Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ufff u nas na szczęście tak nie musi być, właśnie dowiedzieliśmy się w gminie, jak mamy ustaloną służebność w akcie notarialnym to nie trzeba tego świstka, bo poprzedni właściciel nie przekazał jeszcze drogi do gminy tzn. on podobno chciał, ale gmina się ociąga.

 

Aga dzięki za namiar do pani geodetki, super się współpracowało, terminowa i kompetentna. Bardzo się ucieszyła, jak się dowiedziała skąd mamy namiar:)

 

i gratuluję Michalinki, moja siostrzeniczka ma tak na imię - no może trochę inaczej (Michelle) ale w tłumaczeniu wychodzi Michalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

no wiem, że w normie, pan nawet powiedział, że bardzo dobrze, tylko co to oznacza? jak to wychodzi w praktyce, czy np. będziemy zużywać mniej energii? tak się zastanawiam cały czas czemu to służy, czy to kolejny zbędny kwit

 

Wskaznik pokazuje ile kW energii potrzebujesz aby ogrzac 1m2 domu. Czyli mnozysz wskaznik x powierzchnia domu x koszt kW dla Twojego zrodla ciepla i masz szacunkowy koszt ogrzewania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup u tego samego bo moze sie roznic drewnem czy zaokragleniami

Drewno na brame kupowalem razem z cala dzialka - byla ogrodzona :(

To znaczy ze mam kupic od nowa wszystkie deski albo tanszy wariant - zostawic z jedna zlamana :(

 

bez przesady. az tak wielkich roznic w jednym gatunku drewna z pewnoscia nie bedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady. az tak wielkich roznic w jednym gatunku drewna z pewnoscia nie bedzie :D

To moze bedziesz mial 1 w nadmiarze ?

Ogladalem - wymiary moze troche inne bo dluzsza niz 1,4 m - tak ok 1,7

 

moje bede mial dzis potwierdzone

 

swierk lub sosna

 

1,40x0,12x0,02

 

prosta z zaokraglona gora

 

przesuszone, szlifowane

 

4,00 zeta za sztuke + flaszka - zamawiam kolo 140 sztuk z jakims oczywiscie zapasem

 

termin realizacji moze nawet az 2 tygodnie od dzs bo gosc robi to popoludniami jako fuche ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się

wczoraj napisałam swojego pierwszego posta w grupie bydgosko-toruńskiej, bo się nie dopatrzyłam że tu opcja tylko Toruńska istnieje

zatem "przeklejam" się, bo tam chyba Bydgoszczaki dominują

 

wkrótce wyruszamy na kujawy, posiadłość w stanie rozrytum w trakcie zakupu, no i zostaje nam JEDYNIE wykończyć dom na odległość

nasz rejon to okolice Torunia

 

pytanie nr 1 gdzie szukać parkietu/parkieciarza, jaki jest orientacyjny koszt materiałów i robocizny za parkiet dąb ok 150m2

 

pytanie nr 2 czy ktoś poleci firmę na okres lata, która zrobi łazienki, poprawi elektykę, połozy gładzie, bo parkiet to już chyba lepiej u dedykowanego speca robić, prawda?

 

pytanie nr 3 potrzebne mi również namiary na stolarza (parapety, schody, zabudowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ...

 

witam

 

Mola tudziez Móla

 

Jesli Mól to ja wole Mule, takie w osolonej wodzie z oliwa i czosnkiem, najlepiej na tarasie z widokiem na .... Ach, ja tylko o wakacjach 8)

 

Prosimy o uzupelnie profilu o miejscowosc itd

 

W kwestiach Twoich pytan to ja jedynie elektryka moge polecic tak wiec nie pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem "poinformowac" ze w koncu wyremontowales swojegow iernego scotta. korba, lancuszek, kasetka - wszystko klasy alivio. w koncu mozna normalnie posmigac z cora w foteliku. ostatnio juz tak bylo wszystko zmarnowane ze pod wiatr czy pod gorke nie moglem podjezdzac i zona mnie objezdzala :wink:

 

zakupy oczywiscie przez internet :D

 

Ostatnio wlasnie cos nawilali ze coraz wiecej transakcji jest zawieranych przez internet

 

Zona uzywa soczewek do oczu. U optyka placila za komplet 44,00 zeta a pzez net identycznie te same tylko z dluzszym terminem przydatnosci kupowala za 22,78zł :D

 

Robcie zakupy przez internet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...