Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u mnie buduje deweloper: http://www.tani-domek.com.pl/domywzabudowieblizniaczej,8,l1.html więc mam jego projekt bliźniaka.

madzialenka- ławy miałam 30 czerwca, więc jak widać Betpol z którym budujemy ma całkiem niezłe tempo (i póki co jesteśmy zadowoleni z jakości :lol: ) bo obiecali koniec na połowę października (budują pod klucz, razem z podjazdami, ogrodzeniem, kafelkowaniem tarasu, garażu i kotłowni itp.)

 

kolega kupil od nich skonczony dom kilka dni temu. Bylem go wczoraj ogladac i wyglada calkiem ladnie. Mozna sie oczywiscie przyczepic do wielu drobiazgow ale jak nazwa strony sugeruje jest to tani domek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

piotrulex a gdzie Twój kolega kupił? W Silnie, osieku, Zawałach? Kupił bliźniak czy wolnostojący? No i co tam u niego jest nie tak? Cos w wykończeniówce? My "nadzorujemy" budowę od samego początku i póki co nie mieliśmy zastrzeżeń do żadnych istotnych spraw.

 

tak na szybko:

- zle spasowane futryny w gornej czesci

- futryny szorstkie nieoszlifowane

- panele fragmentami na laczeniach maja po 0,5mm roznicy poziomow

- nie domykajace sie jedne drzwi wewnetrzne

- nie do konca otwierajaca sie brama od plotu gdyz wadzi o kostke

- filarki przed domem jeden ma zdaje sie 33 cegly a drugi 34. ten pierwszy na gorze ma kawalek jakiejs drewnianej scinki co podtrzymuje belke dachu

- wiezba dachu czesciowo pozbijana z desek

- deska czolowa to jakas szorstka tandeta perwnie z szalunkwo jedynie pomalowana

- impregnat na plocie bez wosku, bardzo szorstka

- malutki taras

- widoczny wielki zasilacz od domofornu jakby nie mozna bylo troszke bardzoej sie nad polaczeniem zastanowic

- dzwonek przed drzwiami po przeciwnej stronie niz klamkla

- kiepsko otwierajacy sie i zamykajacy wylaz strychowy

- wata na poddaszu maksymalnie byle jak polozona, szpary miedzy kolejnymi postrafia byc konkretne a miejscami nie ma jej wcale

- na wannie zamontowana jakby scienna bateria poprzez jakies dodatkowe elementy - smiesznie, alo solidnie i niepraktycznie to wyglada

 

jak cos mi sie przypomni to napisze :wink:

 

jednak majac na uwadze cene to naprawde fajne domki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze prace nie są tak daleko posunięte żebym mogła mieć pewność, że tych problemów nie będzie, ale z tego co piszesz wyraźnie widać, że nikt nie dopilnował budowy (teoretycznie skoro budują "pod klucz" to nie powinno być żadnych problemów i obowiązku pilnowania, ale to oczywiście tylko teoria). U mnie:

- zle spasowane futryny w gornej czesci- jeszcze nie mam

- futryny szorstkie nieoszlifowane- j.w.

- panele fragmentami na laczeniach maja po 0,5mm roznicy poziomow- dopiero kładą mi instalacje :)

- nie domykajace sie jedne drzwi wewnetrzne- jaki inwestor to odebrał?!

- nie do konca otwierajaca sie brama od plotu gdyz wadzi o kostke- j.w. :o

- filarki przed domem jeden ma zdaje sie 33 cegly a drugi 34. ten pierwszy na gorze ma kawalek jakiejs drewnianej scinki co podtrzymuje belke dachu- jeszcze nie mam, ale zwrócę uwagę

- wiezba dachu czesciowo pozbijana z desek- ??

- deska czolowa to jakas szorstka tandeta perwnie z szalunkwo jedynie pomalowana- obawiam się, że masz rację, patrząc na domy sąsiadów

- impregnat na plocie bez wosku, bardzo szorstka- jeszcze nie doszliśmy do tego etapu

- malutki taras- sami określamy wielkość tarasu, jak również ilość i wielkość schodów z tarasu i z ganku, więc u mnie będzie "wypasiony" z elektryczną markizą chroniącą od słońca

- widoczny wielki zasilacz od domofornu jakby nie mozna bylo troszke bardzoej sie nad polaczeniem zastanowic- jeszcze nie mamy, ale domofon będzie zasilany zwyczajnie prądem ze ściany (pokazałam elektrykowi w którym miejscu ma wychodzić kabel)

- dzwonek przed drzwiami po przeciwnej stronie niz klamkla- a po co dzwonek jeśli jest domofon?

