Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

No ja poszedłem krok dalej i zainstalowałem kocioł na węgiel (miał lub groszek z podajnikiem). Przy groszku obsługa w sezonie raz na 10-15 dni (dosypanie dwu worków węgla). Raz w miesiącu popiół i czyszczenie pieca. Latem dla CWU piec rozpalałem 2 razy w tygodniu (nie potrafiłem ustawić go tak, aby pracował bez przerwy i nie gasł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy zasobnik 200 litrów. W pomieszczeniu jest brudno - nie ma co się oszukiwać. Czyszczenie pieca nie należy do czystych prac :D węgiel na razie wozimy od moich rodziców ze Złotorii, bo u nas nie ma miejsca do trzymania. W przyszłym roku zbudujemy taką altankę na węgiel i drzewo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy zasobnik 200 litrów. W pomieszczeniu jest brudno - nie ma co się oszukiwać. Czyszczenie pieca nie należy do czystych prac :D węgiel na razie wozimy od moich rodziców ze Złotorii, bo u nas nie ma miejsca do trzymania. W przyszłym roku zbudujemy taką altankę na węgiel i drzewo.

 

macie wykafelkowana kotlownie?

 

my wlasnie kladziemy glazure choc opinie doradcow bylo mocno w tej kwestii rozbiezne ...

 

my piec ekogroszek elektromet 25KW z podajnikiem, zbiornik 140 elektromet pionowy z dodatkowa grzalka

 

powierzchnia do ogrzania ponad 200m z czego okolo 130 to temperatura pokojowa

 

wszystko ma ruszyc 29 grudnia 2007 :D

 

u nas kotlownia okolo 9 metrow, na groszek w workach troszke miejsca sie znajdzie, do tego mamy garaz okolo 45 metrowy

 

przyszlosciowo sklad na zewnatrz w postaci zgrabnej altanki rowniez na drewno kominkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ju nie wiem :-? Trzeba będzie raz jeszcze wszystko przemyśleć i podjąć decyzję.

 

Za piecem na paliwo stałe przemawia cena instalacji i niskie koszty eksploatacji. Słabą stroną tej instalacji jest konieczność wygospodarowania miejsca na opał, czyszczenie pieca, dokładanie do niego, no i wszechogarniający brud - już sobie nie postawie pralki i suszarki na ubrania obok pieca :o chyba że będę prał akurat czarne

 

Pompa to urządzenie bezobsługowe, czyste, tanie w eksploatacji ale za to bardzo drogie w zakupie. Wadą jest to, że niewielu potrafi to zamontować, a bardzo wielu myśli że takie urządzenie to nie może działa poprawnie (to musi być magia, czary) :D :D :D

 

Aha dziś kupiłem projekt, a dwa dni temu byłem u architekta - nie pisałem bo jeszcze mnie trzyma :evil: :evil: :evil: Jak się uspokoję to opiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha dziś kupiłem projekt, a dwa dni temu byłem u architekta - nie pisałem bo jeszcze mnie trzyma :evil: :evil: :evil: Jak się uspokoję to opiszę

 

zgadza sie

 

teraz mamy viesmana olejowego i w koltowni stoi dodatkowa ladówa oraz kilka innych drobiazgow - w nowym domu koltownia to kotlownia i tyle :D

 

opowiadaj co z projektantem, moze mamy tego samego bo o tym moim momentami tez mi sie nawet pisac nie chcialo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, każdy rodzaj opału będzie coraz droższy :( im cieplejszy dom tym potem taniej :D mam przygotowaną kotłownię na 3 piece, aby używać to co obecnie się opłaca. teraz grzeje tylko kominek, kotłownia może zostanie spiżarnią :D

 

hmmmmmmm

 

mam nadzieje ze ta kotlownia tylko przygotowana pod 3 piece a nie masz tych 3 piecy .......

 

styro masz 30cm na elewacji i wata 50 cm na dachu???

 

to taki zart aczkolwiek mam kolege ktory prawie tyle dal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, każdy rodzaj opału będzie coraz droższy :( im cieplejszy dom tym potem taniej :D mam przygotowaną kotłownię na 3 piece, aby używać to co obecnie się opłaca. teraz grzeje tylko kominek, kotłownia może zostanie spiżarnią :D

 

hmmmmmmm

 

mam nadzieje ze ta kotlownia tylko przygotowana pod 3 piece a nie masz tych 3 piecy .......

 

styro masz 30cm na elewacji i wata 50 cm na dachu???

 

to taki zart aczkolwiek mam kolege ktory prawie tyle dal :wink:

tylko przygotowane. gdy będę budował następny to ściany i sufit zrobię 40 cm podłoga 30, teraz mam tylko- ściany i podłoga 20 cm, strop 40 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...