Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Przede wszystkim nie placic calosci dopoki sie troche nie pomieszka, bo kazdy dom moze miec swoje indywidualne wady, a nigdy na wszystko nie zwroci sie uwagi."

Michałka- niestety budując dom z deweloperem nie możemy mu nie zapłacić wszystkich transz w określonych w umowie terminach. Na szczęscie Betpol daje 2-letnią gwarancję na dom, a na koniec tych 2 lat wchodzi ekipa remontowa i naprawia wszysto co zgłosimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

policzyłam wczoraj cegły w słupkach na ganku- w obydwu równo po 38 :lol: uff, a już zaczynałam się martwić :wink:

Dzięki Majuś za info i cieszę się , że Twoi znajomi okazali się moimi sąsiadami. Jak u nich będziesz to zapraszam na oglądanie murów- mój dom jest w ostatnim rzędzie- ma takie dziwne małe okienko przy ziemi od strony ogrodu. Rzuca się to w oczy, więc znajomi z pewnością będą wiedzieli który to domek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałam, okazało się że znajomi z Silna mają domek budowany przez tą samą firmę, podobno z gwarancją nie ma problemów, przychodzą i naprawiają wszelkie usterki, jakie dokładnie zgłosili to tak na szybko nie udało mi się dowiedzieć

 

Tak to prawda. Gwarancja jest na 2 lata i nie ma z tym absolutnie problemow. Znajomi kupowali u nich dom jak ja sie budowalem czyli grubo ponad rok czy dwa temu i sa super zadowoleni. Firma jest solidna i z wieloletnim doswiadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kociol przyzwoity elektrometa z podajnikiem 15KW tylko tych rur jakos malo w kotlowni a moze to u nas duzo. widzialem zawor 4-drozny lecz tylko 2 pompy wiec nalezy mniemam z podlogowka jest na powrocie z kaloryferow.

 

gratuluje znajomosci tematu

 

. kaloryfery powiedzmy normalne lecz zasilane z boku a zdecydowanie lepiej wygladaja zasilane od dolu

 

ee tam , zdecydowanie lepiej to wygladaja grzejniki kanałowe .No i garaz podziemny..

 

ewentualny termostat wtedy nie odstaje i podczas poluzowania grzejnika nie odflatuje tynk od sciany w miejscu gdzie leci gorna rurka zasilajaca

 

czyli mamy rozumiec ,że przy podlaczeniu z boku to zawsze tynk "odflatuje" ?

 

 

strasznie marudny jestem no nie ...

 

nie marudny tylko niedoinformowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. kociol przyzwoity elektrometa z podajnikiem 15KW tylko tych rur jakos malo w kotlowni a moze to u nas duzo. widzialem zawor 4-drozny lecz tylko 2 pompy wiec nalezy mniemam z podlogowka jest na powrocie z kaloryferow.

 

gratuluje znajomosci tematu

 

2. kaloryfery powiedzmy normalne lecz zasilane z boku a zdecydowanie lepiej wygladaja zasilane od dolu

 

ee tam , zdecydowanie lepiej to wygladaja grzejniki kanałowe .No i garaz podziemny..

 

3. ewentualny termostat wtedy nie odstaje i podczas poluzowania grzejnika nie odflatuje tynk od sciany w miejscu gdzie leci gorna rurka zasilajaca

 

czyli mamy rozumiec ,że przy podlaczeniu z boku to zawsze tynk "odflatuje" ?

 

 

4. strasznie marudny jestem no nie ...

 

nie marudny tylko niedoinformowany

 

Lepiej zbyt gleboko nie wnikac bo wyjdzie ze nie ma wolnosci slowa, obiektywnych opinii a przez takie wpisy bliscy Ci ludzie moga dostac po dupie a to akurat strasznie mnie boli ...

 

Za chwile zaniknie idea forum internetowego bo kazdy zacznie sie zastanawiac czy szczerosc poplaca a moze lepiej zapoznac sie z zasadami obłudy ...