- kiepsko otwierajacy sie i zamykajacy wylaz strychowy - jeszcze nie wiem jaki będzie, ale będziemy mieli 2 wejścia na strych i obydwa muszą być w pełni "sprawne"

- wata na poddaszu maksymalnie byle jak polozona, szpary miedzy kolejnymi postrafia byc konkretne a miejscami nie ma jej wcale- dzięki za podpowiedź- przypilnuję!

- na wannie zamontowana jakby scienna bateria poprzez jakies dodatkowe elementy - smiesznie, alo solidnie i niepraktycznie to wyglada- my planujemy kabinę prysznicową z panelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex jeśli coś jeszcze Ci się przypomni lub kolega zauważy nowe niedoróbki to pisz koniecznie- chcę ich uniknąć, więc specjalnie będę zwracała uwagę na te rzeczy, które wymieniłeś

 

Wlasnie po to jest to forum

 

Wlasnie po to czytasz a ja pisze

 

Wszystkim to wyjdzie na dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama garazowa tez nie jest najlepsza, traci tanizna na maksa. Dodatkowo wjazd w swietle niski moze kolo 190 cm (choc ja mam jeszcze mniej) a dalej calkiem wysoki garaz (ja mam niski) wiec w zaleznosci od etapu moze warto nieco belke wyzej posadowic aby mozna bylo kiedys nyską z halogenami na dachu wjechac :wink:

 

kociol przyzwoity elektrometa z podajnikiem 15KW tylko tych rur jakos malo w kotlowni a moze to u nas duzo. widzialem zawor 4-drozny lecz tylko 2 pompy wiec nalezy mniemam z podlogowka jest na powrocie z kaloryferow. najprawdopodobniej nie ma rowniez cyrkulacji cwu. ja mam chyba 4 pompy. kaloryfery powiedzmy normalne lecz zasilane z boku a zdecydowanie lepiej wygladaja zasilane od dolu i ewentualny termostat wtedy nie odstaje i podczas poluzowania grzejnika nie odflatuje tynk od sciany w miejscu gdzie leci gorna rurka zasilajaca

 

zbiornik CWU tez elektromet zdaje sie ze z grzalka i wezownica wiec rozwiazanie na lato jak sie nie chce uzywac kotla

 

kominek najzwyklejszy bez szyberka czy cegly szamonowej, jedynie wylot cieplego na gorze. szkoda ze obudowa nie idzie pionowo do gory to mozna by popzez strych zrobic nieco ciepelka w innych pomiesczeniach za pomoc specjalnych izolowanych rur

 

parapety drewniane, niebrzydkie ale za to takie jakies zwykle, bardzo cienkie

 

strasznie marudny jestem no nie ...

 

taka moja natura ale jedno jest dobre. wiem o tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marudź, marudź, to tylko na moją korzyść :)

Co do parapetów to właśnie juz się zaczynam nerwicować (ogólnie dość nerwowa stała się ze mnie osoba od czasu podjęcia decyzji o budowie domu;) ), bo już chciałabym zobaczyć z czego mam wybór i czy ewentualnie sama coś sobie będę musiała dokupić. No ale do wykończeniówki jeszcze kawałek czasu- najpierw muszę KUPIĆ ten dom i zapłacić Betpolowi za dotychczas wykonane prace (dom stoi zadaszony, z oknam, ze zrobioną elektryką, a na dniach wchodzi Pan Nurek, czyli wodociągowiec) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Troche czasu mnie nie bylo a tu stara ekipa nadal sie trzyma - wspaniale !!

Skoro dom blizniaczy jest w przystepnej cenie to wiadomo ze nie bedzie mial wypasionego wykonania. Rzeczywiscie warto pokrecic sie przy wykonaniu i zglaszac kazda watpliwosc. Przede wszystkim nie placic calosci dopoki sie troche nie pomieszka, bo kazdy dom moze miec swoje indywidualne wady, a nigdy na wszystko nie zwroci sie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sleem dzięki! a czy mógłbyć może jakieś brązy wrzucić? okna będę miała ciemny orzech i zastanawiam się albo nad chłodnym brązem albo jakieś piaskowe odcienie. "Żarówy" nie wchodzą w grę bo deweloper zastrzegł sobie, że kolory powinny być stonowane- w sumie się z nim zgadzam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sleem dzięki! a czy mógłbyć może jakieś brązy wrzucić? okna będę miała ciemny orzech i zastanawiam się albo nad chłodnym brązem albo jakieś piaskowe odcienie. "Żarówy" nie wchodzą w grę bo deweloper zastrzegł sobie, że kolory powinny być stonowane- w sumie się z nim zgadzam

 

Jutro coś tam dorzucę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...