Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Zdecydowaliśmy sie na Ferrum.

 

jak mialas oferte z oknovidu to u mojego znajomego mielibyscie taniej o co najmniej 1000 zeta :) - z kotrego biura oknovidu mieliscie oferte?

 

ja w najtanmszym biurze w toruniu po ostrych targach mialem 13500 a u niego ostatecznie 12500 (komplet 15 okien)

 

cos potem jeszcze ma zamieszac ze na 22% wyjdzie i vat sobie bede mogl odliczyc - montyaz oczywiscie ich i place jak za 7% :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom, plac budowy możesz zabezpieczyc palikami i taśmą czerwono- białą. A jeśli chodzi o kupno- sprzedaż to mam na zbyciu kołki do styropianu 12 cm, które zostały kupione przez pomyłkę i styropian 6cm na podłgę, jakieś 30 paczek.... nie ma chętnych? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy sie na Ferrum.

 

jak mialas oferte z oknovidu to u mojego znajomego mielibyscie taniej o co najmniej 1000 zeta :) - z kotrego biura oknovidu mieliscie oferte?

 

ja w najtanmszym biurze w toruniu po ostrych targach mialem 13500 a u niego ostatecznie 12500 (komplet 15 okien)

 

cos potem jeszcze ma zamieszac ze na 22% wyjdzie i vat sobie bede mogl odliczyc - montyaz oczywiscie ich i place jak za 7% :wink:

 

Ostatecznie okna sztuk 18 będą nas kosztować 13 200. Wybraliśmy piknie :lol: zaokrąglony profil - ideal round line z aluplasta.

A dzisiaj Krzysiek pojechał na ogląd sytuacji bramowej. Wczoraj słyszałam opinię, że bramy z fart produkt są awaryjne, ale czy to prawda?

Nalazek nie ma w kolorze orzecha, jeszcze zobaczymy Darro.

I jeszcze nam zostaną drzwi zewnętrzne. Zobaczymy u Furgały. Gdzie jeszcze można podjechac w sprawie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fart Produkt ma awaryjne, moi rodzice mają jedną z Hormanna w garażu przy domu i jest ok. W budynku garażowo- gospodarczym mają z Fart Produktu i non stop jest z nią problem. Poza tym Fart Produkt nie jest producentem bram garażowych, tylko pośrednikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fart Produkt ma awaryjne, moi rodzice mają jedną z Hormanna w garażu przy domu i jest ok. W budynku garażowo- gospodarczym mają z Fart Produktu i non stop jest z nią problem. Poza tym Fart Produkt nie jest producentem bram garażowych, tylko pośrednikiem.

 

z tego co wiem fard produkt jest producentem lecz moge sie mylic

 

hormanna, normstahl to u nas tylko przez posrednika kupisz np. w swicie czy nalazku lub ambramie

 

fart daje 2 lata gwarancji a do tego mozna co roku przedluzac po przegladzie za 80 zeta - inni o tym nie wspominali

 

w farcie za 240x205 zloty dab 4cm na niskie nadproze z montazem zaplacic moge 2700 brutto. innych ponizej 3000 nie mialem - na razie bez napedu

 

roznica nie wielka ale tam 300 tu 300 i pare kola sie uzbiera

 

sam nie zdecydowalem takze jestem jako tako obiektywny

 

fart mi robi pomiary jutro bo bede na budowie pilnowal wstawiania okien

 

moze ktos tam podpowie jakie sa non stop problemy z brama farta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie okna sztuk 18 będą nas kosztować 13 200. Wybraliśmy piknie :lol: zaokrąglony profil - ideal round line z aluplasta.

A dzisiaj Krzysiek pojechał na ogląd sytuacji bramowej. Wczoraj słyszałam opinię, że bramy z fart produkt są awaryjne, ale czy to prawda?

Nalazek nie ma w kolorze orzecha, jeszcze zobaczymy Darro.

