Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ax - ty przcujesz w tej aptece naprzeciwko Macieja? Jeśli tak, to chyba wczoraj cię widziałam, bo robiłam tam zakupy... :wink:

Tak...Corda...pracuje tam...niestety czesto w święta i do 24:(( Ale nie jest zle...nastepnym razem sie ujawnij:)))) Jak coś ktoś potrzebuje to służę pomocą;)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Ja uzylem rury drenazowe takie zolte z otworkami owiniete geowloknina zakopane na glebokosci ok 50 cm obsypane zwirem i zasypane ziemia - ja mam piaszczysta glebe wiec system sprawdza sie jak narazie i nie bylo sytuacji zeby woda wylala sie z skrzynek spustowych. Sam to robilem wiec koszta byly tylko materialu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info po za konkursem. Moze komus sie przyda

 

tesciowie maja BOSCH jakies 3-4 lata i uzywaja tylko tabletek 3w1. jak my niedawno kupilsmy sobie zmywarke to im rowniez w prezencie zakupilsimy nablyszczacz i sol jako osobne dodatki. po gora miesiacu uzywania mieli awarie zmywarki bo odplyw pozatykaly poodrywane kawalki kamienia ktore to rozpuscila sol czyszczac kanaly wewnatrz zmywarki...

 

Tak wiec sol warto stosowac i to najlepiej regularnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą geowłókniną to tak ściśle obwijałeś? i jedną warstwą?

 

 

Tak jedna warstwa, kupilem walek 50 metrow szerokosci 50 cm (koszt ok 95 zl) i owinalem kladac rure 100 mm wzdluz rozwinietego walka. Zawinalem to z zakladka i owinalem drutem aby trzymala sie i to wrzucilem do wykopanego rowu wczesniej podsypany troche zwirem i pozniej na to znow zwir i nastepnie ziemia z wykopania jak zostala. Geowlokine kuplem w sklepie na ul Polnej PipeLine oraz osadniki GALECO, rury, kolana PCV szare w Birco bo najtaniej a rure drenazowa kupowalem z metra w LM bo tam najtanej wychodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem rury drenazowe takie zolte z otworkami owiniete geowloknina zakopane na glebokosci ok 50 cm obsypane zwirem i zasypane ziemia - ja mam piaszczysta glebe wiec system sprawdza sie jak narazie i nie bylo sytuacji zeby woda wylala sie z skrzynek spustowych. Sam to robilem wiec koszta byly tylko materialu.

A gdzie odprowadzasz te wode??? drenaż...czy leci w kanalize???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem rury drenazowe takie zolte z otworkami owiniete geowloknina zakopane na glebokosci ok 50 cm obsypane zwirem i zasypane ziemia - ja mam piaszczysta glebe wiec system sprawdza sie jak narazie i nie bylo sytuacji zeby woda wylala sie z skrzynek spustowych. Sam to robilem wiec koszta byly tylko materialu.

A gdzie odprowadzasz te wode??? drenaż...czy leci w kanalize???

 

jesli leci w kanalizacje prosze odpowiedziec koledze na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem rury drenazowe takie zolte z otworkami owiniete geowloknina zakopane na glebokosci ok 50 cm obsypane zwirem i zasypane ziemia - ja mam piaszczysta glebe wiec system sprawdza sie jak narazie i nie bylo sytuacji zeby woda wylala sie z skrzynek spustowych. Sam to robilem wiec koszta byly tylko materialu.

A gdzie odprowadzasz te wode??? drenaż...czy leci w kanalize???

 

jesli leci w kanalizacje prosze odpowiedziec koledze na PW :wink:

Piotr....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem uzylem rur drenazowych wiec jest rozsaczane w glebe piaszczysta jaka mam, jak narazie odpukac nie bylo problemow. Byc moze jak bylalby nawalnica to nawet gromadzenie deszczowki z rur w studnie z kregow nie dalby rade ale na te deszcze jakie sa w okolicach Torunia jak tu zyje od tylu lat to uklad ktory mam wystarczy, zawsze moge dolozyc na koncach ruru drenazowych takie kosze rosaczajace czy to kupine orginalne lub zrobione jak ktos mi powiedzial z pustych skrzynek po piwie i owniete geowloknina. Skladac je trzeba w kostke wieksza mozna zrobic odpowiednie pojemnosci i wtedy jest miejsce gdzie wieksze ilosc wody beda odprowadzane w glebe ale narazie same rury wystarczaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem rury drenazowe takie zolte z otworkami owiniete geowloknina zakopane na glebokosci ok 50 cm obsypane zwirem i zasypane ziemia - ja mam piaszczysta glebe wiec system sprawdza sie jak narazie i nie bylo sytuacji zeby woda wylala sie z skrzynek spustowych. Sam to robilem wiec koszta byly tylko materialu.

A gdzie odprowadzasz te wode??? drenaż...czy leci w kanalize???

 

jesli leci w kanalizacje prosze odpowiedziec koledze na PW :wink:

Piotr....:)

 

wiesz. na pewnym forum motoryzacyjnym pewien niemady chlopak pisal ze w miescie jechal ponad 100km/h. jakis ambitny policjant to czytal, zidentyfikowal po IP i innych pisach. zapukali do domu. przedstawuli jego wpisy i zapytali czy to prawda. przyznal sie wiec dostal mantat. opowiesc krotka ale prawdziwa

 

odprowadzzanie deszczowki w kanalize w wiekszosci jest nielegalne a udowodnic komus nie bylo by trudno

 

tak tylko mi sie ta opowiesc przypomniala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie podajcie mi proszę nazwy(adresy) dwóch, trzech największych salonów łazienkowych w Toruniu, a jeśli z tym kiepsko to w Bydgoszczy, gdzie obkupię nas w wanny, brodziki, baterie itp

 

serwitor - ogladalem, wybiealem i zapisaywalem

hurtownia ada w lubiczu - kupilem ze znaczym rabatem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem uzylem rur drenazowych wiec jest rozsaczane w glebe piaszczysta jaka mam, jak narazie odpukac nie bylo problemow. Byc moze jak bylalby nawalnica to nawet gromadzenie deszczowki z rur w studnie z kregow nie dalby rade ale na te deszcze jakie sa w okolicach Torunia jak tu zyje od tylu lat to uklad ktory mam wystarczy, zawsze moge dolozyc na koncach ruru drenazowych takie kosze rosaczajace czy to kupine orginalne lub zrobione jak ktos mi powiedzial z pustych skrzynek po piwie i owniete geowloknina. Skladac je trzeba w kostke wieksza mozna zrobic odpowiednie pojemnosci i wtedy jest miejsce gdzie wieksze ilosc wody beda odprowadzane w glebe ale narazie same rury wystarczaja.

 

a na duzej powierzchni to rozsączasz??? nie mam doświadczenia w tej sprawie wiec pytam....czy rodzaj gleby jest bardzo ważny przy tym systemie???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj gelby wazny jest bo na glinastym wchlanianie jest trudniejsze i wolniejsze wiec na takiej glebie pewnie przydalby sie takie skrzynki rozsaczajace http://azura.pl/montaz.php , ja na swoje piaszczystej zastosowalem rury drenazowe po ok 12 metrow na kazda rynne ale to zalezy tez od powierzchni dachu z jakiego dana rynna zbiera. Zrobilem odejscia od rynien rurami PCV szarymi 110 na odleglosc ok 2 metrow od domu i dopiero w tej odleglosci rozporwadzalem rury drenazowe

 

Troche tu jest opis o tym http://e-deszczowka.pl/index.php?id=drenaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Dzis nieco spokojniej, wiec moge poczytac i napisac. Ma podobny system odprowadzania wody jak Nasz Dom - pisalam juz o tym kiedys. U nas przy dachy 360m2 wkopalismy ponad 200mb rur 100mm. Mamy tak juz 1,5 roku i sprawdza sie super - nigdy nam sie nie przelala woda. Smiesznie tylko wyglada trawnik pod ktorym biegna rury - trawa rosnie zdecydowanie szybcie i jest bardziej zielona. sasiadka myslala nawet, ze to tak specjalnie zrobilismy sobie wzorki. :lol:

 

Pozdrawiam

 

PS. o przepisie pamietam, przesle jak bede w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...