 

1. Dziekuje, mam taki sam i jestem zadowolony. Rur mam rowniez wiecej i nie stwierdzam, iz jest ich zbyt duzo

 

2. Prawda a jeszcze lepiej ogrzewanie podlogowe, scienne i sufitowe

 

3. Nie zawsze tylko czesciej

 

4. Powiedzialbym bardziej jestem obiektywnym ogladaczem majacym cos do powiedzenia w wielu sprawach

 

PAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej piotrulex! mi służysz dużą pomocą, bo nie znając się kompletnie na budownictwie zwracasz moją uwagę na rzeczy o których pewnie bym nie pomyślała. Wolę dmuchać na zimne, a bez tego forum nie wiedziałabym o tonie różnych rzeczy o których należy pomyśleć podczas budowania domu (choćby budował go deweloper :) )

Wielkie dzięki ludziska za to że czynnie uczestniczycie w dyskusjach i pomagacie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Panie no i moze tez Panowie :wink:

 

Nadeszla odpowiednia chwila aby zakupic zmywarke

 

Oto warunki z ktorymi prosze nie polemizowac :wink: :

 

1. Pod zabudowe

2. 45-ka

3. Odkryty przedni panel

4. Funkcja opoznionego startu i informacja ile do konca

5. Cena do 2000,00pln

6. Bosch

 

Ze wstepnych ogledzin w gre wchodza te 2 modele

 

BOSCH SRI 45M15 EU

 

BOSCH SRI 55M25 EU

 

gdyz kolejne 2 nie mieszcza sie w limicie finansowym

 

BOSCH SRI 45T35 EU

 

BOSCH SRI 55T15 EU

 

Ta pierwsza jest w mocno ciekawej cenie i nie ma chyba jedynie funkcji czy specjalnego programu do mycia garnkow. Dodam ze majac wczesniej zmywarke garnki i tak myslismy recznie ze wzgledu na to ze najmuja sporo miejsca i zwykle sa mocno brudne. wlasnie z tego wzgledu wystarczy na 45-ka

 

Tak wiec majac to wszystko na uwadze prosze o jakies sugestie w temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko jedno przemyślenie odnośnie zmywarek, od 3 lat mam zmywarkę Siemens, która ma kilka programów, a i tak korzystam tylko z jednego, sporadycznie może przez te 3 lata ze 2 razy używałam innego. Tak więc przy zakupie nowej będę się kierowała wyglądem zewnętrznym, wymiarami i bezawaryjnością a napewno nie tym ile ma bajerów, bo za to się przepłaca

 

(to było szczere :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko jedno przemyślenie odnośnie zmywarek, od 3 lat mam zmywarkę Siemens, która ma kilka programów, a i tak korzystam tylko z jednego, sporadycznie może przez te 3 lata ze 2 razy używałam innego. Tak więc przy zakupie nowej będę się kierowała wyglądem zewnętrznym, wymiarami i bezawaryjnością a napewno nie tym ile ma bajerów, bo za to się przepłaca

 

(to było szczere :D )

 

Ja mam to samo. "Piorę" na jednym, sporadycznie, baaardzo sporadycznie używam innego programu, na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy na nim prałam. I ja bym się zastanowiła nad szerokością zmywarki. Mam 60 i jak patrze na 45 to bym się w nią z moimi naczyniami nie zmieściła. Piorę raz dziennie, zbieram naczynia z całego dnia i włączam w niskiej taryfie na noc. No ale każdy ma inne potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie duża ilość programów w zmywarce to zbędny bajer. Też używam jednego jak JaMajaD, a sporadycznie coś innego. Ostatnio parę razy wykorzystałam funkcję 1/2 wsadu. Żałuję, że nie kupiłam modelu z opóźnionym startem, bo teraz zawsze muszę czatować na drugą taryfę, a tak bym sobie ustawiła na godzinę i już. Też mam Boscha. To już druga moja zmywarka tej firmy i jestem zadowolona, bo jest raczej bezawaryjna. Ważne aby zużywała mało prądu i wody (klasa AA)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...