Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czasami nie warto oszczędzać, bo potem można źle na tym wyjść. Ja doszłam do wniosku, że coś co jest za tanie jest g... warte.

No ale czasami mozna pieniadze zaoszczedzic.

Ja chetnie zapoznam sie z firma i oferta.

Pompa ciepla jest ostatnio bardzo w modzie - jestem bardzo ciekawy jak sie sprawdzi po kilku zimach w praktyce. My wybralismy tradycyjne - kominkowe majac nadzieje ze klimat bedzie coraz lagodniejszy.

Podzielam zdanie Piotrulexa ze z wydatkami konieczne jest wprowadzenie hierarchii i nieprzecenianie swoich mozliwosci.

 

Z drugiej strony:

Pan w Oknovidzie zrobił mi wycenę gdzie na dzień dobry dał rabat.... - 40%. Myślałem że padnę ze śmiechu. Na Jego nieszczęście pracuję w sprzedaży i takie tanie chwyty to .... 5 lat temu były skuteczne. Ciekawe czy po pół godziny rozmów doszedłyby do 150% rabatu...

 

No pewnie że jakość jest najważniejsza. Dlatego sprawdzam OknoMont.

Nota bene. Jaka jest praktyczna różnica pomiędzy oknami pięcio a sześciokomorowymi? Praktyczna a nie teoretyczna - to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

posadzki w domu skonczone

 

nam wyszlo 206 metrow

 

ekipie wyszlo 206,6 metra

 

doliczyli za 50 mb dylatacji po 1,50 za metr gdyz zbraklo troche mojego 1cm styropianu

 

robili w niecale 2 dni

 

od ceny ostatecznej stargowalem jeszcze 100 zeta

 

ekipa godna polecenia i sprawdzona wczesniej przez moich znajomych

 

numer moge przekazac dalej z czystym sumieniem - jak ktos chetny to prosze o priv

 

taraz konczymy tynkowanie, jak wyschnie koltownia ktora byla jako pierwsza to kladziemy plytki i wjezdzamy z piecem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex poproszę o namiary na ekipę od posadzek.

Rozumiem, że posadzki robione maszynowo, więc pytanie jaki żwir i gdzie kupowałeś? Czy tego samego żwiru używa się do robienia tynków cementowo-wapiennych?

 

0-662 308-967

 

zwir z mlynca osiany do posadzek 440/18 ton lecxz cena zalezy od odleglosci zwirownia-budowa

 

do tynkow to piasek sie kupuje do tynkowania, ze zwiru to raczej mocno szorski by wyszedl :wink:

 

tynki mam reczne cem-wap robione przez tescia murarza

 

Jak bedziecie dzwonic do tych posadzkarzy to mowcie ze numer od Piotra z Wielkiej Nieszawki z ulicy pieknej to moze cos jeszcze urwe za reklamowanie jak na wiosne bedzie mi robil taras i zjazd do garazu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho?

Dzis rano jak jechałam do pracy jechał przede mną facet, który mial całe auto wymalowane reklamami z Viesmanna i informacje, że zajmuje się pompami ciepła, studniami, kolektorami słonecznymi. Spisałam z auta dwa numery 56 648-40-88 i 601-638-061. To tak dla zainteresowanych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, to co piszesz o tej wycenie, to chyba faktycznie jakiś kosmos. My robiliśmy (tzn. nasz majster robił dla nas) wycenę bliźniaka (materiał+robocizna). Wycena była robiona zawyżona, pow. uż. 130 x 2. Całość wyszła ok. 750 tys. A Tobie wycenili 1 dom na ponad 800? To chyba coś nie tak...

 

Co do budowania w rok, to jest tu wielu, którzy tak zrobili (m.in. Agnieszka :wink: ), a ja zamierzam tak zrobić (zobaczymy czy się uda :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, to co piszesz o tej wycenie, to chyba faktycznie jakiś kosmos. My robiliśmy (tzn. nasz majster robił dla nas) wycenę bliźniaka (materiał+robocizna). Wycena była robiona zawyżona, pow. uż. 130 x 2. Całość wyszła ok. 750 tys. A Tobie wycenili 1 dom na ponad 800? To chyba coś nie tak...

 

Co do budowania w rok, to jest tu wielu, którzy tak zrobili (m.in. Agnieszka :wink: ), a ja zamierzam tak zrobić (zobaczymy czy się uda :-?

 

To ja poproszę Twojego majstra.

A tak naprawdę to chciałbym wiedzieć na jaki duży dom mnie stać . Mam 2-3 projekty. Musze się zdecydować na 1 i go w końcu kupić :-) Chcę aby dom pod klucz ( z kominkiem , reku , centr. odk. ) + ogrodzenie nie wyniosło więcej niż 650 tys. Wolę troszkę mniejszy dom ale z lepszym standardem .

 

Co do budowania w rok - wiem że się da to zrobić ale czy to jest poprawnie ? Wielu mnie przed tym ostrzega .....

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My omawialiśmy z naszym majstrem to budowanie w 1 rok - powiedział, że jeżeli wczesną wiosną zrobimy tynki wewnętrzne, to faktycznie muszą one wyschnąć, ale w takim razie ocieplenie domu zrobimy dopiero jesienią 2008, jak już będziemy mieszkać, w ten sposób tynki sobie spokojnie podeschną. To samo dotyczy deskowania - za jakiś miesiąc będziemy robić dach, ocieplenie poddasza dopiero w maju, żeby deskowanie "odpoczęło". Poza tym potrzebne są jakieś przerwy technologiczne, ale już nie tak długie - wiadomo, że jak wyleje się posadzki, to muszą one najpierw podeschnąć, żeby robić coś dalej... Wydaje mi się, że wszystko można zorganizować tak, żeby było ok.

 

A jeżeli chodzi o koszty budowy, to popróbuj jeszcze może w innych firmach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...