Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

niestety gmina sama nie podciągnie Ci wody, musisz wynajć firmę i oni już wszystko załatwiają, mogę podtem podać namiar na firmę z Brzozówki, facet sam wszystko w gminie załatwia, ale wcześniej z tego co się orientuję musisz mieć projekt przyłącza, zrobi Ci to facet z gminy, jesli chcesz to też podam namiary. My akurat robiliśmy rozem z sąsiadami na projekcie jednego z nich

 

Poproszę o te namiary.

Rura jest po przeciwnej stronie drogi przy której jest działka więc nie duża odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

niestety gmina sama nie podciągnie Ci wody, musisz wynajć firmę i oni już wszystko załatwiają, mogę podtem podać namiar na firmę z Brzozówki, facet sam wszystko w gminie załatwia, ale wcześniej z tego co się orientuję musisz mieć projekt przyłącza, zrobi Ci to facet z gminy, jesli chcesz to też podam namiary. My akurat robiliśmy rozem z sąsiadami na projekcie jednego z nich

 

tylko ze kolega Thermo jest na etapie mocno poczatkowym i aby dostac PNB musi miesz wszelkie zgody a nie definitywnie wykonane przylacza. najpierw ktos musi papiarzyska na te zgody przygotowac i pewnie o to chodzi ...

 

wykonac moze ktokolwiek nie widzacy inwestora na oczy ale do tego momentu to jeszcze troche czasu ...

 

Rozumiem, czyli z kontaktów od JaMajaD przyda się na razie namiar na projektanta przyłącza pradwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz "normalnych" sasiadow to kwestia pradu czy wody jest do przeskoczenia. ja wode ciagnalem wezem od sasiada przez ulice do momentu az dach zaczeli nam robic. wtedy sie zebralismy i wykonalismy przylacze

 

prad podlaczyli nam w maks 2 tygodnie od zlozenia wniosku a przez kilka dni mielismy przedluzacz od sasiada i za 4-pack browarku mielismy prad np do pilarki. betoniara wtedy jeszcze nie chodzila bo robione byly lawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratuluję tak szybkiego załatwienia prądu, nie pamiętam dokładnie ale u nas długo to trwało, na szczęście szybciej podpisaliśmy umowę i z prądem wstrzelili się akurat w momencie kiedy był potrzebny, wodę akurat też tak załatwiliśmy. Najlepiej to nam się udało z kanalizacją:) miała być za kilka lat a okazało się, że kilka miesięcy po rozpoczęciu budowy zaczęli robić no i odszedł nam koszt szamba albo oczyszczalni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.obrowo.pl/index.php?strona=4815

 

nie wiem czy odwiedzałeś już stronę naszej kochanej gminy, masz tam wzory pism czyli co musisz dołączyć do wniosku o warunki zabudowy

 

Odwiedzałem, dzięki.

 

A podpowiedz proszę jakie wnioski oprócz,

wniosek_o_wydanie_warunkow_wod-kan.doc

Wniosek o wydanie wypisu i wyrysu

Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy

 

jeszcze potrzebuje tam zanieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wniosku o warunkach zab. chyba tylko mapkę, którą uzyskasz w Urzędzie Powiatowym. Podpowiem Ci tylko, żebyś zbytnio się nie przejmował co tam piszesz, my się stresowaliśmy, kupiliśmy już projekt żeby wszystkie wymiary dobrze podać tzn. wysokośc w kalenicy i takie tam, niedawno składaliśmy wniosek o warunki dla innej działki też w Obro i wpisałam tam "na oko" bo trzeba podawać jakie wysokie są budynki sąsiada :o a warunki dostaliśmy identyczne jak do działki na której budujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już zacząłem się przejmować, najgorsze jest to ze nie ma nas na miejscu, mamy 2 tygodnie w lipcu, potem 2 w styczniu i w lipcu 2010 zaczynamy budowe a nie mamy o tym pojęcia :)

 

Podsumowując, jak bedziemy teraz w lipcu to musimy iść do Gminy Obrowo z wnioskami;

wniosek_o_wydanie_warunkow_wod-kan.doc

Wniosek o wydanie wypisu i wyrysu

Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy

 

i równocześnie udać sie do Urzędu Starostwa Powiatowego po mapkę - czy musi ona być aktualizowana prze geodetę i czy można to zlećić na miejscu w Starostwie?

