Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Nalazka na początku też braliśmy pod uwagę, bo mamy tam znajomości i cena też była atrakcyjna, ale nie posiadają w swojej ofercie okleiny orzech. Mają po prostu brąz i już nam się to nie podobało. Także odpadli.

 

PS.

Nie dodalam, że nasza brama to segmentowa ;)

 

Ale złoty dąb mają, ciekawe czemu orzecha nie robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalazka na początku też braliśmy pod uwagę, bo mamy tam znajomości i cena też była atrakcyjna, ale nie posiadają w swojej ofercie okleiny orzech. Mają po prostu brąz i już nam się to nie podobało. Także odpadli.

 

PS.

Nie dodalam, że nasza brama to segmentowa ;)

 

Ale złoty dąb mają, ciekawe czemu orzecha nie robią...

 

Bo teraz jest popyt na złote dęby, a nie orzechy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, my wybraliśmy złoty dąb, bo najłatwiej dobrać wszystkie elementy w podobnym kolorze - wszyscy producenci mają teraz złoty dąb, więc nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem czegokolwiek :lol:

 

z tego powodu i my ten kolor wybralismy lecz przede wszystkim dlatego ze nam sie ten kolor podoba

 

okna sa

 

brama bedzie

 

jeszcze tylko drzwi wejsciowe znalezc takie jak sie nam podoaja i bedzie git - musi byc sporo doswietlen z dolu do gory w skrzydle - juz sie kiedys o to pytalem lecz moze ktos cos jeszcze podsunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie chcę rozprowadzenia ciepla. Widziałam w dwóch domach jak to wygląda i nie podoba mi się, że praktycznie co rok trzeba malować. :-? Poza tym mamy już grzejniki i podłogówkę. Kominek jest czysto rekreacyjny.

 

Agnieszko

a jaki wybrałaś kominek- przejrzałam Twój dziennik budowy i nie znalazłam, a ja też nie chcę płaszcza wodnego ani rozprowadzenia ciepła.

W dodatku, żeby było ciekawiej, chciałabym ,zeby miał przeszklone drzwiczki(normalne;)) ale też prawą ścianke boczną, widziałam taki-super wygląda.

I jeśli możes, to napisz ile płaciłaś

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, jednak nie robicie sami obudowy? A jaki kamień w rezultacie wybraliście?

 

My wczoraj byliśmy na Lubickiej w kominkach, i jesteśmy niezdecydowani. Tzn. byliśmy wcześniej prawie zdecydowani na kominek Jotula, ale facet zaczął nas przekonywać do Dovre. Zobaczymy jak nam przygotuje ofertę...

 

Byłam też w Fart-Produkcie. Zdecydowanie najtańsze bramy - moja 4 metrowa ok. 5200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastka, ja kupowalam kominek na lubickiej - SPARKE VARM. z obslugi jestem bardzo zadowolona, ale na rozmowy trzeba mniec duzo czasu - wlasciciel sam przyznaje sie do bycia niemilosierna gadyla. :wink: my poczatkowo bylismy zdecydowani na Hajduka, ale po rozmowie z nim zmienilismy zdanie.

 

A co do obudow - jak dla mnie ceny ma dosc wysokie. Na prosciutenka obudowe kominka zaspiewal 4000.

 

My brame bralismy z Bydgoszczy z firmy Oknoplus - brama 5000x2200 z napedem. cene wyslalam Ci na PW, a bylo o 2000 nizsza niz w Toruniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pochwale ze hydraulik wpadl wczoraj na rekonesans i uzgodnienia. dzis sie zabieraja za robote. jak skonczy 1 etap to robimy posadzki. pozniej wchodzi na 2 czesc i robi kotlownie

 

nie wiem kiedy kafle w kotlowni polozyc? czy da rade to zrobic jak bedzie juz kociol, zbiornik na wode i cala reszta tych pomp? czy moze kafle kladzie sie wczesniej i dopiero pozniej wyposaza kotlownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kiedy kafle w kotlowni polozyc? czy da rade to zrobic jak bedzie juz kociol, zbiornik na wode i cala reszta tych pomp? czy moze kafle kladzie sie wczesniej i dopiero pozniej wyposaza kotlownie?

 

My co prawda kotlowni nie mamy, ale w pomieszczeniu gdzie bedzie bojler z ciepla woda plytki kladlismy przed jego montazem. pewnie technicznie da sie tez po montazu, ale beda klopoty - np jak obrobic wszystkie przewody doprowadzajace itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My brame bralismy z Bydgoszczy z firmy Oknoplus - brama 5000x2200 z napedem. cene wyslalam Ci na PW, a bylo o 2000 nizsza niz w Toruniu

 

Madzialenka, a co to za tajemnica z tą ceną bramy, że nie możesz jej podać dla wszystkich??? Jakaś specjalna oferta była czy po znajomości robione, bo nie kumam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cena bramy bylo troche kombinacji - generalnie latem zalapalam sie na zimowa promocje, a ze nie wiem jak to sie stalo, nie chcialam narobic nikomu klopotu. Ale co tam, moge podac - za brame 5000x2200 zaplacilam 5120 zl brutto z montazem i napedem. W cenie byla wizyta pomiarowa i dostawa. Brama jaka jest mozna zobaczyc w galerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bram garażowych w orzechu to Wiśniowski ma je w swojej ofercie. Promocje jak to zawsze bywa w podobnych branżach są w okolicach grudnia stycznia. Pytanie należy sobie zadać przede wszystkim czy najtańsza brama, czy dobra, czy "z wypasem". Powstało w ostatnim czasie wielu producentów tzw. garażowych, których proponuję poszukać w gratce, allegro, lub prasie regionalnej. Ja osobiście wyznaję zasadę złotego środka i dostępności serwisu i części więc wybrałem dużego producenta. Poza tym każdy z nas ma jakieś znajomości i warto wiedzieć do kogo zadzwonic.

Odbiegając od tematu poszukuję solidnej firmy do wod-kan, pompy ciepła z odwiertami pionowymi i oczyszczalni ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...