Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

sklaniamy sie ku firmie oknovid

Ja mam od roku oknovid. Wybrałem, bo była najkorzystniejsza cena za okna dwustronnie oklejane i barwione w masie (niewiele wyższa była z altomu).

Obsunęli się trochę z dostawą ale do tego podczas procesu budowlanego już przywykłem. Montaż i jakość bez zastrzeżeń. Do dzisiaj na niektórych jest taśma ochronna i po jej zerwaniu nie pozostają ślady jak się to dzieje przy innych oknach. Profil sześciokomorowy to tylko chwyt reklamowy.

Oferowali też przy okazji tanie parapety z marmuru i konglomeratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

wczoraj juz tego posta wylukalem

 

dzwonie lecz mi sie poczta wlacza

 

dzieki - bede jeszcze probowal

 

Jak bedziesz mial wycene okien to daj informacje czy faktycznie jest warta uwagi ta oferta oknovid, mnie czeka wybor okine pozniej wiec beda to cenne informacje

 

Ja dałam do wyceny do firmy 2M na Skarpie. Całość okien wyszła mi ok 12 000. Dam jeszcze do dwóch innych firm i wtedy porównam ofery. Na chwilę obecną jestem mile zaskoczona bo wydawało mi sie ze za te moje okna to wyjdzie mi z 20 000. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial wycene okien to daj informacje czy faktycznie jest warta uwagi ta oferta oknovid, mnie czeka wybor okine pozniej wiec beda to cenne informacje

 

oknovid - 11 100

altom na polnej - 12 000

novis recykling na kasztanowej - 13 500

oknovid inne biuro - 11 600

plastico na sklodowskiej - 12 900

budvar na lubickiej - 14 200

domarol na lubickiej - 15 500

oknoplast na sienkiewicza - 14 900

 

jakie mam okna to malo istotne lecz porownanie dotyczy takich samych ilosci i wymiarow. zloty dab jednostronny, pozycjonowanie uchylu

 

oknovid ma ponadto szprosy za 12 netto a jak robi sie sporo to tez wyjdzie roznica - niektorzy maja te szprosy po 19 za pole. przy 100 polach to 700 zeta netto kolejnej roznicy

 

podalem ceny brutto z montazem (czyli zawarte 7% vat)

 

oknovidma 4 biura w toronto wiec nawet warto po kolej podzwonic majac wczesniejsza oferte w reku - kazdemu zalezy na prowizji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilam okana w Oknoplascie w Bydgoszczy. Sa przedstawicielstwem MS ze Slupska. Za 3 tygodnie montaz. Cenowo wyszly tak samo jak Oknovid, ale ten ostatni nie mial w swojej ofercie bramy garazowej i drzwi bocznych, a mi zalezalo na komplecie od jednego dostawcy. Na razie polecam za obsluge i cierpliwosc - Pan Tomek to ma juz chyba aureole za cierpliwosc do mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Toruniaków :) Śledzę wpisy w naszej grupie już od długiego czasu. My z mężem zaczeliśmy budowę dwa tygodnie temu w Brzozówce jak na razie jesteśmy na poziomie ścian fundamentowych ale ekipa jest liczna i taka szybka że czasami nie nadążamy za nimi :wink:

Mam pytanie o szambo betonowe - może ktoś ma namiary na firmę, która montuje gotowe szamba betonowe za przyzwoite pieniądze? Będę bardzo wdzięczna !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

oknovid - 11 100

......

 

To oknovid wypada niezle, ciekawe jak ci wyjdzie wycena okien Vetrex?

A jak wyglada sprawa gwarancji ? Oknovid daje 5 lat a inni?

 

pomiary dokonane. wymiary okien zwieksza sie o 1-3 cm bo szkoda pakowac pianke jak dziura nieco wieksza.

 

tez gosc podany do vetrexa nie odbiera i nie oddzwania - jesli tak ma wygladac zbanie o zadowolenie klienta to nie chce od nich oferty. jak mam wolne, urlop czy jestem za granica to robie przekierowanie na zastepce. jak nie moge chwilowo rozmawiac to zawsze odzwaniam. brak kontaktu to jakies nieporozumienie

 

racze to bedzie oknovid z 5 letnia gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo okien to mam pytanie do was na jakiej wysokosci macie parapety?

 

Bo nie moge sie zdecydowac czy 90 cm czy 80 cm jak zrobie 80 cm to otwor na okna bedzie mial wysokosc 140 cm ( minus 3 cm na grubosc parapetu) a przy 90 cm bedzie mial 130 cm. Okna na szerokosc bede mial 2 po 180 cm i jedno 150 cm na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo okien to mam pytanie do was na jakiej wysokosci macie parapety?

