Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

na naprawie przez AC jak na razie zawsze zarabialem sporo kasy rozliczajac sie z naprawiajacym gotowkowo :wink:

Ja mam odwrotne doswiadczenia. Kiedys pies mi podlecial - polamal plastiki, naprawa kosztowala niecale 3 kola a szkode wycenili na ok 800 - gdybym bral rozliczenie gotowkowe to bym wiele stracil. Innym razem z OC sprawcy dostalem smieszne pieniadze - ok 600 zl i niewiele z tego dalo sie zrobic, tylko prowizoryczne poprawki.

Jestem zdania ze jedyny sens placenia AC - jesli jest wypadek to nalezy to porzadnie naprawic i niech przynajmniej pokryja koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

No jak my byśmy mieli pamiętać o włączaniu i wyłączaniu boilera to też pewnie byśmy się zrujnowali :wink: . Też mamy automatyczne załączanie w drugiej taryfie. W weekendy w tym samym trybie: 13-15 i 22-6.

 

po co podgrzewac wode w "srodku nocy" jak nieco sama spadnie temperatura?

 

nie lepiej nastawic np. na 4-6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu dostalismy pozwolenie na uzytkowanie obydwu budynkow - nie jestem juz zatem pelnoprawnym uczestnikiem forum :(

Powiedzcie, czy to koniec formalnosci czy cos jeszcze nas czeka ?

Ktos pisal wczesniej o trampolinie - mysle ze to dobre wyjscie osczedzajace kanapy i fotele w domu :) Czy moge prosic o wiecej informacji - jaka cena i jak to wyglada ?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu dostalismy pozwolenie na uzytkowanie obydwu budynkow - nie jestem juz zatem pelnoprawnym uczestnikiem forum :(

Powiedzcie, czy to koniec formalnosci czy cos jeszcze nas czeka ?

Jeszcze chyba ujawnienie budynku w Księdze wieczystej, ale ja jeszcze tego nie robiłam, więc nie wiem co tam się załatwia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, sztachety malujemy w tej chwili 2x drewno chronem ciemny orzech. Po złożeniu płot będzie przemalowany jeszcze raz, ale jeszcze nie wiemy jakim kolorem.

Michałka, no z bramy zrezygnowaliśmy i już teraz wiem, że to był dobry pomysł. Jeśli jednak w użytkowaniu to się nie sprawdzi to Wam napiszę, żebyście czasem nie popełnili takiego błędu jak my 8) :wink:

Alex, witaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, swietnie. Tez cos dorzuce - dostalam od naszego grafika

 

uśmiałam się :lol:

 

trzymajcie kciuki za pogodę bo jutro moooorzeeee :D

 

 

No to ja pozdrawiam znad Bałtyku - jesteśmy od niedzieli pogoda BEZNADZIEJNA. Dzisiaj do południa było w miare ok - ale po południu zaczeło padać i strasznie się ochłodziło. Nie mam pojęcia jak zapowiadają się najbliższe dni - bo już mi się nie chce patrzeć na pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszelkie odpowiedzi, wyszło że większość ma jakieś G12w, dzisiaj mąż też podpisał umowę, może za tydzień zadziała nowa taryfa :)

trzymajcie kciuki za powodzenie, bo przerzucam sie na trub nocny ;)

a tak poza tym przwołałam mężula do porządku za ten programator do bojlera,

podobnież nie działa to chociaż ciut lepiej na sumieniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii pogody mamy takie podejscie:

 

Im jest gorsza, beznadziejna, deszczowa, pochmurna i kaprysna tym bardziej sie cieszymy

 

ciesze sie na mysl ze jeszcze tylko miesiac do urlopu

 

o ile nic niespodziewanego nie wyskoczy wyjezdzamy dokladnie za miesiac z samego rana i jedziemy ile damy rade. spimy na jakims przydroznym kampie i nastepnego dnia dojezdzamy do celu. u celu pogoda jeszcze jak na razie nigdy nas nie zawiodla i to jest najwazniejsze

 

2 tygodnie w dobrym sloncu nam wystarcza bay naladowac beterie na kolejny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii pogody mamy takie podejscie:

 

Im jest gorsza, beznadziejna, deszczowa, pochmurna i kaprysna tym bardziej sie cieszymy

 

ciesze sie na mysl ze jeszcze tylko miesiac do urlopu

 

o ile nic niespodziewanego nie wyskoczy wyjezdzamy dokladnie za miesiac z samego rana i jedziemy ile damy rade. spimy na jakims przydroznym kampie i nastepnego dnia dojezdzamy do celu. u celu pogoda jeszcze jak na razie nigdy nas nie zawiodla i to jest najwazniejsze

 

2 tygodnie w dobrym sloncu nam wystarcza bay naladowac beterie na kolejny rok

 

to pachnie hiszpanią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam... moze ktos potrzebuje...

