Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

JASNE. Dzis na tapecie jest 10 kg papryki - bedzie w occie, w przyszlym tygodniu bede robila sliwki z chilli w occie winnym, gruszki w occie winnym z czerwonym winem i wanilia, gruszki i jablka w zubrowce z zielonym pieprzem. Potem jeszcze grzybki i jak dostane to jarzebina. A na slodko - brzoskwinie w syropie (takie jak z puszki) i galaretka jablkowa. Chyba sie starzeje. Jeszcze kilka lat temu zarzekalam sie, ze nic z tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj robiłam ogórki konserwowe z papryką, same ogórasy i ogórki kiszone do zupki, co by potem do sklepu nie jechać (bo daleko :wink: ). Acha, i jeden słoik grzybków z 15 minutowej wyprawy do lasu naprzeciwko domku.

Magda, czy Antoś spał w przedszkolu w 3-latkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia jest w grupie, gdzie dzieci maja skończone 3 lata i nie maja tam leżakowania. Wczoraj, po dwóch dniach pobytu w przedszkolu poszła do swojego pokoju i w ubraniu przed 18 zasnęła na łóżku. Spała do dziś, do 5.30...rozmawiałam z wychowawczynią to powiedziała mi, że 3- latki już nie śpią. Tylko ta grupa dzieci, które mają niepełne 3 lata...nie mam pojęcia co zrobić, bo Sylwia po prostu potrzebuje snu w ciągu dnia. Nie wiem czy tak to zostawić i w końcu się przestawi czy jednak drążyć temat dalej. W końcu to są tylko 3- letnie dzieci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszlego roku sa 2 grupy maluszkow - nie wiem czemu, ale Antos trafil do tych mlodszych. Moze zapytaj, czy mozna Sylwie przeniesc? W koncu w przedszkolu jest zaledwie kilka dni, wiec chyba taka zmiana jej nie zaszkodzi.

 

A co do spania - Antos zasypia okolo 19 i spi do 7 rano, czasem dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Julka chodziła do "nieśpiącego" przedszkola, ale w najmłodszej grupie często jakieś dziecko "odpadło" po obiedzie :wink: i nie było najmniejszego problemu, bo wychowawczyni lokowała takiego śpioszka na kocyku, aż sam się obudził.

Może warto z Panią porozmawiać :wink:

...

Cemik1:

"Pozwolę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Wykopy pod fundamenty (ławy) robi się głębiej niż wymienione 30cm. Tam już nie ma humusu, nie ma co się rozkładać i tąpać z wpływem na osadzanie i pękanie ścian.

Powtórzę jeszcze raz - humus wybiera się, aby nie osiadała podłoga na gruncie i nie rozwijały się pod nią żyjątka.

...

Pozostawienie humusu pod wznoszonym budynkiem powoduje GNICIE roślin i ich ROZKŁADANIE się, a to prowadzi do ROZPULCHNIENIA ziemi. W rezultacie może dojść do TĄPNIĘĆ budynku i do KOROZJI BIOLOGICZNEJ elementów stykających sie bezpośrednio z gruntem (FUNDAMENTY, podłoga).

Wiem to od inżyniera konstruktora

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Poszukuję pilnie garażu blaszanego lub jakiegoś innego baraku dobrego na budowę.

 

kup sobie troche desek oraz pare dragow + troche gwozdzi

 

zrobisz sobie sam szybciej, taniej i taki jaki bedziesz chcial a po wszystkim pojdzie w piecu z dymem i nie bedzie problemu co z nm zrbic

 

my taki wariant wybralismy z czego zreszta bardzo sie cieszymy

 

OD SOBOTNIEGO PRZEDPOLUDNIA MAMY WSTAWONE OKNA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD SOBOTNIEGO PRZEDPOLUDNIA MAMY WSTAWONE OKNA :D

No to ich teraz pilnuj, żeby nie zmieniły lokalizacji.

 

Nie dodalem, ze alarm z powiadomieniem tez zamontowany, osiedle zamieszkala a 400m dalej mieszkaja rodzice :wink:

 

Sejm uchwalił 7 proc. VAT

Od 1 stycznia 2008 r. preferencyjna 7-proc. stawka VAT obejmie nowe mieszkania o powierzchni do 150 m kw. oraz domy jednorodzinne do 300 m kw., kupowane od deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych - zdecydował Sejm, nowelizując ustawę o podatku VAT.

