Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej,

 

gdzie kupujecie drewno do kominka - ważne żeby było suche, ja kipiłem z fortu na polnej brzozę i wyszła straszna bieda; drzewo mokre, edziło sie bardziej niż paliło

 

na przyszły rok to sobie zamówię z lasu kilka m3 i będzie problem z głowy, teraz jednak muszę od czasu do czasu kupić, a nie wiem skąd

 

co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Niedlugo ruszam z budowa domu w Grebocinie :D

Na poczatek szukam czegos w rodzaju barak/garaz blaszak/ jakas taka budka itp. Cos co by mogla stac na dzialce i sluzyc jako w miare bezpieczna przechowalnia. Ma ktos cos na zbyciu?

 

Pozdrawiam

 

PS Pewnie w przyszlosci poprosze o porady w sprawie wlasciwego budowania, wykonawcow itd.

Co myslicie od systemie Solbet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co myslicie od systemie Solbet?

 

SOLBET tani i możesz sie spodziewać pełno popękanych pustaków

u mnie na 12 palet ponad jedną zebrałem z rozwalonymi całkiem pustakami.

Wsadzają połamane pustaki perfidnie do środka palety aby nie było widać .

Nie liczyłem już w ogóle tych z widocznym peknieciem (widać że to jakieś błędy produkcyjne ) CO DRUGI POSIADAŁ TAKIE BŁĘDY :o

Tak co drugi !!!!

Dlatego nie polecam - Solbet to tandeta i bedziesz żałować tak jak ja że sie zasępiłeś . Ja teraz postanowiłem że wole drożej zapłacić ale już sie tak nie denerwować na partaczy podczas murowania gdy co drugi jest z tak zwanym szprungiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do Gminy w Obrowie w sprawie dofinansowania oczyszczalni i już wiem, w roku 2010 nie będzie dofinansowania, ale w 2011 r., przyjmują wnioski już teraz, i wszystkie czekają w kolejce. Aha i to dofinansowanie to raczej będzie BUDOWA PRZEZ GMINĘ, a dokładniej przez firmę wybraną w drodze przetargu.

 

Zamierzam złożyć wniosek i czekać cierpliwie :). Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co myslicie od systemie Solbet?

 

SOLBET tani i możesz sie spodziewać pełno popękanych pustaków

...

 

Mielismy Solbet Solec Kujawski i jest to bardzo dobry towar

 

Peknietego pewnie nie bylo ani jednego

 

Na paletach ukladane sa maszynowo prosto z maszyny do ciecia wiec nie widze opcji aby ktokolwiek wkladal do srodka palety popekane sztuki. no chyba ze jakis posrednik sobie plac wysprzatal :wink:

 

Moim zdaniem Solbet jest to jeden z lepszych betonow komorkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy Solbet Solec Kujawski i jest to bardzo dobry towar

 

Peknietego pewnie nie bylo ani jednego

 

Na paletach ukladane sa maszynowo prosto z maszyny do ciecia wiec nie widze opcji aby ktokolwiek wkladal do srodka palety popekane sztuki. no chyba ze jakis posrednik sobie plac wysprzatal :wink:

 

Moim zdaniem Solbet jest to jeden z lepszych betonow komorkowych

 

No wlasnie skad sei kupuje to wazna roznica. Jak prosto z Solca to chyba powinno byc OK. Ale mimo wszystko drzemie w tym wszystkim pokusa:

1. Na allegro: http://allegro.pl/item885401032_bydgoszcz_solbet_beton_komorkowy_suporex_gazobeto.html

2. Teoretycznie ten sam na stronie solbetu: 10,74 za sztuke.

 

Czy to mozliwe zeby e-cegly mialy az taki upust w Solbecie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy Solbet Solec Kujawski i jest to bardzo dobry towar

 

Peknietego pewnie nie bylo ani jednego

 

Na paletach ukladane sa maszynowo prosto z maszyny do ciecia wiec nie widze opcji aby ktokolwiek wkladal do srodka palety popekane sztuki. no chyba ze jakis posrednik sobie plac wysprzatal :wink:

 

Moim zdaniem Solbet jest to jeden z lepszych betonow komorkowych

 

No wlasnie skad sei kupuje to wazna roznica. Jak prosto z Solca to chyba powinno byc OK. Ale mimo wszystko drzemie w tym wszystkim pokusa:

1. Na allegro: http://allegro.pl/item885401032_bydgoszcz_solbet_beton_komorkowy_suporex_gazobeto.html

2. Teoretycznie ten sam na stronie solbetu: 10,74 za sztuke.

 

Czy to mozliwe zeby e-cegly mialy az taki upust w Solbecie?

