Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Korzystam ze zmywarki od ponad 10lat (najpierw w domu rodziców, później we własnych mieszkaniach). Po początkowych poszukiwaniach (jakieś 10-11 lat temu nie było zbyt wielkiego wyboru :D ) wszyscy członkowie mojej rodzinki decydowali się na Bosh. Obecnie znowu poszukuję zmywarki- tym razem do domku w Silnie. Zastanawiam się nad Electroluxem. Warunki te same co piotrulex. Bosh'a polecam w ciemno, a może ktoś z Was ma Elecrolux'a i mógłby się wypowiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

no to i ja zapytam, planujemy zakup płyty ceramicznej AEG, może ktoś z Was ma? obecnie mamy Bosch, jest super, ale droga, AEG wypada znacznie taniej i ma więcej pól, co o tym myślicie?

A czemu ceramiczna? Ja mam obecnie kuchenkę z dwoma polami ceramicznymi i dwoma indukcyjnymi. Po użytkowaniu jej przez ok. 8 m-cy teraz kupiłabym całą indukcyjną. Mam Mastercooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem, jakoś nie myślałam o indukcyjnej, nie wiem w czym się różni, poza tym, że indukcyjna jest sporo droższa i że podobno potrzebne są specjalne garnki. Może skusiłabym się na indukcyjną, powiedz Natalia skoro używasz i jednocześnie, co mogłoby mnie przekonać do indykcyjnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie duża ilość programów w zmywarce to zbędny bajer ...

 

ta za 1540 ma w porownaniu z ta za 1870 mniej o program do mycia garow i jest nieco glosniejsza

 

wychodzi ze kupie te tansza

 

czekam do przyszlego tygodnia bo wtedy jeden z moich klientow wraca z urlopu i moze jakas dobra cene zaproponuje

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indukcyjna zużywa znacznie mniej prądu i reaguje na zmiany błyskawicznie (tzn. jak kipi i zmniejszysz to od razu przestaje kipieć, a zwykła ceramiczna musi najpierw trochę wystygnąć). Garnki muszą być specjalne, ale działają mi też zwykłe emaliowane i taki z Carrefoura za 20 zeta :wink: . Dno musi przyciągać magnes, wtedy będzie działać.

Jeszcze nie dorobiłam się teflonowej patelni na indukcję, ale podobno są one dosyć drogie - około 100 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaMajaD wkoncu moge skorzystac z okazji i Ci sie zrewanzowac za pomoc przy moich nie zawsze "mądrych" pytaniach. Mam płytę indukcyjną i mogę mówić o niej w prawie samych plusach

1. Naprawdę szybciej gotuje i jeszcze do tej pory się łapię na tym że mi obiad wykipi bo przyzwyczajona jestem że to trwa dłużej

2. Jest łatwa w czyszczeniu :) Może do końca nie jest prawdą to że jest "zimna w dotyku" ale jak mi się juz coś rozleje to można od razu wytrzeć.

3. Wcala taka droga nie jest. Ja mam model Amici bez żadnych boosterów i płaciłam ok. 1500 zl.

Może akurat masz odpowiednie garnki ( najlepszy jest test z uzyciem magnesu. Przykładasz do dna i jak sie trzyma to POWINNY być dobre).

Minusem mojej plyty jest to ze ma 2 generatory i mi przeskakuje moc z jednego palnika na drugi ale da sie to przezyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płytę i piekarnik mam z firmy TEKA. Płyta indukcyjna sprawdza się rewelacyjnie. Tekst zimna w dotyku to jakieś nieporozumienie. Wszyscy moi znajomi też jakoś nie mają zimnej płyty w trakcie gotowania. To się nazywa chwyt marketingowy.

Natalia, patelnia teflonowa, jak chcesz dobrą to faktycznie cena w granicach 100 zł. Kupowałam Tefala, ale są też w Cerrefourze patelnie pod szyldem Cerrefoura, jakość bardzo dobra, ale cena wcale nie niższa. Ja teraz się szykuję do kupna patelni grillowej.

