Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

i jeszcze chciałam Wam coś napisać. Dziś rano jak wstałam za oknem zobaczyłam...śnieg :D Wychodząc z domu zamiast zabrać się za odśnieżanie samochodu weszłam na górkę (dziewczyny, przy drodze asfaltowej) i oglądałam ośnieżony dom, drzewka. Było jeszcze szaro, bo wychodziłam o 6.15 i wiecie co....popłakałam się :oops: ze szczęścia, że mamy taki fajny domek, że tak pięknie tam wygląda.

Przyjechałam do Torunia, a tu...zero śniegu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem w Lodzi, czekam na kolezanke na parkingu w samochodzie i tez jest snieg.

 

zabralem za pisanie art. do gazety ale nie chce mi sie jak diabli - moze gdzies na forum muratora znajde wene :wink:

 

majster od centralnego przelozyl mi o tydzin wiec przelozylem goscia od posadzek - bardzo rozsadny i mily czlowiek, robi tez ladne posadzki

 

tam gdzie macie podlogowke dawaliscie styro z folia aluminiowa czy na normalny styro rozkladaliscie ta folie w czerwona kratke?

 

jakie sa zalety i wady kazdego sposobu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cemik1 - ja równie serdecznie Ciebie witam... Co do "gęb" forumowiczów... cóż...

 

Agnieszkakusi - thx - zdjątko wywalone i już go nie będzie; oryginał był miniaturką a weszło jakieś duże... nieważne

 

A teraz krótka historia moich przygód z działką (ami) :D

 

Wszystko zaczęło się wczesną wiosną 2006r. - działka w Cierpicach, cena 25 PLN/m2. Wtedy szukałem działki do 1400 m2. Co do tamtej działki to sam nie wiem ile ona miała metrów - nawet jej właściciel nie wiedział :D Najpierw było 1800, kiedy się zdecydowałem to juz 2000, a jak chciałem podpisywać umowę przedwstępną to okazało się że ma 2200 :D (przyrost niezły - dziś pewnie miałaby ze 2 ha :wink: ). Stwierdziłem, że gość niepoważny, mało wiarygodny i odpuściłem temat. Dodatkowo mojej Pani nie odpowiadało sąsiedztwo torów kolejowych i głośniej szosy na Bydgoszcz, a sama działka była dość dziwnego kształtu...

 

W maju 2006 już miałem praktycznie zaklepaną działkę na pograniczu Złotorii i Grabowca (za cmentarzem). Trzeba tylko było się zdecydować która - 1400 m2 z rowem melioracyjnym czy 1800 obok (zauważyłem że ktoś z Forumowiczów na tej drugiej już się buduje). Cena 25 PLN/m2. Skończyło się na tym, że właściciel sprzedał je komuś innemu...

 

Jak to się mówi d 3 razy sztuka - w sierpniu 2006r. znaleźliśmy śliczną działeczkę w Brzozówce. Cena 25 PLN/m2. Było to raczej pole 0,5 ha, z którego mogłem sobie wykroić to co mnie interesuje. I wykroiłem sobie :D 26X41m razem 1100 m2 działeczka otoczona z dwóch stron sadami; Niestety kupiłem ją dopiero w marcu 2007r. i to już za 41 PLN/m2. Tyle trwało odrolnienie działki i uzyskanie warunków zabudowy itp. Dziś myślę sobie że to i tak rewelacyjna cena.

 

Tak więc zamierzam budować się w miejscowości Brzozówka przy ul.Śliwkowej :D

 

Chętnie służe pomocą w kwestii odralniania działki, papierologii związanej z działką oraz spraw kredytowych :)

 

Ale mi wyszła historia - to tak na początek chciałem się wygadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

piec kupie chba elektromet 25kw za 6800 a grzejniki stalowe purmo lecz te ostatnie kto wie czy nie przez allegro - do okolo 10% na sztuce taniej i to bez kosztow transportu :o - wuchodzi ze na 10 sztukach 11 gratis

 

zastanawiam sie czy pociagnac rury do ewentualnego kominka z plaszczem wodnym i do solarow na dachu - moze kiedys odwali nam klepa i zamontujemy to cis na dachu co zupelnie sie nie oplaca tylko jest bardziej ekologiczne :lol:

 

Co do solarow , to tez się wahalismy, przejrzałam wszystkie watki na ten temat i wiesz co- przemawia za nimi ekologia- naturalnie ze tak, ale wiesz co mi sie wydaje ważniejsze- wygoda- przez całe lato wiosne i część jesieni nie będziemy mysleć o paleniu w kotle żeby zagrzać wode - oboje pracujemy i średnio nam sie chce przychodzić z pracy i latem palić w piecu....