I jeszcze nam zostaną drzwi zewnętrzne. Zobaczymy u Furgały. Gdzie jeszcze można podjechac w sprawie drzwi?

 

1. jakie to problemy z fartem - bramy jeszcze nie wybralem ale biore ich mocno pod uwage

 

2. ja szukam drzwi o sporych przeszkleniach - tez niebawem czeka nas wybow aczkolwiek tymczasowe mamy mocno solidne i w sumie to boje sie wpakowac normalne za szybko aby sie nie zniszczyly od prac budowlanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam różne rzeczy na forum i nasuwa mi się pytanie, które za ok. 3 tyg. będzie mnie dotyczyć, a mianowicie najpierw zdejmuje się humus i wtedy geodeta wyznacza położenie domu czy na odwrót. A tak w ogóle to po co się ten humus zdejmuje... (ale blondi ze mnie co? :oops: )

 

gdzie dom bedzie mniej wiecej stal to pewnie wiecie

 

zdaje mi sie ze humus sie zdejmuje a pozniej dokladnie wytycza chocby z tego wzgledu ze jak nie bedzie palikow i sznurkow to spychowi bedzie wygodniej jezdzic

 

po co sie zdejmuje to nie wiem i moge sie znow jedynie domyslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się po co się to cholerstwo zdejmuje. Ale wydaje mi się (tak logicznie patrząc) że po to żeby łatwiej wykopać fundamenty - bo w takim trawsku jak u mnie to ciężko by było... :o

 

Nastka poniżej linki, które powinnny rozwiać Twoje wątpliwości:

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=3643&highlight=humus

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47657&highlight=humus

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=44500&highlight=humus

 

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zdejmuje się humus i wtedy geodeta wyznacza położenie domu czy na odwrót

U mnie (i u sąsiadów) najpierw było wytyczanie. Kopara znakomicie sobie daje radę i zdejmuje tylko to, co naprawdę trzeba.

Zdejmuje się aby nie osiadała podłoga na gruncie i aby nie rozwijały się grzyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej najpierw geodeta.

Paliki stawia w jakiejś odległości od posadowienia budynku i koparka spokojnie da sobie radę, tez miałam wątpliwości, ale na własne oczy widziałam, jak koparkowy zgrabnie łychą wywijał między palikami :wink:

a humus koniecznie , koniecznie!!! Przyda się do ogrodu :wink:

To ziemia (ok 30 cm) obfitująca w składniki organiczne i z czasem ulegają rozkładowi, w wyniku czego może dojść do niekontrolowanego osadzenia budynku (tzw. tąpnięcia) co z kolei spowoduje popękanie elementów nośnych itd.

wiem, że o tym już było, ale warto przypomnieć, bo to ważne ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ziemia (ok 30 cm) obfitująca w składniki organiczne i z czasem ulegają rozkładowi, w wyniku czego może dojść do niekontrolowanego osadzenia budynku (tzw. tąpnięcia) co z kolei spowoduje popękanie elementów nośnych itd.

Pozwolę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Wykopy pod fundamenty (ławy) robi się głębiej niż wymienione 30cm. Tam już nie ma humusu, nie ma co się rozkładać i tąpać z wpływem na osadzanie i pękanie ścian. Jeżeli tak się jednak dzieje, to może to być spowodowane lenistwem ekipy. Ostatnii sztych pod ławy trzeba wybrać ręcznie, ponieważ zęby łyżki koparki naruszają grunt rodzimy (są oczywiście łyżki bez zębów ale strzeżonego...) i jego właśnie nierównomierne osiadanie może doprowadzić w następstwie do osiadania i pękania ścian. W zależności od podłoża pod ławy należy dać (i ubić) piasek - ale to powinno być opisane w adaptacji.

Powtórzę jeszcze raz - humus wybiera się, aby nie osiadała podłoga na gruncie i nie rozwijały się pod nią żyjątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...