Ustawa została przyjęta jednogłośnie, głosami 426 posłów - podaje za PAP Interia.pl. Zapobiegnie ona podwyżce VAT w budownictwie od 2008 r., kiedy mija wynegocjowany w Traktacie Akcesyjnym okres przejściowy, pozwalający na stosowanie obniżonej stawki. Wpisanie do projektu definicji budownictwa społecznego ma zapobiec podwyżce podatku VAT z 7 do 22 proc. na mieszkania i domy jednorodzinne. Wyższa, 22- proc. stawka VAT, będzie obowiązywać za każdy dodatkowy metr powierzchni użytkowej.

 

Rozwiązania przyjęte w ustawie zostały wypracowane w podkomisji infrastruktury, która przyjęła znacznie większy metraż, niż przewidywał projekt rządowy. W projekcie proponowano limity wynoszące 220 m kw. dla domów i 120 m kw. dla mieszkań.

 

Definicją budownictwa społecznego zostaną również objęte domy opieki społecznej, internaty, domy studenckie, domy dziecka.

 

Ustawa nie przewiduje żadnych ograniczeń w stosowaniu preferencyjnej stawki w odniesieniu do remontów. Po 31 grudnia 2007 r. praktycznie wszystkie remonty domów i mieszkań zachowałyby preferencyjną 7-proc. stawkę VAT. Ustawa bezterminowo przedłuża też możliwość odzyskania części wydatków na materiały budowlane, ponoszonych przez osoby budujące domy tzw. systemem gospodarczym, czyli we własnym zakresie. W obecnym stanie prawnym o zwrot można się ubiegać tylko do końca 2007 r. Chodzi o zwrot różnicy między stawkami 7 proc. i 22 proc. za materiały kupione od 1 maja 2004 r., na które po tej dacie podatek wzrósł z 7 do 22 proc. Teraz ustawa trafi do Senatu.

 

Analitycy twierdzą, że co prawda wejście w życie ustawy nie oznacza automatycznie, że ceny mieszkań spadną, ale z pewnością z powodu tych rozwiązań nie wzrosną - czytamy na portalu.

06.09.2007. Źródło: Interia.pl

Sejm uchwalił 7 proc. VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro czekasz na garaż 3 tygodnie jeśli chcesz kupić nowy

a jeśli chodzi o deski papę itd - to nie mam czasu bawić się w takie pierdoły-i nie pójdzie z dymem w piecu gazowym, strasznie mi pomogliście

pozdro

 

w imieniu wszystkich ktorzy starali sie doradzic Ci najlepiej jak potrafia bardzo przepraszam :o

 

postaramy sie aby wiecej to sie nie powtorzylo :cry:

 

to jest forum a nie Twoje prywatne wojsko :evil:

 

Powodzenia w budowaniu

 

PS. mi zabawa w deski, pape, belki i gwozdzie zajela dokladnie 1 dzien. od momentu zakupu do momentu zamkniecia klodki :wink: a kosztowalo to moze z 400 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex to ja proponuje żebyś może wziął się i zrobił tą kanciapę dla wolfika36. W końcu to tylko 1 dzień, a Wolfik jeszcze gotów się obrazić :wink:

 

za chwile wyjezdzam do Warszawy. W toruniu bede w czwartek kolo poludnia. w czwartek bede mial tyle zaleglosci w biurze ze sam nie wiem o ktorej wyjde. w piatek mam angielski do 19.15. w sobote obchodze 30-te urodziny i ide do znajomych na parapetowke bo niedawno wprowadzili sie do nowego domu. w niedziele bedzie bolala mnie glowa. w poniedzialek mam znow angielski do 19.15. we wtorek jade znow do Warszawki i wroce pozno. w srode .................... nie wiem czy to kolege intersuje ale u mnie jakis wolny termin to abstrakcja - podobnie jak nowy most w Toruniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo się cieszę że wszystko tak lekko traktujecie i te moje uwagi proszę też tak traktować

ale nie jestem zielony w tematach internetu czy przeglądu stron internetowych, a forum traktuję ja k forum a nie jak chat - co większość użytkowników ta robi

jeżeli jest to grupa budujących w okolicy Torunia - to musimy traktować się jak partnerzy, a nie jak zielone łebki gdzieś za miedzą. bardzo chciałbym poznać Was wszystkich mieszkających lub budujących się w Wielkiej i małej Nieszawce

już jedną budowę mam za sobą, chętnie podpowiem każdemu, kto zapyta, jeśli nie mam pewności to nie zabieram głosu,

pozdrawiam wszystkich - do zobaczenia na oblewaniu wiechy

 

 

pozdro

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...