Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Mam już projekt :D :D :D

 

Wybrałem projekt muratora M08a. W projekcie zaplanowałem kilka zmian i je wprowadzę i żaden architekt mi tego z głowy nie wybije :evil: :evil: :evil:

 

Sam projekt jak to projekt - powiem szczerze mało ciekawa lektura :wink: za to dodatków z 15 kg :wink: :wink: :wink:

 

Tak więc planuję zlikwidować wykusz i w to miejsce wstawić ogród zimowy ok. 15 m2, prosta konstrukcja. Ogród od strony zachodniej więc całkiem nieźle. Arch nie chce od zachodu tylko chce zabudować taras. Szkoda tarasu, a poza tym taka oranżeria nie będzie części salonu.

 

Planuje w domu instalację z reku i może GWC (jescze nie wiem) - Arch mi na to, że nię będę miał wtedy kominka :evil: :evil: :evil: Tysiące ludzi używa reku i kominka i żyją - ja się ponoć zatruje CO2 :o Moje rozwiązanie to kominek z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz i wkład zamknięty

 

Cały czas myślę nad ogrzewaniem. Po świętach jadę na spotkanie do Bydgoszczy do firmy CiepłoDom, która montuje solary i pompy ciepła - wtedy wszystko będzie wiadomo. Co, jak i za ile :D Jak się dowiedziałem od Arch to pompa podgrzeje mi wodę do 25 o C a ja będę sobie mógł podgrzać c.w.u. do np. 60 o C grzałką elektryczną :o :o :o bez sensu. Ponoć pompa nie może podgrzać więcej wody bo zbyt gorąca pójdzie do podłogówki :-?

Moim rozwiązaniem jest pompa podgrzewająca wodę do 65 o C i zawór mieszający do podłogówki.

 

Tak więc do 18 stycznia czekam - Arch jest na etapie organizowania mapy do celów projektowych.

 

Ja muszę tylko zrobić badanie gruntu - wezmę tego gościa z polecenia co kopał Wam studnię w Kopaninie - zrobi badanie i dodatkowo wywierci studnie.

 

To na tyle - muszę się poprostu dobrze przygotować na rozmowę z Arch - konkretne argumenty i asertywność - w końcu to ja mam mieszkać w tym domu :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszyscy architekci - adaptatorzy to opowiadacze: co to oni nie zrobili, gdzie nie byli, czego nie widzieli. Gorzej jak przychodzi do konkretów. Ja rozmawiałam na początku naszej drogi z kilkoma próbując wybrać tego odpowiedniego, ale wszyscy byli podobni.

 

Jak trafiam na takiego wykonawcę, to od razu go skreślam, ale projektanta nie dało się znaleźć innego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych wypowiedzi wynika, że to norma z tymi architektami. Może to i dobrze - nie chce mi sie szukać. Trzeba będzie po prostu postawić sprawę jasno - "Pańskie uwagi są bardzo cenne, ale ja oczekuje, że zrobi to Pan w ten sposób..." i po dyskusji. W końcu to mój dom, moje rozwiązania.

 

Tak więc ogród będzie tam gdzie ja chce.

 

Co do reku to się zastanawiam - pewnie będzie.

 

Co do pompy ciepła to wszystko wyjaśni się po badaniach gruntu i wizycie w Bydgoszczy.

 

Później zaczną się poszukiwania wykonawcy, który postawi mi dom do stanu surowego otwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio pojechałam po moję dziecię do przedszkola, a tam przed przedszkolem pościnane drzewa (wierzba), akurat do kominka. Poszłam szybko do dyrektorki i dostałam pozwolenie na zabranie :D Wykonałam szybkie telefony do męża i taty, od którego pożyczyliśmy busa i całego upchnęliśmy drzewem. Ponad 3msz za zupełną darmochę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Poznalem architektow na Kosciuszki - sprawiaja wrazenie rozgarnietych ale faktycznie straszni sluzbisci !

