Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

- drzwi wewnetrzne z regulowana oscieznica (pokoje, lazienki)

- drzwi zwykle tanie ze zwykla oscieznica (3 sztuki w piwnicy)

Nie mogliśmy znaleźć drzwi z płyt i mdf, które by nam się podobały (także cenowo). Wybór padł na drzwi sosnowe, które pobejcowałem i polakierowałem sam - oczywiście można kupić wykończone lub zlecić usługę stolarzowi - mi wykonał tylko ościeżnice. Można wziąć też rachunek na zakład stolarski, wtedy odliczoiny będzie cały VAT. Szkliłem też sam. Wychodzi znacznie taniej niż tandetne drzwi z dykty a na efekt można popracować - dobrać dowolny kolor. Producentów jest kilku (w okolicach mazowieckiej) ja wybrałem dziadka.

 

- parapety wewnetrzne (kamien, marmur, jakis konglomerat czy aglomarmur)

Tam, gdzie kupowałem drzwi były teżparapety marmurowe. Cena taka sama jak konglomeratu czy dębowego. Wybrałem marmur taki, jak na kominek.

 

- wc do wmontowanego juz stelaza (niedrogi lecz tez nie najtanszy)

Cersanit w Obi. Cena o 300PLN niższa od geberita. Gwarancja 10lat.

 

- skladane schody na strych (taka 3 czesciowa drabinka schowana pod opuszczana klapa)

W każdym markecie budowlanym i składzie bydowlanym, gdzie mają okna dachowe - ci sami producenci.

 

- kuchnia na wymiar - gdzie i jaka?

Indeco

 

- drzwi zewnetrzne (podoba nam sie z drewna sosnowego Stobrawa model Montana B17 za 1799 zeta caly komplet)

Ja wybrałem metalowe u frugały. Jestem zadowolony. Obawiałem się, że drewniane będą się z czasem degradować. Sąsiad miał przeboje z nowymi drewnainymi polscone.

 

raczej starczy nak papusty na jakas niedroga standardowa czerowna dachowke - co zakupic? Euronit, IBF, moze cos innego?

Jeżeli masz dach odeskowany i opapowany czekaj na okazję. Można kupić dachówkę ceramiczną w cenie bardzo zbliżonej do betonowej. Trzeba tylko obdzwaniać co jakiś czas hurtownie. I tak masz dużo jeszcze do zrobienia. Dach może poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Nowym Roku. Troche zabiegana byłam po powrocie znad morza, ale już jestem. Teraz niestety czas przeziębień więc i nas nie ominęło :( Ale kurujemy się i mam nadzieję, że szybko przejdzie.

A jeśli chodzi o sprawy budowlane to jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy wykonczeniówki. Tynki i posadzki zamówione. Teraz szukamy reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cisza :-?

 

do 12.00 musialem zlozyc oferte do przetargu na spora kase wiec co sie bede rozpisywal :wink:

 

dzieki za odpowiedzi co do moich pytan

 

wezmiemy z 1 dzien wolny od pracy biurowej i pojezdzimy w poszukiwaniu parapetow (kolega dzis kupil granitowe u Gawrysia na Nieszawce), drzwi wew i zew, moze jakies kuchnie - czas powoli sie decydowac

 

moze w przyszlym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z Torunia i okolic!

Już od dłuższego czasu przebywam na forum Muratora i również śledzę wątek toruński :)

Jako, że mamy Nowy Rok i nowe postanowienia, wiec podjąłem decyzję aby się do Państwa przyłączyć:]

 

Wprawdzie inwestorem nie jestem ale pomagam rodzicom w budowie, a w szczególności w wyszukiwaniu i zdobywaniu informacji budowlanych:P Przez jakiś czas na pewno będę w tym domku mieszkał, więc warto przypilnować paru spraw własnym, czujnym okiem :D :D

Fajnie, że jest grupa, która zrzesza ludzi z Torunia i okolic. Informacje o cenach, składach budowlanych i wykonawcach są bezcenne. Czytając wątek zorientowałem się, że większość uczestników buduję się w okolicach Kopanina i Nieszawki. Nasz domek powstaje w Gronowie (trasa na Olsztyn)

 

Założyłem wątek o projekcie, który realizujemy. Jednak póki co na forum nie znalazłem bliźniaczej duszy, chcącej wznieść podobny budynek.

LINK

 

 

Działaka, na której budujemy ma 2600 metrów, a budowę zaczęliśmy we wrześniu 2007 r, więc do tematu pasujemy idealnie.

W tym momencie jesteśmy na etapie zasypywania fundamentów. Reszta prac ruszy na wiosnę, jeżeli wszystko dobrze pójdzie to do końca roku 2008 planujemy się wprowadzić...

Uff to by było narazie tyle mojego przynudzania, mam nadzieję, że zasłużę na status wzorowego forumowicza:P

 

Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...