Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie. Mam pytanie do tych, którzy dokonali już oficjanego odbioru domu.

Do jakiego stanu muszę doprowadzić budynek ? Wiem o odbiorach instalacji, oświadczeniach kierownika itd jeśli chodzi o papiery.

A co w praktyce?

Wszytskie odbiory, ośwadczenie kierownika, protokoły zakończenia budowy( wszystko na stronie PINBU.

Odbiory:

-Kominiarz,elektryk,wod-kan,świadectwo energetyczne

Zaświadczenia z gminy ,ze nie jest wymagany projekt zjazdu/wjazdu z drogi na posesje.

Kopia pozwolenia na budowę, projekt do wglądu.

To sa papiery..a praktyce to nikt nie przyjezdza kontrolować..jak w papierach sie wszystko zgadza to kilka dni i jest zaświadczenie..ja miałem nastepnego dnia;)

 

Pozdrawiam

 

A.P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie do tych, którzy dokonali już oficjanego odbioru domu.

Do jakiego stanu muszę doprowadzić budynek ? Wiem o odbiorach instalacji, oświadczeniach kierownika itd jeśli chodzi o papiery.

A co w praktyce?

Ps. za wszystkie zaświadczenia , odbiory, pieczatki płacisz słon epieniądze i czesto nikt nawet ni ie podjezdza aby sprawdzic njaki stan jest faktycznie...niestety a dla niektórych jest to na rekę...liczy sie KASA!!! W Polsce za pieniądze dalej załatwisz wszystko....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój elektryk podbijał u kumpla z uprawnieniami i skasował za 2 pieczątki 380 zł!

A jak mam podbite papiery wewn. instalacji przez elektryka i gościa z uprawnieniami, to jeszcze raz muszę wzywać kogoś do odbioru, jeszcze raz potwierdzać to, co już zostało potwierdzone? i tak ze wszystkimi instalacjami?

Bo jak skladam papiery o licznik gazowy i podłączenie do sieci, to muszę mieć odbiór potwierdzony pisemnie( np.instalacji gazowej), inaczej nie podłączyli by gazu. Więc ponownie mam wzywać na odbiór instalacji aby mieć osobny papier dla PINB-udu?

Chyba się pogubiłam :oops:

Proszę uporządkujcie mi to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa papiery..a praktyce to nikt nie przyjezdza kontrolować..jak w papierach sie wszystko zgadza to kilka dni i jest zaświadczenie..ja miałem nastepnego dnia;)

 

A u mojej koleżanki byli i sprawdzali, nawiewy, wywiewy i cos tam jeszcze przy instalaji gazowej.

I miała wszystko ok w papierach wszystkie pieczątki i zaświadczenia.

 

a ja własnie zmieniłam taryfe z budowalnej na zwykła i dostałam trzy rachunki z energetyki i nie mogę sie polapać za co ,aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiegoś elektryka z uprawnieniami...musze zmienić umowę z budowlanej na normalna taryfe...a oni znowu chcą jakies papiery i pieczątki ...pomoże ktoś???

 

Pozdrawiam!!

 

Ps, W Toruniu juz jest A/H1N1:(

 

Ojej, pamietam jak obiecalem ze zadzwonie :oops:

 

Niestety w kwestii tych piueczatek to nie jestem w stanie pomoc

 

W kwestii grypy. Tez sa na to jakies sensowne szczepionki? sprawdzone? warto? Co o tym, sadzisz jako czlowiek nieco blizej fachowej wiedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście kilka razy w tygodniu przejeżdżam koło Waszej budowy madzialenka kiedy planujecie zakończenie działań budowlanych? Ja liczę na wprowadzenie się do końca października, ale martwi mnie kwestia osuszania budynku- strasznie wysoki jest koszt wynajmu urządzeń, a bez tego nawet nie myślę wprowadzać się...

 

Witam

Ja także zamierzam kupić dom od firmy Betpol. Czy już się wprowadziliście, czy wszystko poszło zgodnie z planem.Jeśli to możliwe to czy moglibyśmy bezpośrednio porozmawiać

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, kiedyś pisałeś o kominiarzu z Nieszawki z którego usług korzystałeś. Czy mógłbym prosić o jakiś kontakt do niego? Moze być na PW. Pozdrawiam.

 

WIelka Nieszawka ul. Piękna. Jadac od Urzedu Gminy po okolo 100 jest lekki zakret prawo, zaraz za zakretem dom, wolna dzialka, rozpoczeta budowa a pozniej kominiarz. Na pieczatce mam Kuzimski Gerard, telefonu brak. Placilem zdaje sie 80 zeta po znajomosci bez kosztow dojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, kiedyś pisałeś o kominiarzu z Nieszawki z którego usług korzystałeś. Czy mógłbym prosić o jakiś kontakt do niego? Moze być na PW. Pozdrawiam.

 

WIelka Nieszawka ul. Piękna. Jadac od Urzedu Gminy po okolo 100 jest lekki zakret prawo, zaraz za zakretem dom, wolna dzialka, rozpoczeta budowa a pozniej kominiarz. Na pieczatce mam Kuzimski Gerard, telefonu brak. Placilem zdaje sie 80 zeta po znajomosci bez kosztow dojazdu

 

Dziękuję Ci bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także zamierzam kupić dom od firmy Betpol. Czy już się wprowadziliście, czy wszystko poszło zgodnie z planem.Jeśli to możliwe to czy moglibyśmy bezpośrednio porozmawiać

pozdrawiam :D

 

Witaj,

Oczywiście możemy się spotkać- zapraszam do siebie (mieszkam już od 1.11.). Betpol w 100% wywiązał się z terminów. Niestety na końcówce straszliwie ich poganialiśmy (w sumie skończyli miesiąc przed terminem) i zostały pewne niedoróbki, które powoli uzupełniają (np. jedne z drzwi zamówiliśmy dopiero pod koniec października, więc na to, że mamy nieobrobioną dziurę zamist drzwi nie mają żadnego wpływu, ale pan płytkarz (taras) zupełnie się nie spisał i do dzisiaj nie mamy fug na tarasie).

Ogólnie rzecz ujmując jestem BARDZO zadowolona z Betpolu. Nie dość, że narzucili sobie duże tempo żebyśmy mogli szybciej zamieszkać, to jeszcze teraz załatwiają całą papierologię, np. przejście z taryfy budowlanej na zwykłą w energetyce u nas wyglądało w ten sposób, że Betpol zadzwonił, poprosił o dane do umowy, po czym energetyka zadzwoniła i zapytała którą taryfę wybieramy- to cały wysiłek z naszej strony :) Polecam tego dewelopera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Piotrulex, że trzeba to zrobić zanim przyjdą mrozy, ale wspomniałam o fugach jako o temacie, który dotyczy dewelopera, a z którego się nie wywiązał. Jeśli płytki zniszczą się do wiosny z powodu braku wykończenia, to będą je musieli jeszcze raz położyć :roll:

 

Domyslam sie ze wiesz :D

 

Tylko ze na wiosne golym okiem mozesz nie zauwazyc ze czesciowo laczenia zostaly naruszone, niby bedzoe OK ale ...

 

Nie wnikam w dewelopera czy w innego majstra, ktory Wam to robil. Moge nawet przyjac ze sami to sobie kladliscie w niedziele przed masza swieta. Pisze o fugach gdyz o deweloperach obiecalem sie nie wypowiadac :cry:

 

To tyle w temacie fug :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...