Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

piotrulex kiełbasę wędzisz w jelitach naturalnych czy w osłonce białkowej ?

 

:o

 

nie mam pojecia o czym kolega mowi

 

ja to prosty chlopak ze wsi jestem

 

uwielbiam wedzone rybki (pstragi) i jak na razie tylko to celebruje w ogrodeczku

 

tak dla pokazania o co chodzi przy wsadzie z 20 sztuk na 1 beczke:

 

1. pojechac kupic i przywiezc - 1 godzina

2. lekko oskrobac, wypatroszyc, umyc - 1,5

3. zrobic solanke i zamoczyc - 0,5

w nocy lezy i sie soli :D

4. mycie, przekladnie sznurkow do suszenia, wieszanie - 1,0

na wietrzyku w cieplym z 4 godzinki wisi i sie pieknie suszy :D

5. wkladanie do beczki, wedzenie i czeste dogladanie - 3,5

 

Calosc to okolo 7,5 roboty

 

Tak wiec jest roboty sporo ale i frajda nieziemska, przynajmniej dla mnie

 

Tak pisze bo niektorzy sadza ze z oszczednosci ludzie sami sobie wedza rybki. w takich malych ilosciach to nie oszczednosc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

piotrulex to możemy się jakoś dogadać i ja przygotuje kiełbasę myśliwską a ty byś uwędził. co ty na to ? no i oczywiście podzielimy się 50/50 :p

 

propozycja godna rozwazenia :)

 

iloe sie wedzi taka kielbaska i czy olszyna (olcha) bedzie odpowiednim drewnem/ innego niestety nie mam ...

 

ten weekend mam zajety bo brat z Indii wraca i bedziemy slonie ogladac ;)

 

kolejny mamy wizyte rodzinki z borow tucholskich

 

kolejny chyba wizyte chrzesnego naszej mlodej

 

kolejny znajomi z Londynu sie zapowiedzieli

 

i juz mamy 26 wrzesnia :cry:

 

dowiedz sie jak dlugo sie to wedzi a cos sie moze pomysli. moze i jakies malutkie ognisko by sie zrobilo, moze jakos tak integracyjnie forumowo czy jakos tako ...

 

ten 5-6 wrzesnia nie mam jeszcze potwierdzony na 100% wiec ...

 

jak u Was wyglada z terminami? co byscie proponowali?

 

kusi mnie wyzwanie wedzenia kielbaski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iloe sie wedzi taka kielbaska i czy olszyna (olcha) bedzie odpowiednim drewnem/ innego niestety nie mam ...

 

Olcha jest spoko. Żeby zrobić taka suchą, prawdziwą myśliwska to 3 razy trzeba wędzić. 1 dzień 3h, 2 dzień 1h, 3 dzień 1h. Ale już po pierwszym dniu już jest spoko do jedzenia. Co do terminu ja jestem otwarty na propozycje. Zresztą jak coś to ci mogę podrzucić mięcho i uwędzisz przy oglądaniu słoni :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iloe sie wedzi taka kielbaska i czy olszyna (olcha) bedzie odpowiednim drewnem/ innego niestety nie mam ...

 

Olcha jest spoko. Żeby zrobić taka suchą, prawdziwą myśliwska to 3 razy trzeba wędzić. 1 dzień 3h, 2 dzień 1h, 3 dzień 1h. Ale już po pierwszym dniu już jest spoko do jedzenia. Co do terminu ja jestem otwarty na propozycje. Zresztą jak coś to ci mogę podrzucić mięcho i uwędzisz przy oglądaniu słoni :p

 

wedzenie to dla mnie ceremonia ktorej musze dopilnowac :D

 

wolalbym bardziej integracyjnie to potraktowac niz tylko tak przedmiotowo :D

 

jaka temperature powinno sie utrzymywac podczas wedzenia? mam kanal z 1,5m i wedzenie jest na cieplo. drewno mam suche wiec mocze przed paleniem lub co jakis czas poleje delikatnie woda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie już, bo ja tu w pracy o suchym pysku, ino gruszka mi się ostała do 15-tej :roll:

 

wiec nawet nie wspomne ze wlasnie skonczylem jesc trzeci kawalem pysznego ciasta zapijajac winkiem musujacym potocznie zwanym szampanem :wink:

Piotrze! Ja podobnie...jakieś ciasto od Sowy + praktykantka odchodzi i stawia sernika...tyle ,że szampana nie mogę w pracy...zaraz TVN UWAGA by przyjechała ,ze magister leki po pijaku sprzedaje;)

Miłego początku weekendu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka temperature powinno sie utrzymywac podczas wedzenia?

