Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie :)

 

No coś się zaczyna dziać - w sobotę jestem umówiony z architektem, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu będę miał projekt mojego pięknego domku

 

Cały czas myślę na ogrzewaniem - myślę i myślę, rozmawiałem z kilkoma instalatorami, czytam fora, oferty firm etc. :o

 

No i bardzo chciałbym mieć ogród zimowy - to takie moje marzenie :D

 

Pozdrawiam,

 

ja tez mysle nad wieloma tematami, ktore moze drogie nie sa ale najpierw wole zrobic sobie dachowke na dachu i elegancka lazienke czyli to co do mieszkania jest raczej niezbedne a dopiero pozniej myslec nad sauną czy ekspresie do kawy pod zabudowe za 7 koła :wink:

 

znajomy wypakowal na rolety 24 kola a nie ma tynkow i instalacji w piwnicy czy regipsow i waty na poddaszu - nie krytykuje niczyich decyzji jednak na wszystko przyjdzie odpowiedni czas i lepiej nie mylic kolejnosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :)

 

No coś się zaczyna dziać - w sobotę jestem umówiony z architektem, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu będę miał projekt mojego pięknego domku

 

i oczywiscie zaraz sie nim nam pochwalisz

 

Cały czas myślę na ogrzewaniem - myślę i myślę, rozmawiałem z kilkoma instalatorami, czytam fora, oferty firm etc. :o

 

i jakie przemyslenia? dalej myslisz o pompie ciepla?

 

No i bardzo chciałbym mieć ogród zimowy - to takie moje marzenie :D

 

moim tez byl, ale koszt wybudowania spowodowal, ze zadowolilam sie duzymi przeszkleniami w salonie - moje roslinki jakos to chyba zniosa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex - sauny nigdy nie będę miał - mam uraz z dzieciństwa, kiedy nauczycielka WF w klasie sportowej zamykała nas w saunie (suchej) 1X2m w 11 osób :wink:

 

co do ekspresu to juz mam (a domu jeszcze nie) :wink: i nie za 7 koła tylko za 4 :)

nieproponuję do zabudowy tylko wolnostojące - parzą lepszą kawę i są bardziej profesjonalne. Polecam szwajcarską firmę JURA - pijąc ristretto zapomina się o całym świecie :D

 

Co do ogrodu zimowego to w moim M08 jest wykusz przeszklony, który pewnie sporo kosztuje bo jest niestandardowy - ja go wywalam i w zamian za to stawiam konstrukcję 3X4m - gdybym mógł to zrobić w dalszym etapie budowy to pewnie bym zrobił, a tak to musiałbym mieszkać z niezabudowanym otworem 2,5X2,5m :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ogrzewania to tak naprawdę nie mam zbyt wielkiego wyboru :(

gdyby by gaz w Brzozówce to wstawiłbym kondensacyjny dwufunkcyjny kocioł i po sprawie a tak...

 

paliwo stałe odpada - nie mam gdzie tego magazynować, miał i węgiel są brudne, pelety zajmują dużo miejsca, słoma jeszcze więcej

 

olej, propan i prąd odpadają ze względu na już wysokie koszty i prognozy jeszcze wyższych kosztów

 

pompa ma swoje wady i zalety (jak wszystko) - wadą jest napewno duży koszt początkowy ok 50 tys. zaletą jest to że koszty eksploatacji sa niewielkie, urządzenie jest całkowicie bezobsługowe, czyste, ciche ekologiczne (BOŚ daje kredyt na 2% rocznie) etc.

Opinie są podzielone - starzy fachowcy oczywiście krytykują bo nowe, argumentów nie podają bo zbytnio nie znają nawet zasady działania pompy; prawdą jednaj jest, że aby pompa działała dobrze (w domu było ciepło zimą i chłodno latem) musi być odpowiednio dobrane urządzenie, odpowiednio dobrane dolne źródło ciepła, dokonane wcześniej pomiary w oparciu o warunki glebowe i projekt domu - tego nie montuje się tak jak pieca (w każdym domu taki sam i takie samo podłączenie); na koniec pozostaje mądra konfiguracja aby pompa grzała w tanich taryfach - jest to możliwe ponieważ bezwładność podłogówki wynosi nawet 4 dni, a ogrzewanie w całym domu musi być podłogowe