Chcemy je zamownować, zobaczymy jak wypadna cenowo- mam nadzieje wydac nie więcej niż 7 tys......No zobaczymy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi!

Całkowicie się z Tobą zgadzam - w lecie czysto i ciepła woda za darmo. Dodatkowo jest to rozwiązanie proekologiczne - w BOŚ można na to dostać kredyt preferencyjny :D

Na szczęście ceny wszystkich tych nowinek (pompy ciepła, GWC, rekuperatory, solary spadają)

 

Ja również myślałem o solarach, ale przy pompie ciepła chyba nie ma sensu ich montować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mam pytanie, prośbę o pomoc :D

 

Chciałbym kupić projekt z Muratora - wcześniej jednak chciałbym kilka rzeczy skonsultować z architektem, który dokona później adaptacji

 

Czy możecie polecić mi sprawdzonego architekta z Torunia lub okolic? Takiego który pomoże, a nie będzie piętrzył trudności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju 2006 już miałem praktycznie zaklepaną działkę na pograniczu Złotorii i Grabowca (za cmentarzem). Trzeba tylko było się zdecydować która - 1400 m2 z rowem melioracyjnym czy 1800 obok (zauważyłem że ktoś z Forumowiczów na tej drugiej już się buduje). Cena 25 PLN/m2. Skończyło się na tym, że właściciel sprzedał je komuś innemu...

 

Ups, to chyba o mnie. Buduje sie na dzielce, na ktorej bylo boisko. Mam nadzieje, ze nam wybaczysz. :wink: My ta dzialke wypatrzylismy w kwietniu, w maju podpisalismy umowe przedwstepna, a w pazdzierniku ostateczna. Znajac Pana Bronislawa, nie zdziwiloby ,mnie, gdyby prowadzil rozmowy z kilkoma osobami jednoczesnie. :wink:

 

W kazdym razie witam i zapraszam na budowe, jesli masz ochote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka - thx za zaproszenie; w wolnej chwili podjadę sobie i oblookam z ciekawości jak zmieniła się okolica od wiosny 2006 :)

 

Ja ze swojej obecnej działeczki jestem zadowolony (te sady ach te sady) choć ma ona swoje wady - 0 mediów, 0 drogi;

 

Drogę zrobię na wiosnę - jeszcze nie wiem jak ale coś się wymyśli; dwie wywrotki żużlu i traktor do ubicia powinien wystarczyć na prowizoryczną drogę

 

Prąd juz mam :) wcale nie było tak źle - tylko trwało to 5 m-cy

 

O gazie ziemnym i kanalizie mogę narazie zapomnieć - to opinia gminy

 

Woda niestety jest w gruncie "starych gospodarzy" którzy za nic w świecie podłaczyć się nie pozwolą :evil: dlaczego nie - bo nie!!!!! nie ma to jak miłe sąsiedztwo; i z tym damy radę - wywiercenie studni głębinowej załatwi sprawę; będę miał darmową wodę i już

 

Co do ogrzewania to czytam, czytam o pompach ciepła i jestem coraz bardziej przekonany do tego rodzaju ogrzewania - wyboru nie mam wielkiego

 

Aha szamba nie chce - przydomowa oczyszczalnia z drenażem rozsączającym będzie chyba niej kłopotliwa i tańsza w eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogę zrobię na wiosnę - jeszcze nie wiem jak ale coś się wymyśli; dwie wywrotki żużlu i traktor do ubicia powinien wystarczyć na prowizoryczną drogę

 

Tez myslalam, ze to takie proste. A tu okazalo sie, ze trzeba miec projekt i zezwolenie z Zarzadu Drog.

