Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś w okolicach Torunia - Bydgoszczy buduje domek APS 119?
Cześć, już tak dawno nie byłam na forum, że aż musiałam reaktywować swoje hasło, ale skoro już zajrzałam i zobaczyłam Twoje pytanie to odpowiadam: my z mężem budyjemy w Rozgartach APS 114 natomiast sąsiedzi moich teściów również w Rozgartach wykańczają APS 119 po lekkich zmianach no ale w końcu prawie każdy coś zmienia. My również korzystaliśmy z uprzejmości właścicieli i podglądaliśmy pewne rozwiązania które dla archi-projektu są typowe np. stalowa rama itp. My jesteśmy na etapie stanu surowego z dachówką i właśnie przymierzamy się do okien. Hydraulika i elektryka mamy nagranego, tynki i posadzki też wstępnie zamówione.Wkleiłabym kilka zdjęć nawet tego APS 119 ale najzwyczajniej nie potrafię,ale jakby co to służę pomocą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

agnieszkakusi

Maya04 gdzie stawiacie swoją parterówkę? Masz jakieś fotki?

 

Hehe, chciałam zapytać o to samo co Agnieszka :wink: , ale ja już doszłam, że Maya buduje w Osieku (więc nasze rejony). Ale zdjęcia chętnie pooglądamy...

Tak tak my w Osieku, mam nadzieję na wiosnę...chociaż zaczynam już wątpić :(

Mieli dziś wejśc i położyć kafle pod piec, ponoć położyli. Teraz musi sobie to wyschnąć żeby podłączyć piec i zacząć ocieplać dach i chałupke z zewnątrz. MOże w następnym tygodniu uda nam się zakupić płytki, hmmm zobaczymy.

Zdjęcie powklejam, ale muszę sobie przypominieć jak to się robi :oops: :oops: :evil:

:D :D :D

Pozdrawiam Wszystkich budujących i mieszkających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi zamowimy pewnie pol-skone dynamic vario - vox na bema daje jako jedyny "aż" 10% rabatu od cennika - pozostali 5%

 

jutro jada do nas plyty KG, narozniki do "cekolowania" chodki strychowe fakro i inne pierdoly do sufitu podwieszanego

 

wplacilem zaliczke na brame hormana z nalazka

 

2375x200 ocieplana 42mm, zloty dab, segmentowa z napedem promatic to 3.830zł brutto z montazem - realizacja do 7 tygodni

 

taniej przyzwoitej nie znalazlem

 

parapety zamowie w sobote u gawrysia - marmur brecia - najtanszy ale zonie sie wlasnie on spodobal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Serdecznie wszystkich budujących lub planujacych budowę

 

Ja jestem wśród planujących zaawansowanych, znaczy działka jest, zamówiłem projekt z archonu "pod pistacjami" Aneks 2 (G). Brzmi groźnie ale pięknie wygląda zwłaszcza z małymi poprawkami.

 

Pisze bo mam problem a właściwie dwa (Brzmi jak wypowiedź z gazety typu bravo - hehe :D ):

 

1. szukam ekipy budowlanej - sprawnej oczywiście pożądnej - zamierzam, a właściwie jestem zmuszony przeprowadzić się do grudnia - obecnie jestem na etapie pozwolenia na budowę.

 

2. gdzie kupić materiały budowlane - z tego co poczytałem to promujecie firmę z Rozgart i Kaszczorka

 

Może ktoś już o to pytał na tym forum, ale cóż kto pyta nie błądzi.

 

 

Z góry Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lumik,

skoro musisz wprowadzić sie do grudnia to ta ekipa musi być naprawdę sprawna. Bo tempo będziesz miał zawrotne, skoro masz dopiero projekt. Przed rozpoczęciem budowy trzeba jeszcze załatwić parę papierów co ogranicza czasowo. Ale bądźmy dobrej myśli, że na wiosnę ruszysz pełną parą.

Co do materiałów, to wszystko zależy od tego gdzie się budujesz. Najlepiej im bliżej budowy tym lepiej, bo wtedy na transporcie możesz trochę oszczędzić. My trochę materiałów braliśmy w Kaszczorku, ale nie wszystko. Generalnie zanim cos kupiliśmy to w kilku miejscach sprawdzaliśmy cenę. Hurtownia z Kaszczorka jest blisko naszej budowy więc gość nie kasował nas za transport. A swoją drogą ciekawa jestem czy w tej chwili ceny materiałów tak szaleją jak wiosną zeszłego roku!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, uzależniasz się :D

 

naprawde nie wiem co bede robic jak skonczymy budowac dom

 

pewnie kupimy gdzies dzialke i kolejny na sprzedaz zaczniemy budowac :o

 

gdzie najlepiej dach dach do wyceny - chodzi o materialy?

 

dachowka (betonowa i ceramiczna), blacha, rynny i cala reszta bzdetow?

 

dekarzy mamy za 30 zeta (2-spadowy z 2 lukarnami i 2 oknami dachowymi, z blacharka i wszystkim co musi byc zamontowane na dachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...