Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

jeńki mój dom 141m razemz wykończeniem, meblami, sprzętem agd-rtv kosztował 450 tyś....a tu 600?900? Jakaś paranoja.

 

Niby tak , tylko Twój dom ma użytkowej 109m2 , całkowitej 141m2

Faworyt ma użytkowej 158m2 + pomieszczenie nad garażem (pralnia i szuszarnia ) 21m2 + garaż 21m2 + pomieszczenia gosp i podniesienie ścianki kolankowej spowoduje , że ten dom będzie miał całkowitą powierzchnię 250m

To troszkę robi różnicę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeńki mój dom 141m razemz wykończeniem, meblami, sprzętem agd-rtv kosztował 450 tyś....a tu 600?900? Jakaś paranoja.

 

kiedy zaczelas budowac, kupowalas materialy?

 

my zaczelismy w kwietniu 2007 a zakup BK koniec lutego po 7,90 brutto z transportem - mamy w planie w okolicy Wielkanocy 2008 sie wprowadzic choc cisnienia nie ma :wink:

 

uzytkowej mamy chyba 127, calkowitej ponad 200 gdyz mamy calkowicie podpiwniczony dom - mam nadzieje nie wydac wiecej niz 250 kola wiec jeszcze 100 nam pozostalo. troche kasy chce aby zostalo na nieco mlodsze auto, i chocby tygodniowy urlop w nieco cieplekszym kraju

 

zmiescic sie w tych 250 w naszym przypadku to na obecna chwile realna suma aczkolwiek wiemy, ze wykonczeniowka wykancza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynałam we wrześniu 2006, BK kupowałam po 6,10. W grudniu dzień przed Wigilią kończyliśmy wylewać nadproża.

Piotrulex, wykończeniówka....nas wykończyła na całej linii :(

 

bardzo zaluje ze nie zaczelismy wlasnie tak jak Ty od okolo wrzesnia 2006. mielismy juz wtedy troche kasy aby zakupic materialy i pojechac z murami do gory. czekalismy niepotrzebnie zwiekszajac sobie zdolnosc kredytowa gdyz nikt kuźwa nie przewidzial tego szalenstwa w budowlance w roku 2007. mam znajomych ktorzy BK24 kupowali po 19 zeta :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex - czy mogę dostać namiary na Twoją ekipę ?

 

W związku w brakiem gazu nastawiamy się na ogrzewaniem pelletem .

A czy ktoś w was miał doczynienia z ogrzewaniem elektryczne akumulacyjnym ?

Liczę że ogrzewanie przy pellets + ciepła woda cały rok powinno się zamknać w 2500zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My we wrześniu robiliśmy fundamenty i mieliśmy czekać z murami do wiosny. Mąż nie chciał słyszeć o stawianiu murów w listopadzie i grudniu. Po paru awanturach w moim wykonaniu :oops: :oops: :oops: i stwierdzeniu "lbo z tobą albo sama" mury rosły do góry. I to było najlepsze posunięcie. Do tej pory mąż twierdzi, że moja uparta natura bardzo nam pomogła. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex - czy mogę dostać namiary na Twoją ekipę ?

 

W związku w brakiem gazu nastawiamy się na ogrzewaniem pelletem .

A czy ktoś w was miał doczynienia z ogrzewaniem elektryczne akumulacyjnym ?

Liczę że ogrzewanie przy pellets + ciepła woda cały rok powinno się zamknać w 2500zł rocznie.

 

raczej nie

 

nam buduje tesc z pomocnikiem, w 2008 maja do dokonczenia dom ktory zaczeli jak u nas byla przerwa na robienie dachu, wstawianie okien + wod-kan. dodatkowo w kuchni widzialem kolejny projekt ktory ma wycenic, do tego jakis spiry garaz ma budowac wiec chlop raczej sie nie opedzi ...

 

moze masz w rodzinie jakiegos murarza, zastanow sie

 

pellets nie jest najtanszym paliwem i 200 zeta srednio miesiecznie jak na moje to nie starczy na ogrzewanie i ciepla wode :( aczkolwiek nie znam sie - tak mi sie wydaje :wink:

 

my postawilismy na ekogroszek25KW Elektromet + podajnik czyli po prostu drobny wegiel - zobaczymy czy to dobry wybor - gaz ziemny mamy szanse miec w najblizszych kilku niedlugich latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram się na danych od dwóch kolegów którzy korzystają w pelletu.

Niestety nie jest on bezobsługowy (zasyp raz na 5 dni) i potrzeba więcej miejsca na składowanie i podajnik.

 

bezobslugowe to chyba tylko gazowe, olejowe i elektryczne

 

pellesty, pestki, wegle, mialy czy jakies tam groszki to jednak trzeba zasypac chocby w podajnik, co jakis czas wygasic i wyczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, my też postailiśmy (tak jak Madzialenka) na elektryczne akumulacyjne. Do tego kominek z DGP. Tzn. jeszcze nie mamy, ale będziemy mieć :wink: . A poza tym ocieplenie domu - ściany 20cm styro, poddasze - 30cm wełny.

 

I jakie przewidujesz roczne koszty ogrzewania mieszkania i wody ?

Jak masz rozwiązane ogrzewanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję, że nie będę płaciła więcej niż teraz w bloku, czyli ok. 2500 / rok.

 

Ale żadnymi obliczeniami nie jest to poparte.

 

Zamierzamy przeważnie palić kominkiem (rozprowadzenie na wszystkie pomieszczenia z wyjątkiem kuchni), a tylko w przypadku większych mrozów dogrzewać elektrycznie. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii kosztów domu:

 

Między sosnami M20 - 147 metrów - stan obecny - układana dachowka cementowa z IBF, - czyli jak to się mówi stan surowy otwarty - koszt całkowity z robocizną (33.000) 120.000.

Mam plik excelowy z kosztami " co do gwoździa", więc opieram się na faktach. Zacząlem budowę 17.09 więc już po szale kwietniowo-majowym, choć teraz sprzedając mieszkanie uzyskam mniej niż np. w lipcu

 

600.000 - jak dla mnie 2 domy, albo przynajmniej 1,5 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...