Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Rozmawialam ostatnio z gosciem od automatycznego nawadniania - nie ma wyjscia, trza zrobic. Jak mi wystrzelil, ze koszty wody przy takiej powierzchni ogrodu moga dochodzic do 1000 zl miesiecznie, spadlam z krzesla.

 

A do kogo ten telefon?

 

m3 wody kosztujepewnie nieca 3 zeta

 

1000 / 3 zeta = 333m3 wody :o

 

dziennie wychodzi ponad 11m3

 

nie jest to lekka przesada :wink:

 

ja sie nei znam, tak tylko teoretyzuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mamy problemik. ''Budowlaniec'' nam się obraził. Właśnie uzgadnialiśmy roboty posadzkowe. Wszystko było OK do czasu kiedy to ''budowlaniec'' oprócz zaliczki na materiały (to jest w porządku) zażądał zapłaty za robociznę z tak zwanej góry to już mniej). Zgadnijcie co odpowiedziałem, a on rzucił słuchawką. Wiec teraz potrzebuję kogoś kto mi te posadzki wyleje. A sprawa jest nagląca bo w sobotę kończą chłopaki sprawy wodne i grzewcze.

Znacie kogoś? POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za caly dzien nieobecnosci ale musialem wyskoczyc na Litwe.

Tak tylko informacyjnie podam ze teraz w mazurskich okolicach drogi puste i do granicy w Ogrodnikach jechalem nieco ponad 5 godzin z Torunia. Dobrej drogi nie ma, waskie, krete, przez lasy itd ale za to nie ma fotoradarow i pusto.

 

Najlepszego po deszczu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hmm..to czego sie bałem..stało sie rzeczywisością..moj trawnik nadaje sie do....zaorania...zbronowania i do założenie na nowo..

Przez te susze...albo w wyniku innych błędów...mam zielono....plackami od trawy....w większości od 2liściennych chwastów... Nie mam pojęcia co sie stało...jesienią frontowy trawnik posiany i jest rewelacyjny....:(

Może ma ktoś pomyśl co z tym zrobić...widze ze nasionka jeszcze leza..niewykiełkowany:(

 

Pozdrowionka

 

Po pierwsze, poczekaj. Nie wiem kiedy siany byl trawnik, ale skoro jeszcze nie wszystko wzeszlo, to pewnie niedawno, a trawa to tak naprawde mieszanka nasion 3-4 odmian z roznym okresem wzrostu.

Jezeli problemem sa tylko chwasty a nie pozapadany teren, to szkoda to zaorac. Czesc chwastow wykonczysz koszeniem, ale takie jak mniszek, koniczyna czy stokrotki to juz tylko chemicznie lub mechanicznie. Osobiscie uwazam mechaniczne pozbywanie sie chwastow za lepsze, chociaz pracochlonne rozwiazanie. Z chemia musisz pamietac, ze przez pewien czas nic nie powinno sie siac ( czas zalezny od preparatu), jesli masz psa lub kota to tez trzeba uwazac (mialam okazje zobaczyc co sie dzialo z zaba, ktora wskoczyla na trawnik potraktowany roundapem, do smiechu jej nie bylo).

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...