Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzis czyscilem kafeleczki w koltowni przed fugowaniem. w obi zakupilismy umywalke z przeceny za 40 zeta do koltowni tylko baterii nie kupilismy bo albo za dluga albo za krotka. jak rozmiar OK to ponad 200 zeta kosztowala a to przeciez tylko kotlownia. umywalka podwieszana na uchwytach sciennych. fajnie jak chociaz jedno pomieszcze nie wyglada juz jak w prawie normalnym domu. czysto, ladnie itd ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

do cemik1

Jaki producent pieca,

jaka moc,

jaka powierzchnia do ogrzania

i ile m2 zajmuje kotłownia (bez składu opału)?

Grobelny Pleszew

25kW

ok 230m2 + piwnica

ok 12m2 w piwnicy (ze składem opału)

Zbiornik CWU 300l.

 

W kotłowni jest brudno. Powinny być kafelki. U mnie skład opału to kotłownia. Kupiłem w końcu września 1,5t opału. Sam nakładłem w składzie w worki i po przywiezieniu ułożyłem to w kotłowni na dwu paletach - taką to zajmuje więc powierzchnię. Mam nadzieję, że starczy mi do końca lutego. Dodatkowo w kotłowni rozdrabniam i suszę drewno do kominka (resztki z budowy). Zapas na 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny rzeczywiscie rzucacie powalajace !

Ja na poczatku wzialem firme ktora raz dwa wyczerpala nasze finanse i pozniej to juz zaczelismy syst. gospodarczym tak jak Piotrulex - to jest taniej ale wymaga wlasnego duzego zaangazowania no i wiedzy a poza tym wykancza zawieszenie w samochodzie....

Ja jak na razie mam okolo 80 m - czyli polowa lub 1/3 tego co u Was - trzeba bedzie dbac o linie bo inaczej sie nie pomiescimy...

Ale w przyszlosci jak powstanie garaz to powierzchnia sie zwiekszy do okolo 120 - to juz calkiem niezla liczba - prawda. Bede mial czesc ogrzewana ocieplona i nieocieplona nieogrzewana - na tzw zimny wychow.

Robilem wczoraj porzadek z drewnem.

Mam na sprzedaz po bardzo atrakcyjnej cenie drewno sosnowe wieloletnie z zerdzi pociete na kawalki. Nie nadaje sie oczywiscie do kominka bo sosnowego nie zalecaja ale na rozpalke czy do pieca jest super. Bardzo latwo pali sie od papieru pozniej jak zostanie z niego zar to mozna dolozyc wegiel czy drewno kominkowe. Mialem zostawic sobie na rozpalke, ale to by byl zapas na kilkadziesiat lat a wczoraj przekonalem sie ze tyle czasu juz nic z tego nie zostanie bo prochnica atakuje.

 

A teraz cos dla pocieszenia oka - wybralismy juz panele - nie mam fotki ale dla chcacych zobaczyc - SOSNA SŁONECZNA AC3. Napiszcie jak sie Wam podoba, kto ma podobny gust ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny rzeczywiscie rzucacie powalajace !

Ja na poczatku wzialem firme ktora raz dwa wyczerpala nasze finanse i pozniej to juz zaczelismy syst. gospodarczym tak jak Piotrulex - to jest taniej ale wymaga wlasnego duzego zaangazowania no i wiedzy a poza tym wykancza zawieszenie w samochodzie....

 

A teraz cos dla pocieszenia oka - wybralismy juz panele - nie mam fotki ale dla chcacych zobaczyc - SOSNA SŁONECZNA AC3. Napiszcie jak sie Wam podoba, kto ma podobny gust ?

 

mamy 12 letnia astre kombi i 300kg na pace to nic strasznego :o

 

ostatnio wlozylem 2 paczki styropianu, do tego zona, corka i ja oraz jakies graty w bagazniku i 3 worki cementu :o

 

KOOOOOOOOMBI - jedyny słuszny wybór :wink:

 

ten system gospodarczy to moze nie tak do konca bo tesc ktory nam buduje jest fachowcem w tej dziedzinie (mury, ocieplenie, glazura i inne) a pomocnik tez na kilku budowach pracowal

 

AC3 to niedrogie panele - jak tam z jakoscia?

 

gdzie mozna kolor zobaczyc gdyz na allegrogo nie ma takowego a tam wszystko sprawdzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przystroiłam choinkę przed domkiem....ech, fajnie jest mieszkać w domku :D

 

a nam chodzi po glowie cos takiego

 

http://www.allegro.pl/item282811527_waz_swietlny_100_m_czerwony_programator.html

 

chcemy caly zarys dachu owinac takim wynalazkiem przy okazji zakladania dachowki (wiec nie na te swieta)

 

mozna przycinac co 2 metry a pobor pradu 1 metra to okolo 16 Wat

 

nasz obrys to wlasnie okolo 100 metrowa najbardziej nam sie podobaja zwykle biale lampki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaz po bardzo atrakcyjnej cenie drewno sosnowe wieloletnie z zerdzi pociete na kawalki. Nie nadaje sie oczywiscie do kominka bo sosnowego nie zalecaja ale na rozpalke czy do pieca jest super. Bardzo latwo pali sie od papieru pozniej jak zostanie z niego zar to mozna dolozyc wegiel czy drewno kominkowe. Mialem zostawic sobie na rozpalke, ale to by byl zapas na kilkadziesiat lat a wczoraj przekonalem sie ze tyle czasu juz nic z tego nie zostanie bo prochnica atakuje.

Można sosenką palić w kominku. Nie wolno tylko dusić powietrza. Rozpalić na maksa i cała smoła wypali się lub pójdzie w powietrze. Nie jest to ekonomiczne palenie, ale skuteczne i tanie, szczególnie jeżeli są to pozostałości z budowy. Raz w tygodniu sadpal ale to raczej dla spokojnego sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna kolor zobaczyc gdyz na allegrogo nie ma takowego a tam wszystko sprawdzam :D

 

http://www.komfort.pl/panele,471,28.html

 

no calkiem ladne

 

tanio mozna znalezc panele na allegro - tam porownuje ceny i szukam kolorow

 

do jakiego pokoju te panele?

 

co do sypialni to nie mam zdania lecz do salonu marza mi sie jakies ciemne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ładniusie, ja po moich doświadczeniach z mieszkania, chyba też będę robić w domku takie neutralne kolory - nie za jasne, nie za ciemne...

 

w sypialniach tez pewnie polozymy jakies lasne lecz w kazdym nieco inne

 

w salonie mam ochote na jakies ciemne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje na przyszlosc hodowle owiec to itak z czasem cala podloga bedzie wylzona runem a trudno o cieplejsza i milsza dla stop podloge.

 

ja w przyszlosci planujne sie wyprowadzic z Polski gdzies na poludnie europy - najchetniej chorwacja gdzies nad adriatykiem - wtedy poloze wszedzie plytki na podlogach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...