Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

tak przy asfalcie

 

ja też myślałam, że to dom moim marzeń, ale... w przyszłości będę szukała swojego miejsca na ziemi gdzie indziej :wink:

 

nam jak narazie mieszka sie kapitalnie i robi sie coraz lepiej :D

 

na stare lata chcialbym maly parterowy domek gdzies na uboczu ale jak na razie ten jest w sam raz i w rozsadnej lokalizacji :D

 

Juz nie moge sie doczekac jak za rok ten park wodny kolo nas oddadza do uzytku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...Aga, Madzialenka i wszyscy ,którzy mieszkacie na wiochach:)))Poszukuje działki budowlanej...najchetniej graniczącej z lasem..w kazdym razie duzo duzo drzew i zieleni...ok 1000-1200 m2..oczywiscie jaknajtaniej..okazje mile widziane..moze ktoś cos wie...słyszał itp....:)

Pozdrawiam

Olek

 

Olek, kolo nas raczej działek nie ma, a te co zostały maja ponad 2000m2. Ceny od 100 zł wzwyż.

 

Sprawdziłam Ci ten rdest - nie wymaga cięcia, chyba, że ma to na celu jego ograniczenie, ale najładniej wygląda właśnie taki zapuszczony, przewieszający. Pamiętaj, że jest baaaardzo ekspansywny i wymaga mocnych podpór.

 

Pozdrawiam

Magda

Madzialenka...dzieki...mam solidne podpory:)))) A co do działek...moja żona chce działkę i dom swoich marzeń wybudować....mi sie juz nie chce...zaczynac wszystko od poczatku...

Maja ta działka jest gdzies przy asfalcie???

Pozdrawiam aptecznie:)

Olek

 

Witam

Olek kolo nas jest dzialka (łysomice)tania dobra lokalizacja bo zaledwie 10 km do Torunia 1225m/60 tys,droga asfaltowa jest przy .Tylko jeden mankament nie ma lasu.Jesli interesuje Cie to daj znac.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Nas jeszcze nie naszło na budowę nowego domu, ale już wiemy, że za jakieś 8 lat generalny remont z likwidacją stropu nad salonem, może wymianą okna w salonie na fix bez podziału - kto był to dodam, że piszę o tym wielkim z wyjściem na ogród. I tak z tego wyjścia prawie się nie korzysta, bo mamy drugie.

 

Olek, wysłałam zapytanie do sąsiadki - kupiła działkę, ale nie planuje na niej budowy. Zobaczymy ile będzie chciała. Lokalizacja dobra, jednych sąsiadów już będziecie znali i płot z jednej strony jes. :wink: Same plusy.

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Magda

 

PS u mnie na wsi rano padał śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaa

 

jak juz tak daleko planami wychodzimy to ja tez planuje nowy dom

 

Chorwackie wybrzeze, spora dzialka, niewielki dom nad morzem a reszta to dosc drogi i komfortowy camping ;)

 

Co by nie bylo za daleko to nawet moze byc gdzies na Istrii 8)

 

Ale to tak na stare lata, tak po 40-tce :wink:

 

No jak już tak się rozkręcamy to ja chcę na Nową Zelandię. Dostałam od klienta kalendarz ze zdjęciami z ich podróży po Nowej Zelandii i juz wiem, że to miejsce dla mnie. Ciepło, morze, góry - wszystko w jednym.

 

Wracam do pracy, bo już wszystkie 4 telefony dzwonią.

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ciepło, morze, góry - wszystko w jednym...

 

Wlasnei za to pokachalismy dawno temu Chorwacje

 

Do tego dochodza piekne parki narodowe, wodospady, jeziora, wyspy w ogromnej ilosci, zrujnowane wojna wioseczki, nierozminowane tereny, zabytki nawet z przed naszej ery, klimatyczne stare miasteczka na gorkach wysunietych w morze, nie do kupienia w Polsce bialy wisnowy likier Maraschino czy legalny Absynt oraz Rakija na kazdym kroku a nawet najtansze piwo o smaku do zaakceptowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to dobrze. Już, się bałam, że z ogrzewaniem coś nie tak - u znajomych jak przyszły mrozy poniżej 20 st, pompa się automatycznie wyłączała i trzeba było ją ręcznie odpalać. Niech żyją ustawienia fabryczne.

 

Projekt robicie sami, czy zlecacie komuś? Ja swój też męczę, ale za dużo mi się podoba, więc zaczęłam od początku i pewnie na wiosnę będzie wielkie przesadzanko.

 

Co do odwiedzin, to chyba najlepiej jednak w weekend, bo moje dzieciaki chodzą spać kolo 19, a Tatuś nie lubi sam ich kłaść.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Nas jeszcze nie naszło na budowę nowego domu, ale już wiemy, że za jakieś 8 lat generalny remont z likwidacją stropu nad salonem, może wymianą okna w salonie na fix bez podziału - kto był to dodam, że piszę o tym wielkim z wyjściem na ogród. I tak z tego wyjścia prawie się nie korzysta, bo mamy drugie.

 

Olek, wysłałam zapytanie do sąsiadki - kupiła działkę, ale nie planuje na niej budowy. Zobaczymy ile będzie chciała. Lokalizacja dobra, jednych sąsiadów już będziecie znali i płot z jednej strony jes. :wink: Same plusy.

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Magda

 

PS u mnie na wsi rano padał śnieg.

 

heeh fajnie...ja próbuje mojej zonie wyperswadować te pomysły..ale ciężko...ja wolalbym odpocząc od tego wszystkiego...zreszta jak juz to nasza nowa inwestycja powstanie powolutku w jakies kilka lat...zobaczymy co czas przyniesie;)

Pozdrowionka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do Gminy w Obrowie w sprawie dofinansowania oczyszczalni i już wiem, w roku 2010 nie będzie dofinansowania, ale w 2011 r., przyjmują wnioski już teraz, i wszystkie czekają w kolejce. Aha i to dofinansowanie to raczej będzie BUDOWA PRZEZ GMINĘ, a dokładniej przez firmę wybraną w drodze przetargu.

 

Zamierzam złożyć wniosek i czekać cierpliwie :). Pozdrawiam!!!

Jak my robiliśmy oczyszczalnię, to też w gminie Obrowo się dowiadywałam. Jak dzwoniłam to była ponad 30-osobowa kolejka, a ja potrzebowałam oczyszczalnię w ciągu max. 4 miesięcy. Nie było na to szans, bo nie mieli już nawet tyle kasy, żeby do końca roku zrealizować chociaż te 30 z listy oczekujących :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

gdzie kupujecie drewno do kominka - ważne żeby było suche, ja kipiłem z fortu na polnej brzozę i wyszła straszna bieda; drzewo mokre, edziło sie bardziej niż paliło

 

na przyszły rok to sobie zamówię z lasu kilka m3 i będzie problem z głowy, teraz jednak muszę od czasu do czasu kupić, a nie wiem skąd

 

co polecacie?

Ja miałam taką sytuację zeszłej zimy - nie byłam wcześniej zaopatrzona w drewno, więc musiałam kombinować. Suchego nie znalazłam nigdzie (chociaż niektórzy oferowali "suche" w cenie 180-200 zł za metr, ale na suche nie wyglądało), więc kupiliśmy brykiet kominkowy. Na szczęście w tym roku jesteśmy już odpowiednio zaopatrzeni. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...