Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Aga gratuluje ślicznej córeczki.

 

Nasz domek zaczyna przypominac coraz bardziej dom. Na górze panele już na wszystkich podłogach. Lazienka i wc na dole skonczone, w przyszłym tygodniu płytki w kuchni. I nawet 5 okien umytych :o jeszcze tylko 8 :lol: .

Szukam inspiracji na górną łazienke.

Pierwsza opcja była, że na zielono z brazowymi dodatkami, ale teraz zachciało mi sie czarno-białej. Lazienka jest duża i zastanawiam sie czy kłasc na wszystkich scianach płytki do sufitu. Co myslicie o tym ?

 

Pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

u mnie stan"0" na ukończeniu.

dostałem wycene od murarzy - parter, pietro, schody, strop (monolit) , sciany dzialowe i kominy ~28-29 tys. domek 160m + 40 m garaz.

 

 

co o tym myslicie ?

 

tświrek

 

pewnie do przyjecia a na ile masz inne wyceny?

 

25 tys tez gdzies sie przewinelo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja była, że na zielono z brazowymi dodatkami, ale teraz zachciało mi sie czarno-białej. Lazienka jest duża i zastanawiam sie czy kłasc na wszystkich scianach płytki do sufitu. Co myslicie o tym ?

 

Pozdrawiam

Monia

Ja stanowczo byłabym za czarno-białą. Sama mam obie łazienki w ciemnych płytkach i jestem zadowolona. Co do płytek pod sufit, to stanowcze nie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

u mnie stan"0" na ukończeniu.

dostałem wycene od murarzy - parter, pietro, schody, strop (monolit) , sciany dzialowe i kominy ~28-29 tys. domek 160m + 40 m garaz.

 

 

co o tym myslicie ?

 

tświrek

 

pewnie do przyjecia a na ile masz inne wyceny?

 

25 tys tez gdzies sie przewinelo ...

 

majac do wyboru 29 lub 25 wybralbym 25 ale to Ty wiesz o wszystkim a nie my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :) moze mi ktos wyjasnic jak to jest ze skrzynka energetyczna?? Sasiad z dzialki obok zalatwial cale to przylaczenie z Energetyka tzn. my mielismy tylko podpisac sie pod projektem przylacza i sie zgodzic na to zeby skrzynka stala na naszej dzialce. Zaplacilismy ok 1700 za przylaczenie i myslalam ze sprawa zakonczona. Teraz sasiad domaga sie zeby mu zwrocic jakies pieniadze bo on niby placil za postawienie i za skrzynke. Bylismy sie dowiedziec i nam powiedzieli w Energetyce ze jedynym kosztem jest koszt przylaczenie za co my juz zaplacilismya Energetyka stawia skrzynke za darmo. Z kolei sasiad mowi ze oprocz tego mamy mu oddac za ta skrzynke. W sumie juz sama nie wiem kto tu ma racje :( tysiac zlotych piechota nie chodzi i nie bardzo sie nam usmiecha dawac za cos za co nie musimy :) Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energetyka stawia skrzynkę za darmo. Ewentualnym kosztem może być skrzynka budowlana, w której masz gniazdka elektryczne z których możesz czerpać prąd podczas budowy (bo z tej skrzynki z energetyki się nie da :wink: ). Ale tysiąc złotych to i tak jakoś dużo. My płaciliśmy chyba coś koło 400 zł... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :) moze mi ktos wyjasnic jak to jest ze skrzynka energetyczna?? Sasiad z dzialki obok zalatwial cale to przylaczenie z Energetyka tzn. my mielismy tylko podpisac sie pod projektem przylacza i sie zgodzic na to zeby skrzynka stala na naszej dzialce. Zaplacilismy ok 1700 za przylaczenie i myslalam ze sprawa zakonczona. Teraz sasiad domaga sie zeby mu zwrocic jakies pieniadze bo on niby placil za postawienie i za skrzynke. Bylismy sie dowiedziec i nam powiedzieli w Energetyce ze jedynym kosztem jest koszt przylaczenie za co my juz zaplacilismya Energetyka stawia skrzynke za darmo. Z kolei sasiad mowi ze oprocz tego mamy mu oddac za ta skrzynke. W sumie juz sama nie wiem kto tu ma racje :( tysiac zlotych piechota nie chodzi i nie bardzo sie nam usmiecha dawac za cos za co nie musimy :) Pozdrawiam :)

 

jak taka normalna, docelowa skrzynka energetyki z licznikiem, zabezpieczeniami itd to faktycznie nic wiecej nie powinno byc do placenia

 

jak sie placi cos energetyce to na wszystko jest faktura itd - niech da ci fakture i po temacie. Powiedz ze dla banku czy do skarbowki potrzebujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi :) bez zbednego slodzenia to zawsze mozna na Was liczyc :) tak was czytajac to naprawde was podziwiam za to ze potrafiliscie sie tak przestawic na zycie na wsi. Ja sie wyprowadzilam na wies do domku w czerwcu i kurcze czuje ze niestety to nie jest to. Ciagnie do miasta :( wiem ze to glupie no ale prawdziwe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi :) bez zbednego slodzenia to zawsze mozna na Was liczyc :) tak was czytajac to naprawde was podziwiam za to ze potrafiliscie sie tak przestawic na zycie na wsi. Ja sie wyprowadzilam na wies do domku w czerwcu i kurcze czuje ze niestety to nie jest to. Ciagnie do miasta :( wiem ze to glupie no ale prawdziwe :)

 

uzupelnij profil bo nawet niewiadomo jaka Ty wies zamieszkujesz :D - znalazlem Osiek ale ja np. nie pamietam :wink:

 

ja urodzony, wychowany na wsi. troche sie przeprowadzalem ale caly czas, prawie caly czas wioska. miasto nie dla mnie :wink:

 

do miasta owszem ciagnie. po nowe jeansy, na pizze, do kina, na basen czy saune, do fabryki, przedszkola

 

mieszkac, grillowac, myc auto, jesc na tarasie, kosic trawke, bawic sie z psem tylko na wsi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję ogromną różnicę, ale na plus :D

Nie muszę latać z czwartego piętra, żeby wyjść na dwór. Jak już wyjdę, to nie muszę być kompletnie ubrana (mogę sobie w piżamie na podwórku paradować :wink: ), sąsiedzi mi nie zaglądają zza ściany (tzn. mam sąsiadów dość blisko, bo to przecież bliźniak, ale jak wychodzę na balkon, to mi sąsiad nie wsadza głowy zza ścianki) i w ogóle taki luz i cisza jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję ogromną różnicę, ale na plus :D ...

 

no i za te sama kase co mieszkanie w bloku mozna miec 2x wiekszy dom z kawalkiem wlasnego trawnika

Z tym bym się nie zgodziła, ale to moje zdanie...

 

no tak. masz racje. za swoje metry bym w bloku zaplacil w tym czasie z 3x wiecej tylko ze ja mieszkam na wsi :wink: a Ty nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...