 

więcej będę wiedział po sobocie - zobaczymy jak architek będzie zapatrywał się na takie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrodu zimowego to w moim M08 jest wykusz przeszklony, który pewnie sporo kosztuje bo jest niestandardowy - ja go wywalam i w zamian za to stawiam konstrukcję 3X4m - gdybym mógł to zrobić w dalszym etapie budowy to pewnie bym zrobił, a tak to musiałbym mieszkać z niezabudowanym otworem 2,5X2,5m :o

 

masz racje. nieco inaczej zrozumialem Twoj ogrod zimowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, mielismy podobny tok rozumowania w kwestii ogrzewania - gazu ziemnego brak, wwszelkie obslugowe piece odpadaja, gaz i olej z butli to rujnacja. U nas wybor padl na elektryczne akumulacyjne. Z wyliczen wyszlo nam, ze ogrzewanie domu nie powinno byc drozsze niz 2000-2500 zl rocznie. Niestety w tym roku bedzie wiecej, bo nie zdazylismy przejsc na licznik dwutaryfowy a juz podgrzewamy.

 

Trzymam kciuki za dobra decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, mielismy podobny tok rozumowania w kwestii ogrzewania - gazu ziemnego brak, wwszelkie obslugowe piece odpadaja, gaz i olej z butli to rujnacja. U nas wybor padl na elektryczne akumulacyjne. Z wyliczen wyszlo nam, ze ogrzewanie domu nie powinno byc drozsze niz 2000-2500 zl rocznie. Niestety w tym roku bedzie wiecej, bo nie zdazylismy przejsc na licznik dwutaryfowy a juz podgrzewamy.

 

Trzymam kciuki za dobra decyzje.

 

my chcemy lada moment robic odbior pradowy i wypisac wniosek o licznik 2-taryfowy - mozna spodziewac sie w tym zakresie jakis problemow

 

posadzkarzom zostalo jeszcze:

- mala lazienka

- mala garderoba

- maly przedpokoj

- duzy (okolo 45 metrowy) garaz

 

jutro maja konczyc

 

po ich przemierzeniach wyszlo ze chudziaki na stropach mialy najwieksza odchylke 4mm i opowiadali ze ostatnio mieli chalupe gdzie roznice poziomow na jednym pietrze siegaly 8cm :o

 

proponuja aby w tym tygodniu dac posadzkom osciagnac i dac majstrom wolne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ja też mam namiary z forum, więc podam je tutaj, żeby już każdy miał dostęp:

Pan Kalinowski 100 zl za metr

 

Zakład Usług Geotechnicznych

Adres: Żwirki i Wigury 71/9

87-100 Toruń

Telefon: tel.: 056 623 57 30

 

 

Ja płaciłam 900 zł, bo facet wiercił nam 2 studnie i za to, że nie miał 2 dojazdów zamiast 1000 x 2 zapłaciliśmy 900 x 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam tę ofertę na bramę - 4800 z automatyką i montażem. Faktycznie jak do tej pory najtańsza (wcześniej najniższa oferta na 5200). Muszę ich odwiedzić i zobaczyć jak to wygląda...

 

Sprawdż OKNO-MONT na Chełmińskiej.

 

Robię właśnie wycenę okien do mojego M20. Okna + drzwi wejściowe Gery + brama garażowa z napędem wyszły 5000 mniej niz SAME okna w Oknovidzie.

Teraz sprawdzam ich jakośc bo cena super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czasami nie warto oszczędzać, bo potem można źle na tym wyjść. Ja doszłam do wniosku, że coś co jest za tanie jest g... warte.

No ale czasami mozna pieniadze zaoszczedzic.

Ja chetnie zapoznam sie z firma i oferta.

Pompa ciepla jest ostatnio bardzo w modzie - jestem bardzo ciekawy jak sie sprawdzi po kilku zimach w praktyce. My wybralismy tradycyjne - kominkowe majac nadzieje ze klimat bedzie coraz lagodniejszy.

Podzielam zdanie Piotrulexa ze z wydatkami konieczne jest wprowadzenie hierarchii i nieprzecenianie swoich mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...