 

mlody jest konkretny i kumaty lecz stary to maruda jakich malo. on wie swoje i koniec. na koncu ze starym juz nie rzmawialem bo nie lubie takiego podejscia do klienta jaki on stosuje. ida na latwizne a ponadto popelniaja bledy

 

mi na przyklad zmienili na prosbe kociol z gazowego na ekogroszek - zapomnieli jednak w projekcie zwiekszyc przekroju komina. jak niedawno zadzwonilem to mie zlali. pozniej zadzwonilem i poinformowalem ze wiem ze popelnili blad, beda konieczne przerobki i firma je robiaca wystawi im na to fakture - jesli beda robili problemy to sprawa skonczy sie w sadzie. przyjechalem z jakims szpecem. cos tam mierzyli, liuczyli, jakies ustawy i przepisy nawyciagali

 

sporzadzili mi pismo ze wszystko jest w normie a ciag jest rewelacyjny (komin ma okolo 10-11 metrow) :wink:

 

jak bedzie to zycie pokaze jednak blad jest bledem a o tym trzeba mowic glosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani

No więc dzisiaj podpisaliśmy u notariusza umowę warunkową na zakup działki.

Umowa przenosząca własność będzie podpisana wg. planów 16 stycznia. O ile Agencji nie zechce się kupić naszej działki :-)

 

I chyba wybraliśmy właśnie projekt- SAGA z MG PROJEKT.

 

Czas zacząć działania :-)

 

Pozdrawiam przedświątecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cały czas myślę nad ogrzewaniem. Po świętach jadę na spotkanie do Bydgoszczy do firmy CiepłoDom, która montuje solary i pompy ciepła - wtedy wszystko będzie wiadomo. Co, jak i za ile :D Jak się dowiedziałem od Arch to pompa podgrzeje mi wodę do 25 o C a ja będę sobie mógł podgrzać c.w.u. do np. 60 o C grzałką elektryczną :o :o :o bez sensu. Ponoć pompa nie może podgrzać więcej wody bo zbyt gorąca pójdzie do podłogówki :-?

Moim rozwiązaniem jest pompa podgrzewająca wodę do 65 o C i zawór mieszający do podłogówki.

 

Cieszę się że przybywa entuzjaztów pompy ciepła. Ja instaluję wczesną wiosną. Rozpoznając temat poznałem firmę CiepłoDom z Bydgoszy - instalują szwedzką Nibe. Bardzo kompetentny i rzeczowy właściciel. Zdecydowałem się jednak na firmę toruńską ZIBKOR i pompę AlphaInnotec, przeważyła dostepność serwisu przy porównywalnych kosztach i jakości. Ten Arch opowiada straszne bzdury. PC moze produkować ciepło zarówno na potrzeby co i cwu - z niezależnymi buforami i priorytetem cwu. Grzałki stosuje się do okresowego wygrzewania (legionella) lub w niektórych rozwiązaniach do dogrzania ciepłej wody przy nagłym skoku zużycia i zapotrzebowania. Pompy mogą grzać wodę w zakresie temp. 35-65 st. Im wyższa temp tym niższy wskaźnik COP czyli efektywność pompy mierzona jako zużycie energii/produkcja ciepła.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kartki.onet.pl/_i/d/kaplica2_d.jpg

 

Niech te Święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci, biały puch niech z góry spada, niechaj kotek w nocy gada, niech choinka pachnie wszędzie radość niechaj też tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie podlaczam sie do zyczen i zycze przede wszystkim odpoczynku :wink:

 

ps. w sobote bede fugowac kafelki w kotlowni bo majstry z piecem maja przyjechac 27-go z samego rana

 

juz prawie cala chalupa wytynkowana, niebawem ocieplenie dachu a u tescia wczoraj byl kolejny klient na budowanie domu od A do Z :o - oby sie chlop tylko nie wykonczyl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani do końca roku już się nie usłyszymy, bo Święta w tym roku dla odmiany spędzamy u rodziny nad morzem. Wracamy dopiero w Nowym Roku, a oto życzenia od nas dla Was :)

http://uranos.cto.us.edu.pl/~knm/images/inne/swietabn01.jpg

Aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór.

Aby Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych zawsze rozpromieniał uśmiech, a gwiazda Betlejemska prowadziła Was ku szczytom

 

Ola i Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...