Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Ja tam za moją ekipę wcale tanio nie płacę, ale robię to świadomie...

 

Wolę zapłacić (oczywiście bez przesady) ale mieć spokój i pewność, żę zrobią dobrze,

 

a jak słyszę o cenowym kryterium wyboru ekipy, to mi witki opadają.

 

wczytaj sie jeszcze raz w cytowanego posta

 

moze napiszesz mi jakie szkoly skonczylas - bez obrazy lecz to moze wiele wyjasni

 

tu mozna wyodrebnic bez wiekszego problemu co najmniej 3 elementy (zrobilem odstepy), ktore w tej chwili walkujemy i z ktorych sie w tej chwili wycofujesz

 

postaraj sie zrozumiec to co napisalas

 

przepraszam ale wiecej nie komentuje tego faktu

 

powodzenia

 

EOT

 

No właśnie - piszę, żę cenowe kryterium wyboru ekipy jest dla mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

U nas na budowie dziś kończą kanalizę podposadzkową, a jutro zalewają chudziak. Jeżeli pogoda się poprawi, to potrzeba tylko 3 dni na dokończenie murów i zaczną strop, ale z tą pogodą to sama już nie wiem. Teraz posuwa się tak powoli, że nawet zdjęć mi się robić nie chce, bo zmian prawie nie widać.

Co do drzwi tymczasowych to ustaliłam z naszym majstrem, że jakieś sklecą, bo też powiedział, że na razie nie ma sensu kupować docelowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... od posadzek. W salonie poszła rysa przez całą długość :-?

 

moze za duzy salon i dylatacja by sie przydala

 

my mamy tylko okolo 4,5x9,0 i mowia ze nie potrzeba dzielic

 

w ten czwartek mial wejsc majster od centralnego lecz dzis sie okazalo ze cos tam cos tam i bedzie na milion procent w przyszly czwartek

 

zbytnio to nie przeszkadza bo chlopaki beda sobie na spokojnie tynkowac (jak sie ciesze ze udalo sie te cementowo-wapienne robic :D ) i jak bedzie trzeba to sobie w takim przenossnym piecyku napala - odpadkow drewna troche jest a i wegla zawsze kupic mozna

 

tynkuja ladnie na listwach ktore pozniej zostaja w scianie - na stronie producenta napisane ze mozna bo nie rdzewieja

 

dis przypomnialo mi sie jescze aby od centrali larmowej pociagnac przewod antenowy na poddasze od powiadomienia gsm :wink:

 

wielki blad ze sobie nie zapisuje bo bede zly jak wytynkuja i okaze sie ze czegos brakuje :o

 

papa

 

piec kupie chba elektromet 25kw za 6800 a grzejniki stalowe purmo lecz te ostatnie kto wie czy nie przez allegro - do okolo 10% na sztuce taniej i to bez kosztow transportu :o - wuchodzi ze na 10 sztukach 11 gratis

 

zastanawiam sie czy pociagnac rury do ewentualnego kominka z plaszczem wodnym i do solarow na dachu - moze kiedys odwali nam klepa i zamontujemy to cis na dachu co zupelnie sie nie oplaca tylko jest bardziej ekologiczne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie jescze aby od centrali larmowej pociagnac przewod antenowy na poddasze od powiadomienia gsm

Może się przydać tylko jak jest całkiem marny zasięg. Ja u siebie mam modem w piwnicy w metalowej skrzynce i łączność jest (dla SMSów nie jest wymagany tak silny sygnał).

Co się może jeszcze przydać, to kabel (skrętka) od centralki alarmowej do miejsca, gdzie będzie przyszły router sieci komputerowej. Pozwoli to na zdalny dozór i konfigurację sieci w cenie już istniejącego (mam nadzieję) internetu. Nie będziesz musiał płacić za abonament i SMSy a i funkcjonalność jest o niebo wyższa. Nawet jeżeli obecna centrala alarmowa nie pozwala na instalację modułu ethernetowego to przyszła już może tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie jescze aby od centrali larmowej pociagnac przewod antenowy na poddasze od powiadomienia gsm

......... Co się może jeszcze przydać, to kabel (skrętka) od centralki alarmowej do miejsca, gdzie będzie przyszły router sieci komputerowej. Pozwoli to na zdalny dozór i konfigurację sieci w cenie już istniejącego (mam nadzieję) internetu.........

 

alarm zakladam nie po to aby mnie nie okaradli tylko dlaczego by nie zalozyc skoro to jest takie tanie

 

bardziej mi odpowiada to ze wlaczy sie alarm jak np. pojawi sie dym/ogien w kuchni czy kotlowni niz fakt ze bedzie pilnowal domu przed zlodziejami :D

 

lub ze sms-em otworze brame wjazdowa/garazowa, wlacze ogrzewanie czy automatyczne podlewanie ogrodka :lol:

 

to tylko taka opcja lecz dlaczego nie - kable do alarmu, antenowe i do sterowania w moim przypadku nic nie kosztuje a polozeone w scianach nikomu nie przeszkadzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

To mój pierwszy wpis na Forum Muratora choć czytam forum od 2 lat. Wcześniej obserwowałem posty dotyczące budowy domu, który sobie wybraliśmy (M08), od kilku dni śledzę ten post - w końcu jestem z Torunia i zamierzam budować dom w okolicy :D

 

To może tyle na początek. Raz jeszcze witam wszystkich i od dziś będę częstym gościem Forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm zakladam nie po to aby mnie nie okaradli tylko dlaczego by nie zalozyc skoro to jest takie tanie

bardziej mi odpowiada to ze wlaczy sie alarm jak np. pojawi sie dym/ogien w kuchni czy kotlowni niz fakt ze bedzie pilnowal domu przed zlodziejami

lub ze sms-em otworze brame wjazdowa/garazowa, wlacze ogrzewanie czy automatyczne podlewanie ogrodka

I właśnie dlatego warto położyć skrętkę do centralki alarmowej. Wszystko w przyszłości może kontrolować komputer i sterowanie z niego (nie mówiąc o wizualizacji) jest o wiele wygodniejsze i tańsze niż SMSami. Zdalny podgląd zdarzeń i sterowanie też jest wygodniejsze przez internet. Kosztuje to tylko na tym etapie położenie kilku metrów kabla. Można go później wykorzystać lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...