Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam, ja tu po raz pierwszy, ale zachęcona ilością odwiedzających, dołączam się. Ja planuję zacząć budowę niedaleko Ciebie agnieszka, bo w Oborach - jeszcze 2 km dalej niż Kopanino. Działkę mam, projekt mam, załatwiamy pozwolenie. Już nie mogę się doczekać aż zamieszkamy - a jeszcze taka długa droga przed nami... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do piotrulex

Robisz pełne deskowanie dachu, bedziesz jeszcze później robił podbitkę? Jeśli nie, to które elementy dachu bedą strugane?

 

tak. robie pelne deskowanie

 

1. nie wiem co to jest podbitka

2. nie wiem co to ma wspolmego ze struganymi elementami wiezby

 

wiem tylko ze na razie nic nie mam struganego i niestety dlatego nie zakladam takich ozdobnych belek na zewnatrz budynku po 1 z kazdej strony. ciesle odradzili ze to ani ladne bedzie ani trwale. jak bede robil elewacje to moze sie zamontuje. dam do przestrugania, zakonserwowania, pomalowania i moze zamontujemy :D

 

wytlumacz mi co to podbitka a moze CXi odpowiem szczegolowo na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do piotrulex

Robisz pełne deskowanie dachu, bedziesz jeszcze później robił podbitkę? Jeśli nie, to które elementy dachu bedą strugane?

 

tak. robie pelne deskowanie

 

1. nie wiem co to jest podbitka

2. nie wiem co to ma wspolmego ze struganymi elementami wiezby

 

wiem tylko ze na razie nic nie mam struganego i niestety dlatego nie zakladam takich ozdobnych belek na zewnatrz budynku po 1 z kazdej strony. ciesle odradzili ze to ani ladne bedzie ani trwale. jak bede robil elewacje to moze sie zamontuje. dam do przestrugania, zakonserwowania, pomalowania i moze zamontujemy :D

 

wytlumacz mi co to podbitka a moze CXi odpowiem szczegolowo na pytanie

 

Ja to w sumie jeszcze laik, ale podbitka to chyba to pokrycie wystających części dachu poza mury od spodu - np. sidingiem, panelami albo drewniane.

Mam nadzieję że się nie myle. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge zerknac za cegla klinkierowa na konczenie kominow. oprocz ceg-pol na wapiennej bo tam juz bylem. interesuje nas jakas zoltawo-piaskowa moze cieniowana tak aby w takim samym kolorze byla zarowno dziurawka jak i pelna na czubki. zona szukala i jest problem - znalazla inny kolor ale to juz jest kompromis - chce jeszcze poszukac aby potem nie zalowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastka, przepraszam...przegapiłam :oops:

W którym miejscu na Oborach zaczynacie budowę? Tak naprawdę jadąc tam, przejeżdżacie obok mojego domku :wink:

 

Już prawie przed samym lasem, tam zaczęte są już 3 domy na trzech pierwszych działkach od drogi. Ja mam czwartą na której nic jeszcze nie ma, ale mam nadzieję, że już niedługo... :wink: A Twój domek to właśnie w weekend zlokalizowałam po drodze do mnie :D . Muszę powiedzieć, że fajne te dwa duże okna na froncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...