Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tynk to wiadra po 23 kg dość dużo naturalnych kolorów, wychodzi tego około 5kg na m2. Wiem, że są też z jakiś regranulatów tzn. barwione plastikowe kulki - wtedy to jest naprawdę tanie, mnie akurat to nie przekonuje.

 

Nastka, a teraz certyfikat może nie być potrzebny? bo nasz Kierbud nic o tym nie mówił hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

my wczoraj zozszalowalismy podmurowke plotu frontowego, wylalismy do konca podklad na zjezdzie do garazu, zakupilem profile na poprzeczki miedzy slupkami oraz farbe do malowania metalu

 

byl tez kominiarz po sasiedzku i skasowal 80 zeta za badania kominow i kwity. wszedzie ciag powyzej wymaganych - podobno solidnie wymurowane kominy :wink: . czyli trzeba znow tescia pochwalic :D

 

dzis znow wyrywac zielcho w ogrodzie i troche front ogarnac

 

w kwestii certyfikatu to ja place 300 zeta ale gosc nieco nieterminowy i trwa to dlugo - z racji ze sie mi nie spieszy jakos mi to nie przeszkadza :oops:

 

dzis na majoweczke zakupilem na poczatek 2 skrzyneczki tyskiego po 2,24zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynk nazywa się Relius Buntsteinptz ziarno 1,5-2,0 wiadra po 23 kg dość dużo naturalnych kolorów, wychodzi tego około 5kg na m2. Wiem, że inne firmy robią z jakiś regranulatów tzn. barwione plastikowe kulki - wtedy to jest naprawdę tanie, mnie akurat to nie przekonuje.

 

Nastka, a teraz certyfikat może nie być potrzebny? bo nasz Kierbud nic o tym nie mówił hmmm

No ja myślę, że Certyfikat jest wymagany, ale ty we wcześniejszym poście sugerowałaś, że może nie. Z mojej wiedzy wynika, że jest konieczny do odbioru. 8)

 

Gdzie w Toruniu rozglądać się za tymi tynkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam plan budowy domu w Łysomicach (czyli prawie w Toruniu), jestem na etapie poszukiwania biura projektowego godnego polecenia, - mam prośbę możecie pomóc? Chodzi mi o adaptację projektu, kogoś kto "poradzi" w temacie płyty fundamentowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam plan budowy domu w Łysomicach (czyli prawie w Toruniu), jestem na etapie poszukiwania biura projektowego godnego polecenia, - mam prośbę możecie pomóc? Chodzi mi o adaptację projektu, kogoś kto "poradzi" w temacie płyty fundamentowej ...

 

witamy

 

w kwestii biura nie pomoge gdyz tam gdzie robilem czyli marudny pan Kryger z inwestprojekt na kosciuszki nie polece ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Kto z Was współpracował z Termo-projektem?

Jak przebiegała współpraca?Może być na priv.

Ja juz mam ich serdecznie dość :evil: .

Pozdrawiam wszystkich Ziomków :wink:

 

Hej

Jeżeli masz na myśli Thermoprojekt z Pigwowej 6, to robiłam u nich komplet dokumentów do PnB. Co prawda wszystko załatwili w miarę szybko, ale ... . Okazal sie, że w instalacji wod-kan nie zrobili kanalizy z kuchni. Niby drobiazg, ale wkurza, bo prezcież zainkasowli za to. I takich drobiazgów jest wiecej. Drugi raz nie robiłabym tego w tej firmie, a sama pobiegałabym za papierami.

Na pewno byłoby dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie informacje i info na priv - już jestem umówiony na wstępne rozmowy, wygląda obiecująco. Po wizycie w inwestprojekt mieliśmy z żoną podobne zdanie co piotrulex.

 

jest tam "stary" Kryger oraz mlody koles i dziewczyna. koles jest w miare kumaty ale ten gosc jest tak uparty, wkolko medzi swoje, nie slucha co sie do niego mowi i wrecz narzuca projekkty ktore wcale Ci sie nie podobaja. Wzieli wiecej kasy niz uzgodniono bo niby zmian za duzo

(choc bylo uzgadniane ze wszystkimi zmianami) a dodatkowo komina nie przerobili mi w projekcie pod zmiane kotla i tak do ekogroszku mam 14x14. cale szczescie ze komin wysoki i ciag piekny jest ale powinien byc zdecydowanie szerszy ...

 

NIE POLECAM i nie jestem w tym odosobniony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jeżeli masz na myśli Thermoprojekt z Pigwowej 6, to robiłam u nich komplet dokumentów do PnB. Co prawda wszystko załatwili w miarę szybko, ale ... . Okazal sie, że w instalacji wod-kan nie zrobili kanalizy z kuchni. Niby drobiazg, ale wkurza, bo prezcież zainkasowli za to. I takich drobiazgów jest wiecej. Drugi raz nie robiłabym tego w tej firmie, a sama pobiegałabym za papierami.

Na pewno byłoby dużo taniej.

