Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mieszkamy po lewej stronie Wisly w WN i przy odpowiednim jezdzeniu do pracy w korkach sie nie stoi. jak jedzie sie do domu to wystaczy nie zastosowac sie do jednego znaku zakazu i tez w korkach sie nie stoi :wink:

 

nie wiem jaka macie sytuacje ale z tego co piszesz to jest dylemat

 

majac na uwadze Wasza prace to pewnie bym wybral cos na trasie TB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Piotrulex- też się mocno zastanawiamy nad domem z piwnicą, z tym że nie zawsze można taki zbudować z uwagi na wysoki pozom wody. Ale fajna jest piwnica na pralnię, spiżarnię, kotłownię co. Minusem jest podjazd gdyby był w piwnicy garaż (stromy zjazd-najgorzej pewnie zimą) no i wyższe schody do domu. Ty użytkujesz domek z piwnicą, teraz też byś taki wybudował z podpiwniczeniem? Wiem że koszty są wtedy wyższe.

A z tą lokalizacją to nie wiemy na co się zdecydować. Problem jest w tym że nie mamy żadnej pomocy ze strony rodziny, mamy tylko teścia, więc liczyć będziemy musieli tylko na siebie, a trochę tego się boję. Mąż samochodem jeździ bez problemu, ja wszędzie nie dojadę (może się rozjeżdżę ale tego nie jestem pewna, do Bydgoszczy z Złejwsi bym już nie pojechała, ze Złejwsi do Toruniamoże tak-ale nie wiem).

W Złejwsi jest przedszkole, szkoła podstawowa. Dzieci do szkoły średniej musiałyby dojeżdżać PKS-em. Najgorzej z jakimiś korepetycjami, zajęciami dodatkowymi, tu byłoby gorzej.

Wiadomo jak się myśli że chcemy dom to gdzie?-pierwsza myśl jak dom to na wsi, przecież po to się buduje dom aby korzystać z uroków wsi.Ale boimy się aby te dojazdy, potem problemy z dostaniem się przez dzieci w jakieś miejsca nie spowodowało że sprzedamy w końcu ten dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie tani samochod to szybko i bezstresowo wpawisz sie w jezdzeniu :wink:

 

ja tez pracuje w zasadzie 8-16 ale przyjezdzam szybciej o kilkanascie minut to w korku nie stoje. wyjezdzam normalnie. zona tez. raz na zakazie i zero korka :wink:

 

no nowy most za bardzo bym nie liczyl. ucieszmy sie dopiero jak do uzytku go oddadza bo niejedno juz slyszalem :wink:

 

jak dom to tylko z piwnica. mamy tak pol na polw ziemi i nieco wyszy parter. zjazd nie jest stromy. w zime z 2 razy odsniezalem - to nie podhale :wink: . w piwnicy ponad 40 metrowy garaz a wnim na koncu 4 tonki ekogroszku, kotlownia, spizarka, no i spore pomieszczenie w ktorym stoi pralka a kiedys moze dorobimy sie sauny finskiej do ktorej sa wszystkie przylacza przygotowane :D . przed domem mamy moze z 4 schody i chyba 5 wewnatrz domu aby dostac sie na parter. jest spoko. zawsze lubilem na innych patrzec "z gory" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, my ogrodznie robimy całe z poziomych desek szerokości ok. 12 cm. Całość na krawędziakach 14 cm. Bramka i brama również. Brama przesuwna.[/i]

 

z jakiego drewna?

jakie dechy grube i wysokie?

ja cena jak nie tajemnica?

jakie dajecie odstepy miedzy dechami czy moze na przemian?

 

krawedziaki tzn. elementy jakies drewniane?

 

jesli tak to my raczej wolimy stalowe profile. sasiad ma na drewnianych krawedziakach i na srodku lekko mu zwisa :wink:

 

wymyslila fajny patent na umiejscowienie smietnika i sposob otwierania malej furteczki - gdzis tak widzialem i praktyczne sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zaczynam sie budowac i poszukuje garazu blaszanego (najlepiej uzywany) dla narzedzi.

Mysle ze są tacy ktorzy sie wybudowali i juz nie potrzebuja takiego garazu...