 

Bo nie moge sie zdecydowac czy 90 cm czy 80 cm jak zrobie 80 cm to otwor na okna bedzie mial wysokosc 140 cm ( minus 3 cm na grubosc parapetu) a przy 90 cm bedzie mial 130 cm. Okna na szerokosc bede mial 2 po 180 cm i jedno 150 cm na parterze.

 

my parapety (wiekszosc) na okolo 90cm a okna wysokie na 150cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

tez gosc podany do vetrexa nie odbiera i nie oddzwania - jesli tak ma wygladac zbanie o zadowolenie klienta to nie chce od nich oferty. jak mam wolne, urlop czy jestem za granica to robie przekierowanie na zastepce. jak nie moge chwilowo rozmawiac to zawsze odzwaniam. brak kontaktu to jakies nieporozumienie

 

Dowiedzialem sie ze okna Vetrex w Toruniu sprzedaja firmy:

 

Falkon, Flora, MBM i Stolmar wiec masz nawet wybor przedstawicieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje namiary na elektryka ktory zrobi mi przylacze budowlane.

 

Mam umowe podpisana z energetyka i skrzynke na swojej dzialce teraz musi elektryk zamontowac licznik itd abym mial prad na czas budowy. Pewnie musze kupic skrzynke taka na czas budowy, gdzie to mozna kupic ?

 

Macie namiary na dobrego elektryka i niedrogiego (jaki to koszt jest ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje namiary na elektryka ktory zrobi mi przylacze budowlane.

 

Mam umowe podpisana z energetyka i skrzynke na swojej dzialce teraz musi elektryk zamontowac licznik itd abym mial prad na czas budowy. Pewnie musze kupic skrzynke taka na czas budowy, gdzie to mozna kupic ?

 

Macie namiary na dobrego elektryka i niedrogiego (jaki to koszt jest ?)

 

ja mam skrzynke okolo metra od skrzynki energetyki. licznik jest energetyki, jest w ich skrzynce i to oni go montowali. musialem miec tylko mapke tego przylacza budowlanego z jakas pieczatka za co dalem 100zeta

 

kabelki poprzylaczal moj ojciec gdyz jest elektrykiem :D

 

skrzynka kosztowala mnie z 200 zeta. taka ladna metalowa na kluczyk z kilkoma roznymi gniazdkami i bezpiecznikami w srodku

 

zobacz moze na allegro jakie sa ceny lub popytaj ludzi co sie buduja i maja juz "normalne" przylacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik to wkłada energetyka. Ty musisz tylko postawić skrzynkę budowlaną (zwykle plecami do skrzynki, którą postawi ZE). W skrzynce gniazda i bezpieczniki a z niej kabel do skrzynki przyłączeniowej (pod ziemią, ale to jest tylko 0,5m). Ja to robiłem wszystko sam.

Jeżeli się na tym nie znasz, najlepiej weź elektryka z posterunku energetycznego, który obsługuje twoją budowę. Będzie najszybciej, bez problemów (pieczątek, papierów, pomiarów) i pewnie niezbyt drogo (może mieć sprzęt z odzysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze ostatniego numeru Muratora a szczegolnie artykulu "Centralne z kominka" oraz poczytaniu paru watkow na forum zmienilem podejscie wykorzystanie ciepla z kominka. Zamiast DGP grawitacyjnego ktore planowalem dam kominek z plaszczem wodnym i podlacze to do CO z piecem gazowym i jak napale w kominku i bedzie odpowiednia temparatura wody system CO przelaczy sie na wykorzystanie ogrzanej wody z kominka. Jest to bardziej efektywne od zwyklego DGP bo po tym jak kominek juz nie daje sam z siebie ciepla DGP juz nie dostarcza ciepla a wersja z plaszczem wodnym przez to ze woda jest nagrzana nadal jeszcze po wygaszeniu ognia w kominku dostarcza ciepla. Ma poprostu jak to napisano "wieksza pojemnosc cieplna" niz DGP. Mozna by dodac zbiornik wody ktory by zwiekszyl taka pojemnosc cieplna. A jak woda sie juz schlodzi grzanie przelaczy sie automatycznie znow na piec gazowy itp. Tak wiec bede kupowal kominek z plaszczem wodnym ktory jest drozszy od zwyklego ale dzieki temu w okresie jesienno/zimowym jak napale w kominku to i efektywniej te energie ciepla wykorzystam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...