 

i isc najlepiej odrazu do siedziby Energa z wnioskem o postawienie skrzynki na działce bo długo sie na to czeka - czy to to samo co uzyskanie warunków techniczne przyłączenia do sieci energetycznej?

 

i czy musze isc takze do wodociągów zeby uzyskac dla wody czy to załatwia wniosek z gminy o warunki wod-kan?

 

a jak bedziemy w styczniu to odebrac te wszystkie papiery i wted udać sie do Architekta w celu adaptacji i niech juz on załatwia resztę,

 

czy tak?

 

Wiem że dużo pytań ale proszę sąsiadów o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos potrzebuje...

 

- SPRZEDAM po okazyjnej cenie:

 

- caly osprzet (nowy) do zrobienia przylacza pod wodociagi

- nawiertka

- zasuwa

- klucz

- zlaczki

- rura pe fi 32

- skrzynka do klucza

- itd - wszystko co potrzebne dla tych co maja zamiar sie podlaczyc pod wodociag

 

- mam tez 90mb rury pe fi63

 

- na wszystko jest faktura z hurtowni w ktorej to bralem, wszystko nowe/nie uzywane

 

- ps. mam tez hydrant podziemny i skrzynke zeliwna na ten hydrant plus osprzet do podlaczenia pod magistrale wodociag

 

zainteresowanych prosze o pw

 

- w rachube wchodzi tez zamiana na inne rzeczy ktore moga mi sie przydac na budowie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermo, w gminie to tylko załatwiasz wniosek o wydanie warunków zabudowy, ale wcześniej musisz iść do starostwa po mapkę, na którą się czeka ok 1-2 dni, dołączasz to do wniosku i już.

Potem do pozwolenia bedziesz potrzebował umowę z Energą, o ile pamiętam to wystarczy ta którą podpiszesz na początku, więc lepiej załatw to jak będziesz teraz te 2 tygodnie. Załatw też geodetę, żeby zrobił Ci mapkę do celów projektowych (teraz albo później jak juz oddasz projekt do adaptacji, bo architekt musi wrysować dom) geodeta będzie potrzebował na to kilka dni, z wodociągami (chodzi mi o warunki przyłącza) to pójdzie Ci szybko, możesz to zrobić jak przyjedziesz następnym razem, w Obrowie wodociągi są obok gminy, pisemko zrobią Ci od ręki.

Resztę papierów jak odrolenienie (jeśli jest potrzebne) załatwi architekt. Lepiej też w razie czego upoważnijcie mamę albo kogoś innego.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam, jesli tak to może ktoś sprostuje

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermo, w gminie to tylko załatwiasz wniosek o wydanie warunków zabudowy, ale wcześniej musisz iść do starostwa po mapkę, na którą się czeka ok 1-2 dni, dołączasz to do wniosku i już.

Potem do pozwolenia bedziesz potrzebował umowę z Energą, o ile pamiętam to wystarczy ta którą podpiszesz na początku, więc lepiej załatw to jak będziesz teraz te 2 tygodnie. Załatw też geodetę, żeby zrobił Ci mapkę do celów projektowych (teraz albo później jak juz oddasz projekt do adaptacji, bo architekt musi wrysować dom) geodeta będzie potrzebował na to kilka dni, z wodociągami (chodzi mi o warunki przyłącza) to pójdzie Ci szybko, możesz to zrobić jak przyjedziesz następnym razem, w Obrowie wodociągi są obok gminy, pisemko zrobią Ci od ręki.

Resztę papierów jak odrolenienie (jeśli jest potrzebne) załatwi architekt. Lepiej też w razie czego upoważnijcie mamę albo kogoś innego.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam, jesli tak to może ktoś sprostuje

 

powodzenia

 

A w gminie wniosek o wypis i wyrys też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, gminy są do dogadania. My mieliśmy warunki na dom z poddaszem, kąt dachu powyżej 25 stopni. Warunki były wydane na poprzedniego właściciela. Wystąpiłam z wnioskiem o zmianę warunków na dom parterowy z dachem o kącie nachylenia 15 stopni, załączyłam widok domu, który nam się podobał i w ciągu tygodnia mieliśmy pozytywną odpowiedź.

Stopy pod płot wylane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...