 

- SPRZEDAM po okazyjnej cenie:

 

- caly osprzet (nowy) do zrobienia przylacza pod wodociagi

- nawiertka

- zasuwa

- klucz

- zlaczki

- rura pe fi 32

- skrzynka do klucza

- itd - wszystko co potrzebne dla tych co maja zamiar sie podlaczyc pod wodociag

 

- mam tez 90mb rury pe fi63

 

- na wszystko jest faktura z hurtowni w ktorej to bralem, wszystko nowe/nie uzywane

 

- ps. mam tez hydrant podziemny i skrzynke zeliwna na ten hydrant plus osprzet do podlaczenia pod magistrale wodociag

 

zainteresowanych prosze o pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to pachnie hiszpanią ;)

 

jezdzimy w nieco tansze rewiry i blizsze

 

jedziemy co najmniej na 2 auta a znajomi nie maja wprawy w dalekich podrozach

Helou Piotrze!! Czyżby ciepła Chorwacja??? Gdyby moja córeczka miała więcej niż ma teraz czyli roczek to też byśmy sie wybrali....ostatnio 3 lata temu Bułgaria samochodem... w pierwszy dzień aż do Serbii dojechaliśmy..więc mysle ze 2 dni Wam spokojnie wystaczą.. no chyba ,ze dzieci będą wymagały dłuższego postoju. Lecicie przez SErbie czy inna droga??

Pozdowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialem sie sam zabrac za postawienie anten do odbioru stacji TV naziemmnych z Trzeciewca i TVN z Torunia ul Moniuszki. Czy ktos robil to sam ?

Intresuje mnie jakie anteny sprawdzaja sie na terenie Torunia i co oprocz anten kupic aby pracowalo to sensownie w 4 punktach w domku. Troche poczytalem na www.dipol.com.pl ale zawsze cenne sa uwagi z danego rejonu gdzie sie stawia instalacje. Chcialem kupic

- 2 anteny http://www.dipol.com.pl/a1911.htm ok 2x po 31 zl

- zwrotnice antenowa http://www.waldiantena.com.pl/zwr2.php?idmiasta=TN ok 25 zl

- nie wiem czy bedzie potrzebny wzmacniacz antenowy http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_hs-013_12v_terra_vhf-uhf_1we-2wy_R82010.htm ok 130 zl

- oraz rozgaleznik http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_czterodrozny_r-4_signal_R60104.htm ok 10 zl

 

W sumie ok 235 zl plus koszt przesylki

 

Wiem ze jest maly problem z sygnalem TVN z Torunia w stosunku do sygnalu stacji z Trzeciewca i moga sie zaklocac i ktos mowil ze potrzeba zastosowac tlumniki aby sprawdzic sygnaly do podobnego poziomu.

 

Moge to zamowic w dipol'u ale moze tez takie rzeczy dostac w sklepie w Toruniu - znacie gdzie taki sklep jest ? - na Rubinkowie II bylem ale tam maja maly wybor i sa bardzo drodzy (jedna antena kosztuje u nich prawie 60 zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałka, no z bramy zrezygnowaliśmy i już teraz wiem, że to był dobry pomysł. Jeśli jednak w użytkowaniu to się nie sprawdzi to Wam napiszę, żebyście czasem nie popełnili takiego błędu jak my 8) :wink:

Alex, witaj :D

My nie mielismy wyboru bo kupilosmy dzialke juz orgodzona - brama niecale 3 m szer + furtka. gdybym mial przesowna na calosc to bym zaoszczedzil sobie wozenia z drogi kilkudziesieciu ton materialow i mialbym pewnie z 10 kg wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...