 

Budowa bedzie niedaleko Złejwsi Małej.

 

Prosze o konkretne oferty na Priv.

 

Dzieki,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, płot z drzewa świerkowego albo sosnowego. Suszone komorowo, impregnowane ciśnieniowo.

 

sosnowe, szlifowane, heblowane, suszone, 1 klasa, grubosc 22mm, raczej nieimpregnowane - pierwsza oferta jaka dostalem to 39,00 brutto/m2

 

murki wczoraj pozalewalismy do konca, dzis resztke zjazdu do garazu wylewam i przywoze profile na poprzeczki przesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do PINB- u i wszystko Ci powiedzą. My mieliśmy problem z odbiorem właśnie przez ten projekt. Tylko nie daj się zrobić projektantom w teksty typu, że mapka odbiorowa jest ważna tylko pół roku i potrzebujesz nową do projektu zjazdu z drogi. Takie teksty słyszałam non stop i dopiero jak spytałam o podstawę prawną to kręcili głową zmieszani.

 

posiadam mape projektowa działki z 03.04.2008 (kosztowało to mnie 400zl).

Slyszalem ze wazna jest ona jedynie pół roku - to prawda?

 

Juz niedlugo (w ciagu miesiaca) chcialbym zrobic przyłącze do gminnej sieci wodociągowej (to przyłącze bedzie leciec przez moją działkę oraz dwie gminne działki - ale to wszystko miesci sie na mojej mapce projektowej).

W warunkach przyłącza wystawionych przez gmine jest napisane, ze mam wykonać inwentaryzację geodezyjną tego przyłącza po skonczonej robocie.

Czy w takim przypadku bede musial najpierw odswiezyc mapke projektową i zabulić kolejne 400zl?

 

Wiem tez ze po zakonczeniu budowy jest rowniez wymagana inwentaryzacja geodezyjna (budynku, przyłączy na terenie działki). Czy to oznacza ze wtedy kolejny raz bede musial odswiezyc te mapke?

Czy ktos sie orientuje ile takie inwentaryzacje kosztują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tez ze po zakonczeniu budowy jest rowniez wymagana inwentaryzacja geodezyjna (budynku, przyłączy na terenie działki). Czy to oznacza ze wtedy kolejny raz bede musial odswiezyc te mapke?

Czy ktos sie orientuje ile takie inwentaryzacje kosztują?

To akurat wiem, bo robiłam ostatnio. Tak trzeba nanieść na mapkę budynek i przyłącza. Mnie kosztowało to 400 zł.

 

Co tu tak pusto? Wszystkich do ogrodów wymiotło? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łojej narobiła zamieszania i poszła sobie .... hehe nie wiedziałam nawet, że taką dyskusję wywołałam

 

kamyczki mi się nie podobają, ale przekonuję się do nich - u nas na klatce są takie kamyczki i zawsze jak o nich myślałam to kojarzyły mi się takie brudne z wklejoną artystycznie starą gumą do żucia ble - ale ostatnio oglądałam wzornik z naturalnego pokruszonego kamyka no nie powiem nawet ładne i tanie około 6 zł za kg, można samemu nałozyć

 

to tak na marginesie

 

proszę o pomoc w odbiorach co trza zrobić, chodzi mi przede wszystkim o namiary na tych którym znowu kasę trzeba dawać - no kominiarz, od wody, elektryczne też będę miała, geodetę jakiegoś się znajdzie, aha i czy akcja certyfikat energetyczny jest jeszcze aktualna?

 

pomocy - muszę to pozałatwiać w ciągu miesiąca

 

widzicie jak intensywnie pracowałam? chałupę kończę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś konkretnego o tych tynkach kamyczkowych, bo chyba cokół wokół domu tak zrobimy, bo nie możemy dojść do żadnego kompromisu. Gdzie to kupić, jak to się nazywa, na ile starczy taki kilogram?

 

Co do Certyfikatów, to kilka stron wstecz jest namiar na gościa który robił kilku osobom z forum. Cena była 450. Jak składałam 2 tygodnie temu papiery odbiorowe to jeszcze był wymagany :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...