Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mnie właśnie takie ogrodzenie pasuje a co do obejrzenia na miejscu to jest dobra myśl. Chyba warto zapłacic za paliwo i wiedzieć w czym rzecz :wink:

 

jakbym mial jakis klimatyczny niski dom w lesnej okolicy to jak najbardziej. w mojej okolicy jest takie jedno ogrodzenie i wyglada na bardzo trwale. osobiscie mi sie nie podoba ze deski sa w poziomie i mozna po nich sie wspinac. spore sa tez szpary miedzy kolejnymi dechami a ze moze kiedys bedziemy mieli jakiegos psiaka to moze byc problem z utrzymaniem jego na posesji. zwlasza jak w okolicy bedzie jakas psia panna z cieczka :wink:

 

z Torunia ta wiocha to ponad 200km i spokojnie z 3 godziny w jedna strone. specjalnie jechac pewnie by mi sie nie chcialo :wink:

 

niebawem bede w Augustowie. moze kotos co chce ze slynnej doliny Rospudy? :wink: Moze tam jakis tartak zweryfikowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Podmurówka z klinkieru, przęsła kute ze słupkami metalowymi.

 

my myslelismy rowniez o klinkierowych slupkach ale jak widzimy 50% slukow ktore wygladaja delikatnie mowiac jak "kupa" to nam sie odechcialo. napewno ich wlasciciele tez mowili ze kupia dobra cegle, solidna fuge, zrobia beton z wlasciwych skladnikow i u nich wykwitow nie bedzie. tak pewnie kazdy gadal a sliczne jasne wykwity sa pewnie na polowie inwestycji plotow z klinkieru ...

 

ja sie zastanawiam czy betonowej podmorowki nie potraktowac takimi kulkami z zywica jak w przyszlosci chcemy zrobic dolna czesc elewacji - to oczywiscie w pozniejszym terminie

 

klinkier i stal to bardzo ladne zestawienie

 

czym beda malowane stalowe elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować będziemy czarną farbą do metalu - jakiś Hammerite czy cóś podobnego. Te wykwity na klinkierze to podobno się robią jak się stosuje do niego zwykłą zaprawę murarską, ale nie wiem czy to prawda.

Właśnie miśkom braknie cementu - i oczywiście dzwonią, że od ręki potrzebują :D - jak ja to lubię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować będziemy czarną farbą do metalu - jakiś Hammerite czy cóś podobnego. Te wykwity na klinkierze to podobno się robią jak się stosuje do niego zwykłą zaprawę murarską, ale nie wiem czy to prawda.

Właśnie miśkom braknie cementu - i oczywiście dzwonią, że od ręki potrzebują :D - jak ja to lubię...

 

ile teraz dajesz za cement?

 

z ta zaprawa to nieprawda. kazdy widzi ten badziew, placi kase za dedykowana zaprawe a i tam g...o z tego wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie są wykwity, zastosowano zwykłą zaprawę cementową, a powinna być do klinkieru i to nie pierwsza z brzegu tylko sprawdzona np. Baumit, albo specjalne do zabytków Tubag, tu chodzi o wytrącanie się wapieni, tak samo jeśli chodzi o klej do płytek klinkierowych, musi być specjalny, a nie zwykły cement

 

brrr te kulki to dla mnie koszmar, masz pewnie na myśli tynk kamyczkowy? pewnie też zrobię, bo cena jest przystępna, ale nie podoba mi się to za bardzo, no cóż jak się nie ma co się lubi itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie są wykwity, zastosowano zwykłą zaprawę cementową, a powinna być do klinkieru i to nie pierwsza z brzegu tylko sprawdzona np. Baumit, albo specjalne do zabytków Tubag, tu chodzi o wytrącanie się wapieni, tak samo jeśli chodzi o klej do płytek klinkierowych, musi być specjalny, a nie zwykły cement

 

brrr te kulki to dla mnie koszmar, masz pewnie na myśli tynk kamyczkowy? pewnie też zrobię, bo cena jest przystępna, ale nie podoba mi się to za bardzo, no cóż jak się nie ma co się lubi itd...

 

taaaaa. z tym klinkierem, zaprawami i fugami to pewnie kazdy tak mowi. ludzie widza dookola jak czesto fatalnie to wyglada i chca tego uniknac. kupuja dedykowane do klinkieru materialu a negatywne efekty i tak czesto wychodza - wystarczy przejsc sie po moim osiedlu i pogadac w inwestorami :wink:

 

mnie te kulki z zywica sie podobaja. jeden woli matke, drugi córkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę, że jednak wszyscy myślą, że stosując zwykłą zaprawę wykwity nie wyjdą a jednak wychodzą, na odnowionych zabytkach np nie widać wykwitów, uwierz mi wiem o czym mówię

 

ale przecież ja nie zarzucam Ci tego, że podoba Ci się tynk kamyczkowy, każdemu co innego się podoba, tylko napisałam że dla mnie jest koszmarny, ale i tak muszę się do niego przekonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my myslelismy rowniez o klinkierowych slupkach ale jak widzimy 50% slukow ktore wygladaja delikatnie mowiac jak "kupa" to nam sie odechcialo.

