Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

a u nas nie mogą skończyć płotu, bo cały czas albo pogoda, albo coś innego :-? Ale jesteśmy na dobrej drodze :wink: No i wkońcu kupiłam ukochaną jodłę koreańska przed dom.

Jutro wybieram się z sąsiadem do komendanta policji ws. pracy dzielnicowego i policji na naszej wsi. Mamy rajdowców, którym nie dociera do bani, że jest ograniczenie 30km/h. Droga wąska, 4-metrowa, w każdej chwili gdzieś z krzaków mogą wybiec dzieci, bo bawią się przy drogach. A kierowcy jadą 60,70, a nawet 100...do dzielnicowego odpowiedzialnego za nasz rejon jakoś nic nie dociera pomimo telefonów i oficjalnego pisma, które napisał sąsiad. W takim razie skończy się na komendancie. Mamy rejestracje najbardziej szalonych kierowców i zobaczymy co dalej. Ostatnio w Złotorii przed jednym z nich musiałam uciekać na krawężnik, żeby nie było czołowego zderzenia. Dobrze, że nie uszkodziłam koła. Koleżankę z dwójką dzieci prawie rozjechali. Nie mam zamiaru czekać, aż dojdzie do nieszczęścia i wtedy ktoś sie obudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście niebezpiecznie u Was, ja się cieszę że będę mieszkała w ślepej uliczce :wink: ope... za rajdowanie będę mogła tylko sąsiada, za to pół wsi dzieciaczków zbiera się na naszej drodze i krzyki niemiłosierne;), no ale dzieci nie mogę op... takie są dzieci krzyczą i już

 

 

ps. przepraszam moją sąsiadkę którą dotknął ten post, takie są dzieci krzyczą i już

a sąsiedzi na razie nie rajdują a jak będą i będzie to niebezpieczne to nie omieszkam im zwrócić uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę Toruńska!

Jestem na etapie składania wszystkich papierów aby uzyskać pozwolenie na budowę!

I tu moje pytanie do Torunian czy w Toruniu potrzebny jest projekt instalacji elektrycznej schemat w budynku oraz projekt instalacji sanitarnej w budynku ponieważ parę osób mówiło że nie są potrzebne a w urzędzie powiedzieli że są ;) i się łudzę że trafiłem na niedoinformowanego urzędnika i jednak przynajmniej energetyka nie jest potrzebna.

Dziękuję z góry za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam przypomnij sobie cokolwiek nazwę, adres, bo ja nie z Torunia i póki co wszystko na tel. załatwiać muszę.

 

co do parkieciarza to jest taka firma na Mickiewicza jadąc w stronę Bydzi po prawej stronie zaraz za Sienkiewicza, nie pomnę nazwy, ale robili mojej mamie cyklinowanie kilka lat temu, z tego co pamiętam jak szukałam to oni wypadli najlepiej cenowo a do wykonania nie mam uwag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczo, witaj! Gdzie się budujesz?

Odnośnie projektów, to z tego co pamiętam, są one potrzebne. My mieliśmy od razu z projetem kupionym z muratora i nie musieliśmy robić oddzielnie.

Przed chwilą po raz pierwszy zamknęłam naszą bramę na klucz :D Płot generalnie skończony, pozostało malowanie na gotowy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko,

No zazdroszczę i gratuluję jednocześnie :lol: mamy zamiar budować się na Rudaku działka jest papiery są projekt zrobiony przez kolegę architekta (niestety nie miszka w Toruniu więć się nie orientuje co to instalacji) i tylko te dwie rzeczy zostały nawet nie wiem ile by to kosztowały to przecież są dwie kartki papieru które trzeba dołączyć do projektu :) no cóż jeśli potrzeba będziemy musieli się postarać o te papierki :) a mieszkamy w Bydgoszczy jak na razie ale miasto straszne więc ciągnie Nas do Torunia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do parkietów to firma nazywa się Domex ul. Mickiewicza 89 tel. 056-6540110 - mam nadzieję, że jeszcze istnieje, wtedy brali za cyklinowanie z lakierowaniem i szpachlowaniem na gotowo 22 zł od m2, jak z ułożeniem to nie wiem, bo u mamy były tylko małe wstawki. U mamy jest klepka nie mozaika a to chyba też ma znaczenie jesli chodzi o cenę

 

Lubię Rudak, wychowałam się na Rudaku :))) Toruń na 100% lepszy od Bydzi :D

 

projekty instalacji napewno są potrzebne, mamy fajną panią projektant od instalacji sanitarnych - pani Tesarz, jak znajdę namiar to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko,

No zazdroszczę i gratuluję jednocześnie :lol: mamy zamiar budować się na Rudaku ...

 

Witam w naszej grupie :D

 

tez te projekty mialem razem z projektem domu wiec tak naprawde nie wiem czy sa konieczne. Proponuje zlozyc bez i najwyzej napisza ze trzeba cos doniesc

 

Gdzie na Rudaku sie budujecie?

 

Jak zrobia most za 28 lat to moze byc calkiem fajna dzielnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma co porównywać Bydgoszczy z Toruniem :lol: miszkam tu już 7 lat i czas się wynosić :D

Maju byłbym bardzo wdzięczny jeśli znalazłabyś te namiary na tą Panią projektant to byłbym bardzo wdzięczny :wink:

 

Na rudaku mamy działeczkę praktycznie na przeciwko szkoły trochę w głębi a most ponoć mają skończyć w 2013 roku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...