Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam :D

 

To ja tak po sąsiedzku, choć podobno kiedyś jedną metropolią będziemy...

 

Czy możecie podzielić się namiarami na ekipy do tynków maszynowych cementowo-wapiennych ?

 

pozdrawiam budujących i już wybudowanych :lol:

 

Najlepsze wyjście to kupić anonse lub z internetowej strony ściągnąc dane.Obdzwonić i dokładnie wypytać - uważaj bo to są cwaniaczki.

 

Jedni mi powiedzieli, że sufitów nie robią w c-w bo za ciężko sie robi, inni chcieli doliczać za każdy róg, inni jeśli praca na wysokości to też więcej.

 

i wypytuj czy robią zacierkę wapnem i ile razy i za ile każdą warstwę, jest o czym rozmawiać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam indeco :D

Poszukuję dwóch rzeczy: dobrego domu, który przyjmie niespełna rocznego dużego psa, przyzwyczajonego do mieszkania w budzie.

i samochodu..nie dużego, takiego na dojazdy do pracy. Męża przenieśli do pracy na Podgórz i bez drugiego auta nie bardzo. Musimy pilnie się za czymś rozglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no ka to za mały...to ma być dla męża. W ka by sie nie zmieścił :D Ja pozostaję przy passacie kombi, bo to ja będę wozić dzieci, a więc zakupy, wózek....jakbyście coś słyszeli o czymś sensownym w przedziale 5-7 tyś to proszę o informację :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

nasz projekt właśnie "poszedł" do adaptacji.

 

Chcemy zmienić ścianę 2warstwową na 1dno (solbet zamiast porothermu i styropianu), strop z monolitu na terive, ścianki działowe z GK na murowane.

 

Projektant mowi zeby odpuscic sobie te zmiany na etapie adaptacji, a jesli juz sie na nie zdecydujemy to bedzie to sporo kosztowalo - trzeba przeliczyc wiekszosc elementow konstrukcyjnych. Sugeruje załatwienie wszystkiego wpisem do dziennika budowy.

 

Czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie - moim zdaniem tego typu zmiany powinien akceptować projektant ... Fakt, można przy okazji zaoszczędzić sporo kasy ale ...

 

Dzięki,

Tświrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mu nie zazdroszczę tego asfaltu, sama po nim jeżdżę, to jest tylko przykład: dlaczego tam jedni mogli kupić lasek a inni nie, a tu asfalt wylali tylko do miejsca gdzie mieszka wójt. Widać nadal są równi i równiejsi i wiele rzeczy można załatwić przez znajomości i łapówki. Tak się zastanawiam nad twoim tokiem myslenia, jeśli powiedzmy jestem takim wójtem, wybranym w demokratycznych wyborach, ludzie mi zaufali wybierając mnie na to stanowisko a ja w pierwszej kolejności załatwiam sobie swoje interesy, bo teraz jestem lepsza od innych i muszę mieć lepiej i wszystkim pokażę co ja mogę. Ja myślę raczej, że to zależy od charakteru człowieka, nie każdy będzie w ten sposób postępował

 

A na jakiej podstawie oceniasz owego wójta? Znasz go osobiście i wiesz, że jest to ktoś nieuczciwy? Pytam bo owego wójta poznałam kiedyś osobiście i mam o nim jak najlepsze zdanie, z tego co wiem dla swojej gminy robi wiele dobrego, a wylewanie swoich żali na forum publicznym nie znając człowieka jest według mnie co najmniej niesmaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że oceniasz dlatego w ogóle zabrałam głos, bo nie lubię jak ktoś feruje wyroki nie znając tematu. Bo tak jak podejrzewałam owego wójta wcale nie znasz jak sądzę. A droga tam pewnie się kończy bo do tego miejsca jest pełne uzbrojenie, od domu wójta nie ma pełnych mediów, ale najlepiej dorobić sobie ideologię do własnych wyobrażeń i stereotypów nie myśląc, że można niesłusznym oczernieniem kogoś obrazić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaMajaD ja magluję temat :lol: przecież odpowiadam tylko na zadane przez ciebie pytanie, a właśnie nie chce mi się tej rozmowy dłużej ciągnąć, ani cytować ciebie przeczytaj tylko sobie co napisałaś o wójcie który załatwił sobie drogę tylko do siebie i w tym poście, który zacytowałam w mojej pierwszej wypowiedzi, a swoją drogą jak miałaś wątpliwości dlaczego tam ta droga jest wystarczyło owego wójta po prostu zapytać, takie to proste nieprawdaż?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie chcę ciągnąć tematu, nie lubię tylko jak ktoś mnie źle rozumie, chcę się odnieść do Twojego postu bo mnie zacytowałaś To był tylko przykład, druga część była hipotetyczna. Chodziło mi o to jak w naszym kraju nadal można coś załatwić. Mój post też jest głosem społeczeństwa nie tylko ja mam takie wrażenie, jak można rozumieć takie inwestycje jak mają to zrozumieć postronni, może trzebaby tam tabliczkę postawić z wyjśnieniem :lol:. Nie podałam ani nazwiska ani z jakiej gminy, moze to być wszędzie - spójrz na to trochę z dystansem. Takich przykladów jest wiele, wystarczy otworzyć Gazetę i możemy poczytać, jak podałabym inny przykład ktoś inny mógłby się obruszyć. I nie denerwuj się tak, robi się piękna pogoda i w końcu przestanie lać

pozdrawiam

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...