Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Cześć sąsiad. Bardzo się cieszę, że zaczynacie. Niestety moim architektem nie poratuję, bo robił to w ramach uprzejmości.

 

Mam prośbę do wszystkich. Znajomi poszukują do wynajęcia mieszkania lub domku dla 5-osobowej rodziny, do 60 metrów, tanio. Lokalizacja - byle w Toruniu.

 

Pozdrawiam

magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis polece do jednej pani architekt. zobaczymy ile mi zaspiewa.

A takie pytanie. Czy lepiej samemu załatwiać warunki przyłączy czy zostawić to architektowi ? Bo słyszałem, że też oni to załatwiają. Tylko jeśli to jakaś bezkolejkowa biurokracja to wolalbym przyoszczedzić na samym początku i sam podskoczyć do prądowni. Jakie dokumety trzeba im dostarczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis polece do jednej pani architekt. zobaczymy ile mi zaspiewa.

A takie pytanie. Czy lepiej samemu załatwiać warunki przyłączy czy zostawić to architektowi ? Bo słyszałem, że też oni to załatwiają. Tylko jeśli to jakaś bezkolejkowa biurokracja to wolalbym przyoszczedzić na samym początku i sam podskoczyć do prądowni. Jakie dokumety trzeba im dostarczyć ?

 

zalatwianiem to raczej ciezko nazwac. trzeba do dostawcy wystosowac pismo o warunki o dostajesz na to odpowiedz ktora jest niezbedna do uzyskania PNB. jesli jakich projektant bedzie za to wolal dodatkowa kase wieksza niz 100 zeta to napisz te 3 pisemka sam. wiekszosc robi to w standardzie bo naprawde ciezko to nazwac zalatwianiem. to tak jakbym "zalatwil" Ci jednorazowy bilet przejazdu mzk TORUN za 2,50 zeta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii centralnego odkurzacza

 

ze wzgledu na cene, dluga gwarancje zakupie najprawdopodobniej cos takiego z firmy profieurope

 

http://www.allegro.pl/item882865938_odkurzacz_centralny_profi_30_1_5_lat_gwarancji.html

 

z zestawem akcesorii i wlacznikiem w rurze koszt calego zestawu z przesylka i partia tekstylnych workow to zaledwie 1348 zeta

 

dorabiaja tez weze na zamowienie w cenie 10 zeta za metr + niewielka kasa za koncowki

 

w necie opinie pozytywne a firma w sumie znana z okurzaczy wywodzaca sie z zelmera ktorego sobie cenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sąsiad. Bardzo się cieszę, że zaczynacie. Niestety moim architektem nie poratuję, bo robił to w ramach uprzejmości.

 

Mam prośbę do wszystkich. Znajomi poszukują do wynajęcia mieszkania lub domku dla 5-osobowej rodziny, do 60 metrów, tanio. Lokalizacja - byle w Toruniu.

 

Hej

My własnie opuszczamy nasze wynajmowane mieszkanko na Skarpie - 61 m2 - 3 pokoje. Cena 1000 zl - tyle placiliśmy właścicielowi.

Nie wiem czy to mało czy to dużo.

 

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam się do tych wszystkich którzy dopiero się budują. Chętnie pomogę i doradzę w sprawie instalacji elektrycznej w domku jednorodzinnym. Mam o tym pojęcie ponieważ sam w swoim taką wykonałem. Wiem na co należy położyć nacisk aby później mieszkało się wygodnie i bezpiecznie. Bez przedłużaczy, bezsensownego dalekiego chodzenia żeby światło zgasić. Jak coś się zewrze żeby nie zgasło w całym domu.

Polecam się i służę dobrą radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam się do tych wszystkich którzy dopiero się budują. Chętnie pomogę i doradzę w sprawie instalacji elektrycznej w domku jednorodzinnym. Mam o tym pojęcie ponieważ sam w swoim taką wykonałem. Wiem na co należy położyć nacisk aby później mieszkało się wygodnie i bezpiecznie. Bez przedłużaczy, bezsensownego dalekiego chodzenia żeby światło zgasić. Jak coś się zewrze żeby nie zgasło w całym domu.

Polecam się i służę dobrą radą.

 

to moze cos wiecej o sobie i uzupelnij profil bo jak na razie to mi wyglada na niekompletna reklame :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy i ogrom postów trochę mnie przeraził.

Mam prośbę.