Też ich wzięłam i mam te same odczucia. Też zrobili kilka byków... Teraz też bym sama polatała i pozałatwiała. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się ze Ci wszyscy architekci robiący adaptację projektów ta tynfa warci... My wcześniej też mieliśmy sygnały ze ten gość z thermoprojektu jest dziwakiem i skorzystaliśmy z usług jakiegoś innego "specjalisty". Nie dość ze nieterminowy - tysiące telefonów od nas chyba w końcu zmusiło go do roboty. A dodatkowo odwalił tak straszną fuszerkę. Na przykład zmienił nam kocioł - który w gotowym projekcie był gazowy i taki miał pozostać na eko-groszek. O czym nawet nie wspominaliśmy. Poza tym na przedniej stronie projektów ponaklejał opisy z nie naszym nazwiskiem. Totalna porażka. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj porownalem ziemie przed murkiem nowego plotu - przy nim dalsze prace w majowy weekend z okazji odwiedzin dobrego spawacza ktory kilka mostów ma na swoim koncie :wink:

 

porabalem w koncu olche ktora bede uzywal do wedzenie pstragow w majowy weekend - juz nie moge sie doczekac efektow

 

dzis znow bedziemy parkowac w garazu lecz z dodatkowym utrudnieniem - bedzie tyrzeba trafic miedzy slupkami bramy o szerokosci chyba 3,40 czy 3,20 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Kto z Was współpracował z Termo-projektem?

Jak przebiegała współpraca?Może być na priv.

Ja juz mam ich serdecznie dość :evil: .

Pozdrawiam wszystkich Ziomków :wink:

 

Hej

Jeżeli masz na myśli Thermoprojekt z Pigwowej 6, to robiłam u nich komplet dokumentów do PnB. Co prawda wszystko załatwili w miarę szybko, ale ... . Okazal sie, że w instalacji wod-kan nie zrobili kanalizy z kuchni. Niby drobiazg, ale wkurza, bo prezcież zainkasowli za to. I takich drobiazgów jest wiecej. Drugi raz nie robiłabym tego w tej firmie, a sama pobiegałabym za papierami.

Na pewno byłoby dużo taniej.

 

Tez nie polecem Thermoprojektu - robilem u nich adaptacje gotowego projektu. gdy wybralem opcje zalatwiania niektorych spraw na własna rekę (np ZUDP) zeby wyszlo taniej jakies kilkaset złotych (!!!) to byli strasznie niemili, wręcz krzyczeli jak zadawałem jakieś pytanie.

 

Swoja drogą to ludzie nie wiedzą ze czasem załatwienie na własną ręke niektorych rzeczy pozwala oszczedzic kupe kasy. Ja tak mialem z ZUDPem.

 

Po drugie w Thermoprojekcie nie ma ustalonego cennika. Jeden pracownik mowi np ze to bedzie kosztowalo 1600, a przychodzisz nastepnego dnia (obsluguje Cie inna osoba) to to samo kosztuje 400 zl. Siostra tak miala.

(Jak juz gadac z kims to z kierownikiem Winogrodzkim - on jest w tej firmie najtanszy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też mieliśmy przygodę z Thermoprojektem, obsługiwała nas młoda dziewczyna, kompletnie niekompetentna, w pewnym momencie wyszedł ze swojego pokoju Winogrodzki i pani powiedziała do nas, że to jest właśnie właściciel ale zrobiła to w takim tonie, jakbyśmy mieli od razu bić pokłony. Wkurzyliśmy się i zebraliśmy papiery, poszliśmy do pani Rogulskiej i wszystko mieliśmy w 2 tygodnie, łącznie z pozwoleniem na budowę i o połowę taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Kto z Was współpracował z Termo-projektem?...

 

 

Hej

Jeżeli masz na myśli Thermoprojekt z Pigwowej ...

 

 

Tez nie polecem Thermoprojektu - robilem...

 

 

A jednak, ... myślałam że tylko ja mam takie skomplikowane warunki na działce i wszystko się wleeecze. Nie wspomnę już o ilościach telefonów jakie do nich wykonuję, kontroluję, pytam, poganiam.Mogłabym sporo popisać. Jedno wiem : nikomu ich nie polecę.

Jedno trzeba im przyznać, ze mają niezłą gadkę, coś w stylu przedstawicieli róznych firm, których szkolą na imprezach m.innymi :wink: integracyjnych, przy okazji robiąc pranie mózgu- jak złapać klienta.

Sa w Termo... w tej kwestii dobrzy. Ale jeszcze się z nimi pobujam, bo chyba są potrzebni przy odbiorze domu? czy może sie mylę? jakieś mapki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Kto z Was współpracował z Termo-projektem?...

 

 

Tez nie polecam Thermoprojektu

 

Ja u nich robiłam projekt, drzwi na poddaszu mam w projekcie do środka pokoju - szkoda że nie wzięli odległości pod uwagę i skosów bo chyba musiałyby to być drzwi dla krasnoludka bo normalne nie ma szans żeby je tak otwierać. pomijając że kąt dachu zrobili u mnie 40 stopni i po zrobieniu więżby okazało się że mój mąż (1,85) w łazience do umywalki musiałby kucać, a prysznic się nie mieści i musieliśmy zrezygnować z prysznica i wstawić wannę bo niższa

pomijając wszystkie pomyłki w wymiarach i korygowanie tego na placu budowy, co się musiałam nasłuchać kur... przy murowaniu to nawet sobie nie wyobrażacie. Co prawda budujemy na spółkę z rodzicami nieduży domek letniskowy ale mimo to musieliby być ostatnim biurem w Toruniu i nie wiem czy nawet wtedy bym się na nich zdecydowała ponownie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...