy - my mamy 100mm. Srednice dobierasz do srednicy spustu. Mozna do tego dokupic siteczka zabezpieczajace przed dostawaniem sie lisci z dachu do rury - zaklada sie je pomiedzy spustem a rura. My nie montowalismy. W razie czego pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie

na forum to trafiłem szukając opinni o firmie szyma z torunia

mam z nimi podpisać umowę na wykonanie instalacji w domu i potrzebuje informacji czy warto z nimi współpracować będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi pozdrawiam

My mamy od nich piec i wyceniali nam instalację do domu - masakryczne ceny za instalację radzę poszukac bo my znaleźliśmy dużżżżo taniej.

Potrafi ich ponieść przy kalkulacji. Ponad to kilka zasłyszanych słabych opinii. Radzę sprawdzić w konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez tradycyjnie witam po swietach :D

 

tak sie zmeczylem przez te swieta ze w poniedzialek prawie zasnalem w lodce zacumowanej przy pomoscie :wink: . szkoda tylko ze w niedziele byla mizerna pogoda ...

 

a budowa cisza spokoj. odebralem jedynie slupki na plot. bede codziennie kupowal i wozil sobie z 200kg cementu i niebawem zabieramy sie za plotek frontowy

 

kolo 20-go kwietnia bedzie do odbioru tarasowe ogrodzenie z elementow - zdecydowalismy sie na olche (olszyne). tanie a w miare solidne, zwlasza po odpowiedniej impregnacji

 

milego dnia

 

odbior wod-kan juz zrobile. dzieki. gosc faktycznie dosc sympatyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś zaczynają budowę ogrodzenia frontowego :D

 

ja tam sobie robie sam i nawet nie wspomne ile dzieki temu zaoszczedze :wink:

 

sam tzn. z tesciem :wink:

 

brame przesuwna robi inny czlonek rodziny co wykonuje to zarobkowo a naped juz czeka, koszt jego wykonania to jak sie okazalo niecale 400 zeta :wink:

 

:D

 

wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ile wyniesie Twoje ogrodzenie ( moze w pzreliczeniu na mb ) oczywiście ze słupkami. Jeśli możesz podaj namiar gdzie załatwiałeś bo widziałam fajne ogloszenie na allegro i nie wiem czy sie zdecydowac czy nie. http://www.allegro.pl/item610713802_ogrodzenie_drewniane_rancho_ranczo_deski_olcha.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ile wyniesie Twoje ogrodzenie ( moze w pzreliczeniu na mb ) oczywiście ze słupkami. Jeśli możesz podaj namiar gdzie załatwiałeś bo widziałam fajne ogloszenie na allegro i nie wiem czy sie zdecydowac czy nie. http://www.allegro.pl/item610713802_ogrodzenie_drewniane_rancho_ranczo_deski_olcha.html

 

nie wiem. mam wstepny kosztorys materialu i na razie wyglada ze jest OK

 

u nas jest plus czyli w sumie minus :wink:

 

front ma jedynie 16,5 metra :wink:

 

bedzie to murek betonowy pozniej czyms oblozony z wmurowanymi stalowymi slupkami 80x80x4. miedzy slupkami poziome, stalowe profile i do tego przykrecone na przemian drewniane pionowe sztachety. slupki z pocieciem to nieca 60 zeta sztuka kupione w centrostalu

 

jedna sztacheta to powiedzmy srednio z 5 zeta

 

koszt bramy dostane jak zrobie ogrodzenie i dostane elementy pod wymiar do zamowienia

 

ps. ogrodzenie co podalas w linku rowniez ogladalem. nie w naszym stylu. absolutnie u nas by nie pasowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie takie ogrodzenie jak najbardziej :D

Tylko, że ja jakoś nie kupuję u kogoś kto ma zero komentarzy :wink:

 

ja tez nie

 

chyba ze moge podjechac osobiscie na co akurat ja mam szanse zwykle w 90% swoich internetowych zakupow

 

w okolicy miejscowosci do ktorej jest linka allegro niedawno bylem jadac do Bialegostoku :wink:

 

kiedys kazdy mial 0 na koncie choc generalnie oczywiscie taka weryfikacja jest zasadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...