 

Woda niestety jest w gruncie "starych gospodarzy" którzy za nic w świecie podłaczyć się nie pozwolą :evil: dlaczego nie - bo nie!!!!! nie ma to jak miłe sąsiedztwo; i z tym damy radę - wywiercenie studni głębinowej załatwi sprawę; będę miał darmową wodę i już

 

Tez znany problem. My musimy ciagnac 100m wody. Wczoraj uslyszelismy oficjalna wycene tej przyjemnosci - 16.000 zl, ale juz wiemy, ze mozna taniej (okolo 7-8.000). Tez myslelismy o pompie, ale zrezygnowalismy, gdy okazalo sie, ze koszt tej przyjemnosci wynosi okolo 6000 i mozna miec problemy z jakoscia wody - czesto konieczne sa dodatkowe filtry.

 

Co do ogrzewania to czytam, czytam o pompach ciepła i jestem coraz bardziej przekonany do tego rodzaju ogrzewania - wyboru nie mam wielkiego

 

Nam kilku instalatorow tego cuda odradzilo mowiac, ze niestety w Polsce jest to jeszcze nowosc i mimo, ze gwarancja wynosi 30 lat, to nikt nie wie, jak to bedzie dzialalo w naszym klimacie.

 

Aha szamba nie chce - przydomowa oczyszczalnia z drenażem rozsączającym będzie chyba niej kłopotliwa i tańsza w eksploatacji

 

Tez chcialam, ale przy naszym poziomie wod gruntowych (50 cm) umarlo smiercia naturalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociągnę wątek z dogą :lol:

nie za bardzo wiem na co musze mieć pozwolenie??? moja droga to działka, która należy do gospodarza od którego kupiłem swoja działkę - jest to jego własność więc czy posieje on na niej marchewkę, czy wysypie wywrotkę żużlu to jego sprawa i nikt nie będzie mu w to ingerował

Moja droga dojazdowa ma ok. 80m długości i ma się łączyć z inną drogą równie komfortową - ujeżdżone klepisko wieć MZD nie ma nic ani do mojej drogi ani do tej do której chcę się połączyć. Z moich informacji wynika, że projekty i zgody musiałbym mieć aby połączyć się z drogą np. gminn, krajową etc. Jeśli jest inaczej i się mylę to poprawcie mnie proszę :D

 

co do oczyszczalni - kurcze muszę i tak zrobić badanie gruntu to będę wiedział; teraz wiem tyle, że jak kładli mi kabel na głębokości 1m to woda już się zbierała w wykopie :o to ponoć wina bobrów - nie będę już ciagnął tego wątku :)

 

wodę chyba będę miał ze studni wierconej - ostatecznie okaże się po badaniu gruntu, ale sąsiedzi mają wodę ze studni 10-12m i są zadowoleni

 

co do pompy ciepła - wierzę w technikę i przekonuje mnie to że takie urządzenia pracują w Szwecji i Norwegii w ostrzejszym klimacie od naszego; ważne tylko aby taką pompę wraz z instalacją wykonała jedna firma, która specjalizuje się w takich instatacjach; w przeciwnym razie można mieć poważne kłopoty z pompą; jeśli się mylę to brutalnie się o tym przekonam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo się cieszę na takie Wasze uwagi - wcale nie traktuję tego jak zniechęcanie mnie to czegokolwiek :D Uważam że trzeba dyskutować przedstawiać swoje punkty widzania - to bardzo cenne i pozwala wyrobić sobie opinię na dany temat :D naprawdę tak myślę Madzialenka i proszę o więcej różnych spostrzeżeń - w końcu jesteś bardziej doświadczoną Inwestorką

 

Co do drogi - nikogo pytał nie będę tylko razem z gospodarzem coś tam zaradzimy. Gminie nic do tego - kiedy w Obrowie zapytałem czy zrobi mi drogę to odpowiedzieli mi, że mam się zgłosić do właściciela drogi - niech On sie martwi. Oni drogi nie przejmą bo to dla nich kłopot - utwardzenie, odśnieżanie etc. Nie to nie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...