Zmywarkę i lodówke wybrałam z Electroluxa. Oba sprzęty cicho pracują. Miałam przetestowaną lodówkę tej firmy jeszcze w mieszkaniu i dlatego kupiłam do domu. Zmywarka moja ma bajer ;) opóźniony start, rewelacja. I wcale to nie spowodowało, że zmywarka była specjalnie droga. Razem z przesyłką, bo zamawiałam w necie zapłaciłam w zeszłym roku 1530 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, jestes pewien, ze 45-tka wystarczy? Roznica w cenie stosunkowo niewielka. Z tego co piszesz, czesto macie gosci i wtedy bedzie za mala. Nasza 60-tka chodzi zazwyczaj co 2 dni, ale w przypadku gosci i 2 razy dziennie. Z przydatnych funkcj - opoznienie startu, wskaznik pozostalego czasu, w zwiazku z zakrytym panelem sygnalizacja swietlna pracy, sygnalizacja baraku soli i nablyszczacza, regulacja wysokosci gornego kosza. Uzywam generalnie 2 programow - auto i eko - zuzywa malo wody i pradu, ale trwa prawie 3 godziny.

 

Maja, indukcja jest swietna. Podobnie jak Ola mam TEKE. Gotuje sie bardzo szybko - litr wody szybciej zagotujesz na indukcji niz w czajniku elektrycznym - kiedys sprawdzalismy z ciekawosci. Garnki, no coz, do najtanszych nie naleza. Na poczatku mielismy jakies takie hipermarketow czarne, ale po tygodniu powlaczenie zaczelo od nich odchodzic i zostawalo w jedzeniu. Patelnie mam zeliwna z IKEI - tak ciezka, ze zabic nia mozna, trudno rozlac ciasto na nalesniki jedna reka, ale nic nie przywiera i szybko sie smazy. Dla zainteresowanych, dokladnie taka

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20114265

 

Ola, jak wysypka?

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, jestes pewien, ze 45-tka wystarczy? Roznica w cenie stosunkowo niewielka. Z tego co piszesz, czesto macie gosci i wtedy bedzie za mala. Nasza 60-tka chodzi zazwyczaj co 2 dni, ale w przypadku gosci i 2 razy dziennie. Z przydatnych funkcj - opoznienie startu, wskaznik pozostalego czasu, w zwiazku z zakrytym panelem sygnalizacja swietlna pracy, sygnalizacja baraku soli i nablyszczacza, regulacja wysokosci gornego kosza. Uzywam generalnie 2 programow - auto i eko - zuzywa malo wody i pradu, ale trwa prawie 3 godziny...

 

Tak

 

jak wspomnailem gary myjemy recznie a na naczynia spokojnie wystarczy

 

z 45-ka mamy juz kilkuletnie doswiadczenia i to przy wiekszej liczbie osob

 

kuchnia zrobiona juz jakis czas temu i miejsce na 45-ke zostawione wiec z tym kryterium nie bedziemy polemizowac :wink:

 

dodam jeszcze ze mam mamy zawsze zapas naczyn jednorazowych. jak latem mamy grilla czy wedzenie np. miecho dajemy na plastikowych i wszystko pozniej wywalamy. Jak bedzie zmywara to pewnie sie to zmieni ale jest taki jakis inny klimat przy uzywaniu plastikowych naczyn, wspominam wtedy dawne lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli jest miejsce na 60 to brałbym właśnie taką. Mam Siemensa od 3 lat i jak na razie śmiga rewelacyjnie. Program, który używam to ten najniższy bo naczynia są dobrze umyte i bez sensu marnować wodę i prąd. Jak się przeprowadzę na wieś na pewno wybiorę zmywarkę z opóźnionym startem ze względu na nocną taryfę. W grę wchodzą tylko Siemens i Bosh.

 

PS: Kolega ma Whirpool (czy jakoś tak) i w ciągu roku wymienił dwa razy grzałkę i jakiś elektrozawór. Dobrze, że na gwarancji, no ale po 2 latach będzie miał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmywarki, mamy elektroluxa - modelu nie pamietam. ma opozniony start - do 19 godzin od ustawienia, 4 programy, klasa a +, zuzycie wody w programie std 12 litrow. cicho sprawnie i czysto . i chyba o to chodzi. a i jest 60, a to dlatego ze pierzemy tez garnki a to do 45 ciezko wchodzi. radze zwrocic uwage na funkcje polowy zaladunku - fajna rzecz.

jesli chodzi o plyte to zdecydowania pelna indukcja mniejsze zuzycie pradu i szybsze gotowanie. co do marki to z tego co wiem plyty robi 1 marka, a wszystkie inne je obrabiaja i sprzedaja jako wlasne my mamy amice i jest ok. kosztowala w necie 1300 zl.

 

co do firm to podobno = tak mowia - amica dobra do tego co grzeje, a bosch i siemens do tego co pierze i chlodzi. ale nie wiem jak to jest w rzeczywistosci. za krotko testujemy nasze urzadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...