Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

ale ze mnie gaduła :)

 

co do wodociągów to moja Gmina dała mi konkretne wytyczne:

1. robię projekt przyłacza na swój koszt

2.uzgadniam wszystko z Gminą i Wodociągami na swój koszt

2.organizuję ekipę i układam przyłacze na swój koszt

3.pozostawiam odkryty wykop przez 14 dni

4.później komisja odbiera moje (jeszcze moje) przyłącze

5.w ciągu 30 dni przekazuje przyłacze bezpłatnie na rzecz Gminy i zrzekam się jakichkolwiek praw do niego :evil: :evil: :evil:

 

Czyli robię prezent Gminie wart jakieś 18000 PLN na którym Gmina będzie jeszcze zarabiała kiedy inni będą chcieli wpiąć się do nie mojego już przyłącza

 

Szkoda gadać

 

:p studnia wiercona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez znany problem. My musimy ciagnac 100m wody. Wczoraj uslyszelismy oficjalna wycene tej przyjemnosci - 16.000 zl, ale juz wiemy, ze mozna taniej (okolo 7-8.000). Tez myslelismy o pompie, ale zrezygnowalismy, gdy okazalo sie, ze koszt tej przyjemnosci wynosi okolo 6000 i mozna miec problemy z jakoscia wody - czesto konieczne sa dodatkowe filtry.

 

Madzialenka, ale co za pmpa za 6000? Bo nasza studnia glebinowa kosztowala 900 zeta do tego dokupie tylko hydrofor - jakies 500 - 1000, no i podlaczyć te 5-10m od studni do domu to ok. 1000. Daje to 2000 - 2500 zł, a skąd te 6000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do solarow , to tez się wahalismy, przejrzałam wszystkie watki na ten temat i wiesz co- przemawia za nimi ekologia- naturalnie ze tak, ale wiesz co mi sie wydaje ważniejsze- wygoda- przez całe lato wiosne i część jesieni nie będziemy mysleć o paleniu w kotle żeby zagrzać wode - oboje pracujemy i średnio nam sie chce przychodzić z pracy i latem palić w piecu....

Chcemy je zamownować, zobaczymy jak wypadna cenowo- mam nadzieje wydac nie więcej niż 7 tys......No zobaczymy

pozdrawiam

 

co do solarow to latem ciepla woda za darmo - czy ja wiem czy za darmo?

 

zaplac energetyce 7 kola za prad tak na wyrost to tez przez ladnych pare lat bedziesz mial za darmo

 

palenie w piecu latem to raczej polega na wsypaniu kilku workow groszku w podajnik - jestem dosc leniwy i szanuje swoj czas ale tyle jeszcze jestem w stanie zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu dzisiaj Agnieszka z rodziną nas odwiedziła, dłuuugo się do nas wybierali. Pewnie trochę zmarzli na tych oględzinach, ale mam nadzieję, że nam wybaczą :roll: :p Częstotliwość ich odwiedzin jest taka, że pewnie następnym razem już będziemy tam mieszkać :lol: i zaprosimy na kawę :lol:

Z tego wrażenia nawet zdjęć nie pstryknęłam :-? Aj tam gapa ze mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, byliśmy u Oli :D Domek jest pięęęęęęęęęęękny :D

No trochę zimno było....pojechaliśmy potem do Lidla i do KFC. Wróciliśmy do domu tak zmarznięci, że Piotr poszedł od razu palić w piecu, a my z Sylwią wskoczyłyśmy pod kołdrę i zasnęłyśmy. Nie lubię jesieni.

U kamieniarza kamień ok. 350 zł/mkw. Nie wiem czy zrobić kamień czy gres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...