Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuje ci JaMajaD za pomoc, cały czas czytam i sobie to układam i przygotowałem plan działania, proszę o poprawki:

 

lipiec 2009

1.Starostwo Powiatowe - biorę mapkę geodezyjną ( czekam 1-2 dni na odbiór)

 

Zlecam również geodecie wykonanie aktualizacji.

 

2.Idę do Urzędu Gminy Obrowo i składam wniosek o wydanie warunków zabudowy.

 

3.Udaję się do "Energa" i podpisuje z nimi umowę.

4.W wodociągach obok Gminy Obrowo załatwiam wodę.

 

styczeń 2010

1.Odbieram decyzję o warunkach zabudowy

2.Mapkę zaktualizowaną przez geodetę

3.Umowy z Energą i Wodociągami

4.Udaję się do Architekta z powyższymi i z projektem i on robi resztę

 

lipiec 2010

1.Odbieram pozwolenie na budowę.

2.Zgłaszam rozpoczęcie

 

Czy jak dostarczę powyższe dokumenty do architekta on załatwi również warunki techniczne przyłącza?

 

Bo jak podpiszę w lipcu tego roku umowę z Energą to oni postawią mi skrzynkę na działce a w tedy jak zacznę budowę to będe mógł z tej skrzynki brać prąd?

 

A w trakcie budowy wtedy zrobić przyłącza energetyczne i wod-kan do domu?

 

Czy dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak by to mniej więcej wyglądało, może jeszcze raz:

- w Starostwie występujesz o mapkę 1:1000 tam we wniosku musisz napisać, że to do wniosku o wydanie warunków zabudowy, idziesz do gminy z tą mapką i wypełniasz wniosek o wydanie warunków zabudowy

- natomiast u geodety załatwiasz mapkę do celów projektowych (musisz tak dokładnie to powiedzieć) może zrobi Ci to jak będziesz teraz te 2 tygodnie (trzeba go naciskać) - ta mapka jest potrzebna do wykonania przez architekta projektu zagospodarowania terenu czyli usytuowania domku na działce - już będziesz ją miał na styczeń, więc pójdzie szybciej

- W wodociągach załatwiasz warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej i ewentualnie kanalizacyjnej - jak będziesz w gminie to się dowiedz czy w Dobrzejewicach jest kanalizacja, jeśli nie to w grę wchodzi szambo albo oczyszczalnia

- w Energii podpisujesz umowę na prąd - my około pół roku czekaliśmy na skrzynkę (w niej jeszcze nie było prądu) potem jeszcze musi być podłączenie, ale lepiej zadzwoń i dowiedz się dokładnie jak to wygląda

Do architekta idziesz z kupionym projektem, decyzją o warunkach zabudowy, warunkami podłączenia do wodociągów i ew. kanalizacji, umową z Energą, mapką do celów projektowych. Omawiasz z nim zmiany, on już załatwi resztę.

W lipcu 2010 odbierasz pozwolenie, bierzesz sobie inspektora nadzoru i on już załatwia resztę tzn. zgłoszenie o rozpoczęciu budowy.

Jeśli chodzi o prąd to musisz jeszcze postawić skrzynkę budowlaną i dopiero z niej ciągnąć prąd.

 

mam nadzieję, że nie zamieszałam Ci bardziej, w razie czego pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

moze ktos chce sie pozbyc za rozsadne pieniadze jakiegos garaza blaszaka albo innej budy w ktorej mozna chowac material?

 

prosze o pw.

 

za rozsadna kase znalezc nie moglem

 

wiec za polowe tej rozsadnej kasy zrobilem sobie sam z desek, pary, gwozdzi itd. ksztalt taki jak chcialem. jak nie byl potrzebny to czesciowo wylecial przez komin i po problemie. polecam to rozwiazanie :D

 

 

NAJLEPSZEGO PRZY PONIEDZIALKU :D

 

ps. nie wiem czy pisalem ale moja corcia dostala sie do przedszkola miejskiego. na 8 zlozonych wnioskow zostala przyjeta do 1 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest 20 tydzień więc już wiadomo :D

 

taaaaaaaa

 

ciaza mojej zony byla skrupulatnie kontrolowana

 

Usg kilkukrotnie przez 3 roznych, znanych torunskich ginekologow

 

O dziwo kazdy z nich w roznych odstepach czasu zapewnial, ze syn

 

Wiec tak moj syn ma na imie Jula :wink:

 

ps. zawsze marzylem o corce i w glebi ducha wiedzialem ze to corka. tylko aby nie zapeszac nikomu nie mowilem. naprawde wiedzialem ...

 

tak wiec z ta picia to ostroznie :wink: , siusiak zawsze mogl sie schowac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mówi, że nigdy nie powie pacjentce jeśli nie jest na 100% pewien. Wiele koleżanek chodziło do niego i zawsze się zgadzało. Mam nadzieję, że się nie pomylił, bo ja bardzo liczę na drugą dziewuszkę :D

 

nam tez tak mowili ....

 

ja niczego nie sugeruje, ja jedynie opowiadam prawdziwa przygode z wlasnego zycia :wink:

 

dziecko to cud, a cuda bywaja nieprzewidywalne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc plan na papiery dzięki waszej pomocy ułożony.

 

mam jeszcze takie pytania;

1.Ile prędzej trzeba zamówić materiały na rozpoczęcie budowy,

pewnie bede zamawiał w Kaszczorku a więźbę w Andrewex za Lubiczem ?

 

2.Jak długo trwa adaptacja projektu bo mam trochę zmian i będe musiał na to zaczekać zeby widziec ile materiałów zamówić i czy Architektowi płaci się przed czy po adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, czy Ty załatwiałaś jakiś kwit w Obrowie na zjazd z drogi? jest w spisie papierów do PINB-u. Nam w gminie powiedzieli, że musimy mieć inwentaryzację od geodety i dopiero wtedy coś tam u nich złożyć i czekać tydzień

Dokładnie tak było jak piszesz. Wypełniłam taki ich świstek, dołączyłam inwentaryzację powykonawczą i po tygodniu odebrałam decyzję, że projekt zjazdu nie jest wymagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...