Szukam firmy, która otynkuje mój dom i pomaluje, bez styropianu - ściany mam trój-warstwowe ze styropianem w środku. Czy macie jakieś pewne firmy, solidne, które nie biorą cen warszawskich. Jedna z firm wyceniła mi otynkowanie domu(powierzchnia 220 m2) domu na 115 zł za metr(robocizna i materiały). Trochę to dla mnie dużo.

Pozdrawiam i czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam się do tych wszystkich którzy dopiero się budują. Chętnie pomogę i doradzę w sprawie instalacji elektrycznej w domku jednorodzinnym. Mam o tym pojęcie ponieważ sam w swoim taką wykonałem. Wiem na co należy położyć nacisk aby później mieszkało się wygodnie i bezpiecznie. Bez przedłużaczy, bezsensownego dalekiego chodzenia żeby światło zgasić. Jak coś się zewrze żeby nie zgasło w całym domu.

Polecam się i służę dobrą radą.

 

to moze cos wiecej o sobie i uzupelnij profil bo jak na razie to mi wyglada na niekompletna reklame :D

 

Istotnie jestem elektrykiem ale o reklamie nawet nie pomyślałem. Zależy mi bardziej żeby uświadomić ludziom jak powinna wyglądać instalacja w domu. Wykonałem taką u siebie w domu w/g własnego projektu więc mam na ten temat pojęcie. Chętnie się tym podzielę na tym forum. Może przyczynię się tym do wymarcia gatunku pseudo elektryków którzy oferują namiastkę instalacji za ogromne pieniądze. Robię instalacje od 15 lat i czasami wykraczam poza życzenia klienta, ale jeszcze nikt i nigdy nie powiedział ze ma za mało gniazdek czy światło gasi się w mało wygodnym miejscu. Instalacja nie powinna być tania i byle była, ale wygodna funkcjonalna i przede wszystkim bezpieczna. Nie ukrywam że sam będę szukał pomocy na tym forum na temat urządzania ogrodu bo z tym chcę ruszyć na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy i ogrom postów trochę mnie przeraził.

Mam prośbę.

Szukam firmy, która otynkuje mój dom i pomaluje, bez styropianu - ściany mam trój-warstwowe ze styropianem w środku. Czy macie jakieś pewne firmy, solidne, które nie biorą cen warszawskich. Jedna z firm wyceniła mi otynkowanie domu(powierzchnia 220 m2) domu na 115 zł za metr(robocizna i materiały). Trochę to dla mnie dużo.

Pozdrawiam i czekam na sugestie

 

Znam takiego kogoś. Robił u mnie na styropianie co prawda ale takie na murze tez robi. Super. Napisz mi coś na priva to prześlę Tobie namiary do gościa jeśli jesteś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja jestem na etapie złożenia wniosku o moc przyłączeniową także długa droga zanim nasza ambrozja powstanie.Chcialabym prosić o namiary ekipy budowlanej z Torunia lub okolic oczywiście taniej i solidnej!i??????????????? jeszcze jedna moja prośba.Słyszałam wiele historii tych zlych niestety ze tzw ekipa budowala chciala na kims zarobić.A wiec tutaj nasuwa sie drugie pytanie na co mam zwrócić uwagę przy podpisaniu umowy z murarzem aby nie było później nieprzyjemności!!????????????Z góry dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie jestem elektrykiem ale o reklamie nawet nie pomyślałem. Zależy mi bardziej żeby uświadomić ludziom jak powinna wyglądać instalacja w domu. Wykonałem taką u siebie w domu w/g własnego projektu więc mam na ten temat pojęcie. Chętnie się tym podzielę na tym forum. Może przyczynię się tym do wymarcia gatunku pseudo elektryków którzy oferują namiastkę instalacji za ogromne pieniądze. Robię instalacje od 15 lat i czasami wykraczam poza życzenia klienta, ale jeszcze nikt i nigdy nie powiedział ze ma za mało gniazdek czy światło gasi się w mało wygodnym miejscu. Instalacja nie powinna być tania i byle była, ale wygodna funkcjonalna i przede wszystkim bezpieczna. Nie ukrywam że sam będę szukał pomocy na tym forum na temat urządzania ogrodu bo z tym chcę ruszyć na wiosnę.

 

no to slicznie. czyli jestes normalnym, dobrym elektrykiem jakich wielu a nie elektrykiem papudrunem jakich tez wielu. Pomagaj wiec innym jak mozesz bo do tego sluzy to forum a jak bedzies zpomocy oczekiwal to tez smialo pytaj

 

Pomozecie?

 

Pomozemy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...