Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was serdecznie !

Dziękuję za zaproszenie od agnieszkakusi :-)

Właśnie kupujemy działkę w Grębocinie - ul. Toruńska i walczymy z projektem i kosztami.

Więcej na :

http://forum.muratordom.pl/koszty-budowy-szok-na-przykladzie-faworyt-z-mg-projekt,t118949.htm

 

pozdrawiam

Daniel

 

czesc, czesc

 

my w tej chwili mieszkamy w grebocinie lecz budujemy sie na wielkiej nieszawce

 

hmmmmm, ktora to Torunska?

 

piszac grebicin ja mam na mysli miejscowosc grebocin a nie osiedle grebocin w toruniu - ludzie czesto to myla - nawet czasem na pizze za dlugo czekamy gdyz najpierw wioza "na górke" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie !

Dziękuję za zaproszenie od agnieszkakusi :-)

Właśnie kupujemy działkę w Grębocinie - ul. Toruńska i walczymy z projektem i kosztami.

Więcej na :

http://forum.muratordom.pl/koszty-budowy-szok-na-przykladzie-faworyt-z-mg-projekt,t118949.htm

 

pozdrawiam

Daniel

 

czesc, czesc

 

my w tej chwili mieszkamy w grebocinie lecz budujemy sie na wielkiej nieszawce

 

hmmmmm, ktora to Torunska?

 

piszac grebicin ja mam na mysli miejscowosc grebocin a nie osiedle grebocin w toruniu - ludzie czesto to myla - nawet czasem na pizze za dlugo czekamy gdyz najpierw wioza "na górke" :wink:

 

 

Hej

ul . Toruńska jest pierwszą ulicą za osiedlem Budlexu w prawo .

Sytuacja jest taka że ja mam działkę na ul Toruńskiej w Grębocinie a sąsiad na przeciw będzie przy ul. Kresowej w Toruniu :-)

Nasza działka mieści się dokładniej ok 800m od Olsztyńskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Obrowie jest bardziej przyjazna człowiekowi gmina niż w Lubiczu, więc może niech się zorientują u tego gościa od stajni. Jak się jedzie drogą to na jego płocie napisany jest numer telefonu, więc mogą się przejechać i spisać. Oglądaliśmy też kiedyś działki w Kopaninie, tam za pętlą przy sklepie skręcałio się w lewo i jechało aż pod las, ale tam nam kupno nie wyszło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 650 powinno wystarczyć (nawet na PC i reku). Na prv podaję kontakt do rozsądnego wykonawcy.

 

Dzieki

Zadzownię do niego.

 

 

Próbowałem się dodzwonić do niego przez 2 dni. Cały czas "abonent jest poza zasięgiem sieci " :-)

 

Rozmawiałem dzisiaj z tym moim (?) wykonawcą . Spytałem się ile ten projekt by kosztował przy standardowym wykonaniu . Powiedział , że w 600 stówkach się zmieszczę. Jednak i tak chyba zmienię projekt na SAGA ( MG PROJEKT) . Jest podobny do Faworyta ale trochę mniejszy.

Chyba jednak FAWORYT byłby dla nas za duży.

Po podniesieniu ścianki kolankowej z 158 m użytkowej zrobiło by się ok. 180 ( pow. całkowita 250).

SAGA ma 143 użytkowej - po podniesieniu ok 160m2 ( całkowita 219) i ma to kosztować w okolicach 500 tys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 650 powinno wystarczyć (nawet na PC i reku). Na prv podaję kontakt do rozsądnego wykonawcy.

 

Dzieki

Zadzownię do niego.

 

 

Próbowałem się dodzwonić do niego przez 2 dni. Cały czas "abonent jest poza zasięgiem sieci " :-)

 

Rozmawiałem dzisiaj z tym moim (?) wykonawcą . Spytałem się ile ten projekt by kosztował przy standardowym wykonaniu . Powiedział , że w 600 stówkach się zmieszczę. Jednak i tak chyba zmienię projekt na SAGA ( MG PROJEKT) . Jest podobny do Faworyta ale trochę mniejszy.

Chyba jednak FAWORYT byłby dla nas za duży.

Po podniesieniu ścianki kolankowej z 158 m użytkowej zrobiło by się ok. 180 ( pow. całkowita 250).

SAGA ma 143 użytkowej - po podniesieniu ok 160m2 ( całkowita 219) i ma to kosztować w okolicach 500 tys .

 

Daniel, ja Ci propnuję, żebyś jeszcze poszukał innego wykonawcy, bo ten to jakiś kosmiczny gość. Ceny mnie powalają na kolana!

 

 

Nastka, jak byliście u nas to Twój majster zostawił miarę. Już dawno miałam Ci to powiedzieć, ale mi się zapomniało! Trzeba sie spotkać i rozliczyć, nie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola

Będę szukał oczywiście tylko muszę z małżonką dojść do porozumienia w sprawie projektu

 

Walczymy na razie między FAWORYTEM a SAGA.

 

A ile wg ciebie powinny kosztować te domy pod klucz w dobrym standardzie w opcji budowania wszystkiego przez firmy ?

 

Daniel, a czy Ty musisz koniecznie mieć firmę co Ci rachunek będzie wystawiała? Bez rachunku tak samo budują jak za rachunkiem. Nie wiem ile powinien taki dom kosztować, ale załamuje mnie kwota prawie 900 000. Fakt, że wybraliście trochę większy dom niż my, ale nasz ma pow. całkowitą ok 170 m2 i stan surowy otwarty wyniósł nas 120 000 (robocizna + materiały).

Daniel, szukaj dalej wykonawcy, jeden to za mało do podejmowania decyzji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję żadnych rachunków.

I jak pisałem oczywiście , że będę szukał innych wykonawców.

Obecne wyceny mam na FAWORYTA w okolicy 600 tys.

Teraz poprostu nie wiem do końca na jaki projekt się zdecydować :-)

Podoba się nam bardziej FAWORYT ale chyba jest troszkę za duży .....

 

600 kola to dla mnie i tak kupa forsy

 

jak bym mial to na zbyciu to pewnie bym wolal znalezc projekt, ekipe i nic mnie wiecej juz nie obchodzi

 

jednak kupujac samemu moim zdaniem mozna zrobic to taniej

 

nie liczylbym na to, ze ekipa kupujac taniej w hurtowniach nam rowniez policzy za towar mniejsze pieniadze

 

my mamy 3 kondygnacje, ponad 200 metrow powierzchni, wisza kaloryfery, konczymy tynki, zrobione posadzki, na odeskowanym dachu jedynie papa i wydane nieco ponad 140 kola z czego robocizna murarska kosztowala nas bardzo, bardzo, bardzo male pieniadze

 

moze znajdz dobrego majstra ktoremu godziwie zaplacisz, on niech znajdzie z 2 pomocnikow i jazda

 

u nas 1 majster i 1 pomocnik ogarna chalupe w rok (w tym czasie postawili mury innego domu i naprawde robia bez pospiechu). dorywczo jest jeszcze 1 pomocnik ktory tak naprawde jest elektrykiem i wykonuje tylko lzejsze prace w stylu podawania styropianu czy operowanie podnosnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...