Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... Piotr ja tam nie jadę, ale tylko składam listę życzeń, lubię dostawać miejscowe przysmaki, słyszałam o wędzonych rybkach i już jest na liście, córka zamówiła czekoladę, dorzucę jeszcze piwko :D ....

 

Jesli znajdzie to kiszone pomidorki, jak ktos lubi to suszone rybki tylko nie takie marketowe pakowane oryginalnie w folie, jak ktos lubi czsami pijac wodke czysta to do tego slonine pooklejana sola (tylko prosze probowac, musi byc super nowka funkiel :wink: )

 

Latwiej tam dostac tanie owoce morze wozone z Estonii np z Viciunai (jak dobrze pamietam pisownie z dawnej swoje branzy :wink: ). Jak lubicie to ich produkty warto kupowac. Dostepne takze w Polsce miedzy innymi dzieki mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

U nas mają zakładać gaz. Czy macie jakieś rozeznanie (sami, rodzina, znajomi) jaki jest koszt roczny zużycia gazu ziemnego dla domu ok. 140 metrów? Zastanawiamy się czy nie zrobic przyłącza.

 

Ja mam 125 m2 domu + 36 m2 garaz w bryle ogrzewany. Jestem po pierwszym roku grzania + CWU oraz gazu do kuchenki gazowej i mialem zuzycie roczne 1280 m3. Temp w domu w ustawiona na 21 stopni. Piec Vitodens 200 kondensacyjny jednofunkcyjny z sterownikiem pogodowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie m3 1.63 zl brutto plus 50 zl miesiecznie oplata stala. Nie wiem jak beda kolejne lata zuzycia gazu bo pierwszy rok to zawsze wiecej idzie na grzanie zanim budynek odda swoja wilgoc. Nie mowie tez o sytuacji takiej jak obecna zima kiedy okres duzych morozow w dzien i noca byl dlugi. Jedynie moge podac ze przez styczen obecny zuzycie moje bylo na poziomie ok 300 m3. Plusem ogrzewania gazem jest ze masz komfort nie musisz myslec o zakupie ekogroszka lub innego paliwa stalego i ciegle przy piecu biegac, dobre jest to w pierwszym okresie ale jesli masz to robic przez najblizsze 25 lat to jest to do rozwazenia. Jesli planujesz wyjazd w zime na 2 tygodnie z cala rodzina (wiec nie ma "palacza" w domu w tym okresie) piec ustawiasz programowo aby w tym okresie pracowal oszczednie a 1 dzien przed data przybycia do domu pracowal juz normalnie i wchodzisz do domu cieplego a nie wychlodzonego :-). Nie mowie tu o sytuacji kiedy nie ma sie wyboru metody ogrzewania domu.

Warto aby inni podali swoje zuzycie gazu bo byc moze moje wyniki nie sa miarodajne i moze ktos ma inne zuzucie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta wygoda. Chociaż nie powiem, żeby palenie w piecu było aż tak bardzo uciążliwe jeśli jest się w domu. Najgorzej jak planujemy jakiś wyjazd. Jaki jest koszt przyłącza gazu?

 

Nie pamietam jaki byly koszty, glownie to zalezy od dlugosci przyllacza od skrzynki z licznikiem do skrzynki na budynku oraz od glownej rury do skrzynki z licznikiem kasuje i wykonuje gazownia. Ile za metr obecnie jest nie wiem. Moge podac gdyby co tel do Pana ktory robil mi przylacze, wykonuje tez instalacje gazowa wewnatrz i na zewnatrz, oraz sprzedaje piece gazowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytkich!!!

Kto by pomyślał, że temat się tak rozwinie. Ja chciałabym wrócic do tematu okien. Jeżdże po firmach i nie mogę wybrac żadnej oferty. Skołowana jestem na maxa. Proszę o poradę który profil jest najlepszy i do jakiej firmy się udac, żeby człowieka nie naciągnęli.

To samo co wyżej mogę powiedzieć o moich oknach - M&S trzyszybowe na profilu Thermo Bruegmanna. Też ciche, ciepłe i do tego ładnie wyglądają. Trochę wkurzający przedstawiciel na Toruń, ale sam serwis firmy M&S, który przyjechał na regulację okien był ok.

 

 

Umowa podpisana z bydgoskim przedstawicielem firmy M&S. Te same okna. Będą pod koniec marca więc wtedy się okaże czy warto było. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście może do czynienia z firmą budowlaną Justa z Kawęczyna? (M. Lewandowski) - czy godna polecenia? Jeśli Ktoś zna to proszę o opinie (może być prywatna wiadomość). :))

Słysząłem same pozytywy...sam chce ich w tygodniu zawołać aby mi wycenili pewną rzecz .....Mówią o nich dobrze;)))

A co chcesz od nich?? dach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...