 

Pozdrawiam!

 

jak my kupowalismy w 2007 roku to bylo dluuuuuuuugie oczekiwanie na dostawe

 

w moim przypadku Solbet sprzedal firmie z Rozgart ktorej wlasciciel w Solcu ma zdaje sie jakies udzialy. Od tego z Rozgart kupil gosc z Kaszczorka od ktorego kupilem ja bedac jakby nie liczyc trzecim kupujacym. Towar jechal oczywiscie prosto z Solca a droge przesledzilem jedynie weglug dokumentow :wink:

 

2007 to byl bardzo trudny czas na budowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak przez 2 posrednikow wyszlo Cie taniej niz u producenta?

 

Pozdrawiam!

 

zamawiajac towar w Kaszczorku nie mailem pojecia ze bedzie jeszcze jeden posrednik. to byl 2007 rok i o towar naprawde bylo ciezko. pamietam ze placilem 7,90 za sztuke choc zamawiajac przez telefon facecik powiedzial 7,50 a jak 2 godzinki pozniej przyjechalem z kasa to juz cena byla inna. taki sam numer chcial mi wyciac pozniej z bloczkami betonowymi ale zakupilem gdzie indziej zegnajac Pana na stale. Wtedy u tego producenta bezposrednio nic nie mozna bylo kupic. Jak po miesiacu od zamowienia za 7,90 dojechal moj towar to hurtownik proponowal ze go odkupi za 12 zeta :o . W szczycie byl beton komorkowy za 18 zeta. Tak wtedy wszystko drozalo niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz sytuacja wyglada troche lepiej pod wzgledem dostepnosci, ale mimo wszystko zastanawiam sie czy kupowac u posrednika ktory oferuje nizsza cene czy u producenta ktory teoretycznie ma wyzsza. Ciekawe czy w Solbecie mozna liczyc na jakies upusty i od jakich ilosci sie zaczynaja.

 

Jesli towar ten sam to bral bym tam gdzie taniej. Platnosc przy odbiorze itd. Podpytaj sie w Solbecie jak to jest. Moze oni cos Ci podpowiedza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniraf, a z jakiej części Kopanina jesteś?

mozna powiedzieć że ze środkowej :)

tz. w środku lasku jest polana , a ja mam działke od zachodniej strony na tej polanie. W przyszłości będzie wiatrak to łatwo poznasz :wink:

 

Ja pustaki kupowałem w 2008 na póznej jesieni za 8 zł z hurtowni i chyba macie racje, trafiłem na te ze sprzątania placu :x 2 palety to były takie zlepki ze szrotem w srodku . A reszta to tak jak mówiłem wczesniej miały czesto i gesto takie peknięcia ale to w srodku ( prawie co drugi ) Bardzo dobrze widoczne gdy sie przecieło bloczek . Ja w kazdym bądz razie juz Solbetu nie kupie do następnego domu i nikomu tej firmy nie polece a raczej SOLBET ODRADZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniraf, a z jakiej części Kopanina jesteś?

mozna powiedzieć że ze środkowej :)

tz. w środku lasku jest polana , a ja mam działke od zachodniej strony na tej polanie. W przyszłości będzie wiatrak to łatwo poznasz :wink:

 

Ja pustaki kupowałem w 2008 na póznej jesieni za 8 zł z hurtowni w Złotorii i chyba macie racje, trafiłem na te ze sprzątania placu :x 2 palety to były takie zlepki ze szrotem w srodku . A reszta to tak jak mówiłem wczesniej miały czesto i gesto takie peknięcia ale to w srodku ( prawie co drugi ) Bardzo dobrze widoczne gdy sie przecieło bloczek . Ja w kazdym bądz razie juz Solbetu nie kupie do następnego domu i nikomu tej firmy nie polece a raczej SOLBET ODRADZE

przy drewnianym siwo-niebieskim domku? A pustaki trzeba było oddać Kubie. Na pewno nie robiłby problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...