 

Aż sama nie wierzę w to co piszę ale muszę się zgodzić z kolegą. U nas dodatkowo przemawia fakt że PRAWIE każdy teraz robi takie właśnie ogrodzenia - słupki klinkierowe i metalowe przęsła. Noi staje się to nudne trochę. A poza tym jak dla mnie oczywiście - zdecydowanie za ciężko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę, że jednak wszyscy myślą, że stosując zwykłą zaprawę wykwity nie wyjdą a jednak wychodzą, na odnowionych zabytkach np nie widać wykwitów, uwierz mi wiem o czym mówię

 

ale przecież ja nie zarzucam Ci tego, że podoba Ci się tynk kamyczkowy, każdemu co innego się podoba, tylko napisałam że dla mnie jest koszmarny, ale i tak muszę się do niego przekonać

 

Maja a dlaczego musisz się przekonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę, że jednak wszyscy myślą, że stosując zwykłą zaprawę wykwity nie wyjdą a jednak wychodzą, na odnowionych zabytkach np nie widać wykwitów, uwierz mi wiem o czym mówię

 

ale przecież ja nie zarzucam Ci tego, że podoba Ci się tynk kamyczkowy, każdemu co innego się podoba, tylko napisałam że dla mnie jest koszmarny, ale i tak muszę się do niego przekonać

 

no. zapraszam do mnie na osiedle i zrobimy runde po moich sasiadach podobnie jak lazilem pytac sie dleczgo maja tak obrzydliwe kominy i murki z klinkieru - wiem co mowie :wink: - przerobilem to przed wyborem komina. pytalem o odpadajace plytki i wykwity na klinkierze :wink:

 

ja nawet sobie nie wyobrazam ze mogla bys mi zarzucac ze cos sie podoba czy nie - to raczej smieszne. jeden woli blondynke, inny szatynke i kazdy ma racje :D

 

ps. proponuje sie nie zmuszac do czego co Ci sie nie podoba - ja bym tak nie zrobil :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę, że jednak wszyscy myślą, że stosując zwykłą zaprawę wykwity nie wyjdą a jednak wychodzą, na odnowionych zabytkach np nie widać wykwitów, uwierz mi wiem o czym mówię

 

ale przecież ja nie zarzucam Ci tego, że podoba Ci się tynk kamyczkowy, każdemu co innego się podoba, tylko napisałam że dla mnie jest koszmarny, ale i tak muszę się do niego przekonać

 

Maja a dlaczego musisz się przekonać?

 

tak jak napisala wczesniej:

 

"pewnie też zrobię, bo cena jest przystępna, ale nie podoba mi się to za bardzo, no cóż jak się nie ma co się lubi itd..."

 

mozna wywnioskowac ze chodzi o koszty wykonania. przynajmniej mnie sie to nasuwa jako mysl oczywista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Aż sama nie wierzę w to co piszę ale muszę się zgodzić z kolegą ...

 

zabawne teksty pociskasz :-?

 

Nie rozumiem a cóż w tym takiego zabawnego. Zasadniczo Ty zawsze masz inne zdanie niż wszyscy - a ja wyjątkowo w tej kwestii się z Tobą zgadzam. Co też napisałam. Ale rzeczywiście to zabawne - umarłam ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak jak napisala wczesniej:

 

"pewnie też zrobię, bo cena jest przystępna, ale nie podoba mi się to za bardzo, no cóż jak się nie ma co się lubi itd..."

 

mozna wywnioskowac ze chodzi o koszty wykonania. przynajmniej mnie sie to nasuwa jako mysl oczywista

 

No tak oczywiście zapomniałam ze Kolega Piotr wyprzedza wszystkich tu obecnych światłością umysłu swojego w wysuwaniu wniosków wszelakich. To ze tynk kamyczkowy jest tani nie oznacza chyba że jest jedynym na świecie rozwiązaniem. i dlatego zadałam to pytanie. A ze jest brzydki - to rzeczywiście popieram koleżankę. No ale tani to KONIECZNIE trzeba go zastosować. Piotr nie zapomnij przedstawić wszystkim kalkulacji kosztów. Bo domniemam ze sam go będziesz nakładał żeby przypadkiem komuś nie dać zarobić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem a cóż w tym takiego zabawnego. Zasadniczo Ty zawsze masz inne zdanie niż wszyscy - a ja wyjątkowo w tej kwestii się z Tobą zgadzam. Co też napisałam. Ale rzeczywiście to zabawne - umarłam ze śmiechu.

 

hmmmmm

 

to pierwszy raz mam do czynienia z umarlakiem, ktory jeszcze potrafi pstrykac w klawiature ...

 

ojcze nasz ktorys jest w niebie ...

 

tylko prosze nie zaczynaj kolejnych postow od:

 

- jak zwykle sie z Toba nie zgadzam

 

lub co gorsza

 

- wyjatkowo sie z Toba zgadzam

 

kazdy tu pisze o swoich subiektywnych odczuciach i tyle a srednio mnie obchodzi czy ktokolwiek sie wyjatkowo ze mna zgadza, zwlasza ktos kto i tak nie rozumie co jest napisane ...

 

Nie pisz rowniez ze mam jak zwykle odmienne zdanie niz wszyscy. po pierwsze to nieprawda i potwierdza jedynie koncowke wczesniejszego akapitu a po drugie jesli by tak bylo to nie przeszkadzaloby mi to. nie lubie ulegac presji tlumu :wink:

 

pa, do juterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...