Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

 

No tak oczywiście zapomniałam ze Kolega Piotr wyprzedza wszystkich tu obecnych światłością umysłu swojego w wysuwaniu wniosków wszelakich. To ze tynk kamyczkowy jest tani nie oznacza chyba że jest jedynym na świecie rozwiązaniem. i dlatego zadałam to pytanie. A ze jest brzydki - to rzeczywiście popieram koleżankę. No ale tani to KONIECZNIE trzeba go zastosować. Piotr nie zapomnij przedstawić wszystkim kalkulacji kosztów. Bo domniemam ze sam go będziesz nakładał żeby przypadkiem komuś nie dać zarobić. :)

 

caly czas stwierdzam ze zabawna jestes :wink:

 

znamy sie, zrobilem Ci dziecko i zostawilem czy moze idac razem na dyskoteke wyszedlem z Twoja najlepsza przyjaciolka?

 

sorki za ten niesmaczny tekst ale bez kitu nie wiem o co Ci chodzi :D

 

potrafie czytac, to tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście ze nie ma tu nikogo kto pogoniłby Cię tak jak na wątku Grupy Wielkopolskiej - bo nudno by tu było niezwykle. Dla zainteresowanych polecam ten wątek - uśmiałam się do łez.

 

no

 

jesli kogos kto buduje dom trzeba uczyc roznicy miedzy mnozeniem a dodawaniem to faktycznie mozna sie usmiac :wink:

 

jesli nie zauwazylas to ktos kogo wypowiedz pozniej wyjasnialem ... - echhh, szkoda Tobie cokolwiek tlumaczyc

 

spoko. skoro Cie bawia takie sytuacje i tez nie potrafisz dodawac procentow na kalkulatorze gdzie moze nie ma znaczka % a tamta prosta laska jest dla Ciebie autorytetem to spoko ...

 

a tamten kawalem faktycznie moze warto przeczytac aby rozeznac sie o co kolezance wyzej chodzi i zauwazyc, ze Ty faktycznie nie potrafisz zrozumiec dosc czesto co jest napisane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze....o kulkach tez myślalem...to tynk mozaikowy...mam tym zrobiony fundament...wcale nie taki drogi, a łatwy w utrzymaniu czystości...i rózniaste odcienie, kolory itp....

Miłego czwartku dla wszystkich

 

ja pewnie na razie zostawiam sam betonik gdyz i tak w najblizszym czasie zapewne elewacja zostanie jedynie bialym klejem pociagneta :wink:

 

faktycznie chcialbym miec taki sam kolor na murki i dole elewacji wiec nie bede ryzykowac ze seria mi sie skonczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How sweet :lol: ...

 

U nas słupki i fundament pod płot już są. Od jutra podmurówka z klinkieru.

 

jop :wink:

 

ja jutro biore sobie pewnie wolne i kopie pod fundament - cale szczescie dzialka malutka to i kopania niewiele - sa i dobre strony posiadania malej dzialki :wink:

 

po poludniu przyjezdza tesciu i bedziemy rozmierzac, w sobote pewnie zalewanie o ile pogoda dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzwoniłam do łochocina, stamtąd braliśmy nasza więźbę - kratownicę. Mają świerk suszony maszynowo i impregnowany ciśnieniowo. W poniedziałek jadę na rozmowy odnośnie kosztu płotu. Firma jest rewelacyjna, mam nadzieję, że koszt płotu nie będzie tragiczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego przy pieknym, slonecznym i wolnym od biurowej pracy piatku 8)

 

Zajdlem sniadanko, pojezdzilem po lesie rowerem, wypilem yerba mate i pelen sil biore sie za kopanie rowka pod fundament plotu

 

milego weekendu :D

 

A nie chcesz u mnie pokopać??? jak Ci sie znudzi kopanie u siebie...zapraszam do Głogowa:))) tylko 20m do przekopania:)

Ps. Na jaką głeb i szer kopies?? czek amnie to lada moment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego przy pieknym, slonecznym i wolnym od biurowej pracy piatku 8)

 

Zajdlem sniadanko, pojezdzilem po lesie rowerem, wypilem yerba mate i pelen sil biore sie za kopanie rowka pod fundament plotu

 

milego weekendu :D

 

A nie chcesz u mnie pokopać??? jak Ci sie znudzi kopanie u siebie...zapraszam do Głogowa:))) tylko 20m do przekopania:)

Ps. Na jaką głeb i szer kopies?? czek amnie to lada moment...

 

od poziomu gruntu okolo 70cm w glab, profilr mam 8x8 wiec murek szeroki 20cm z kawalkiem, wyzszy o 10cm nad poziom gruntu

 

mam tak diabelnie twarda ziemie ze te moje 16,5 metra strasznie mnie zmordowalo :wink:

 

musialem jeszcze kable w ziemi odszukac do okolic furtki i bramy, profilaktycznie mam z 30 zyl + poltorowka na zasilanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was, zastanawiamy się nad zakupem domu (ewentualnie działki) albo na Stawkach (lub w innym miejscu po drugiej stronie Wisły) lub w Złejwsi Wielkiej (lub Małej). Mamy jedno dziecko 2,5latka, drugie w drodze, będziemy prawdopodobnie mieszkali sami, bez pomocy rodziny, babci.

Stawki są dobre pod względem bliskości do miasta, ale boję się korków na moście, niby ma być nowy most ale czy on rozwiąże problem korków jak cały czas ilość mieszkańców po tamtej stronie się zwiększa.

Ewentualnie Zławieś Wielka. Mąż pracuje w Bydgoszczy ja w Toruniu.

Ważne dla mnie jest to aby była też komunikacja w miarę aby dzieci mogły bez problemu dojechać do miasta, zresztą my też.Proszę doradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cały czas się zastanawiamy. Najpierw była opcja żeby przeprowadzić się z teściem, ale on chciałby osobne mieszkanko w takim domku (dwa pokoje, kuchnia, łazienka)-byłoby to do zrobienia (mamy nadzieję), ale nie bardzo mu pasuje ta Zławieś bo pracuje w Ciechocinku, daleko miałby do pracy i jeśli Zławieś to byśmy musieli sami, z kolei w mieście wiadomo działeczka byłaby maleńka , sami byśmy mieszkali z dziećmi, a teść w mieszkaniu.. Na wsi będziemy zdani tylko na siebie, z dwójką małych dzieci, trochę się tego boję. Ja wychowałam się na wsi, z tym ze mniej skomunikowanej niż Zławieś, dojeżdżałam PKS-em do szkoły średniej, studia, do pracy, nie było łatwo. Teraz mieszkam w bloku w mieście, jest wszędzie blisko, do przychodni, przystanku,szkoły, przedszkola, jeździ MZK, ale brakuje kawałka ziemi, trawki gdzie dzieci mogłyby poskakać, żeby wyjść sobie na świeże powietrze.

Z kolei jeśli chodzi o pracę tak mi się wydaje że w Bydgoszczy byłoby nawet łatwiej niż w Toruniu. A ze Złej wsi Wielkiej czy Małej to prawda można pracować albo w Toruniu albo w Bydgoszczy, jest szkoła, przedszkole, przychodnia, kościół, ale do pracy musielibyśmy oboje dojeżdżać, potem do szkoły średniej dzieci też.

Niektórzy piszą że domu nie buduje się na zawsze,podąża za potrzebami rodziny, wiadomo wszystkiego nie da się przewidzieć. Doradźcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...