 

temperatury w

pierwszy dzień to: 70şC - 30min, 40şC - 90min, 70-75şC - 30min

drugi i trzeci dzień: 45şC - 1h (to już w sumie samo suszenie)

 

 

Dajcie spokoj z tym jedzieniem. Jestem na ostrej diecie do konca przyszlego tygodnia, a Wy tu mnie katujecie.

 

No, to już możesz planować co będziesz jadła w przyszłym tygodniu. Z drugiej strony taka rybka czy myśliwska z wędzarni to bardzo zdrowa sprawa. Tym bardziej jak się samemu przygotuje i nie doda żadnego świństwa E lub coś w tym stylu.

 

Aha, tak dla zaostrzenia apetytu. Boczek wędzony z gorczycą i papryka (masakra) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy dzień to: 70ºC - 30min, 40ºC - 90min, 70-75ºC - 30min

drugi i trzeci dzień: 45ºC - 1h (to już w sumie samo suszenie)

 

pstraga trzymam w zasadzie non stop kolo 60 choc przepisy tez podaja inaczej

 

taka temp najlatwiej utrzymac

 

tylko z tym 40 bylby problem z pilnowaniem a tak to dzidzia :)

 

Ty masz kielbache, ja beczke a ktos tam :wink: ochote ...

 

Trojkaty zwykle odbijaja sie czkawka :wink: choc w tym przypadku to raczej bardziej zalezne od ilosci czosnku w kielbasie niz od ilosci zazdrosci w zyciowym partnerze :wink:

 

Do takiego grzechu to wiecej potrzeba niz troje

 

ja mysle nad kolejnym weekendem ale bede wiedzial to pewnie za niecaly tydzien

 

Ktos jeszcze mysli? Lista jest otwata

 

dodam tylko dla jasnosci ze teren nieuprzatniety, nierowno, zielsko a chalupie daleko do wykonczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny avatarek :wink: ja chętnie bym się wpisała na listę, tylko teraz u mnie z czasem krucho, każdy dzień jest dla nas cenny :wink: pewnie wiecie o czym mówię

No tak jak u mnie....zaplanowany prawie każdy dzien w miesiącu....ale choć na chwilke chętnie bym kiedyś wpadł poznac forumowiczów:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mozecie polecic gdzie tanio mozna dostac kamyczek do zasypania drenazu? - gramatura jakies 1cm - 3cm. Cos kolo tego. Budowa na trasie byd-torun (trasa 80). Jesli ktos bral taki kamien pls info - skad i ile za tone?

Ja kupowałam w Patio na Kociewskiej, ale tanie to one raczej nie były. Nie mogłam znaleźć nic tańszego co by mi się podobało. Szukałam szarych kamyków, które by pasowały do tynkowego cokołu na domu. Tam kosztowały 200 zł/t + dowóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mozecie polecic gdzie tanio mozna dostac kamyczek do zasypania drenazu? - gramatura jakies 1cm - 3cm. Cos kolo tego. Budowa na trasie byd-torun (trasa 80). Jesli ktos bral taki kamien pls info - skad i ile za tone?

Ja kupowałam w Patio na Kociewskiej, ale tanie to one raczej nie były. Nie mogłam znaleźć nic tańszego co by mi się podobało. Szukałam szarych kamyków, które by pasowały do tynkowego cokołu na domu. Tam kosztowały 200 zł/t + dowóz.

 

Witam serdecznie

Kamyczki - różnej wielkości otoczaki kupowałem w Młyńcu - jest tam kilka żwirowni. Ceny 50-70zł / t w zależności od wielkości .

Kamyki ozdobne kupowałem na Włocławskiej .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...